Jump to content
Българският форум за музиканти

Gibson Les Paul Gary Moore Bfg


page1980

Recommended Posts

Здравейте!

Решил съм да си взимам нова китара,но за съжеление не мога да я пробвам защото моделът не е много популярен,та искам да ви питам за мнение-някой свирил ли е,пипал ли е,чувал ли е тази китара - Gibson Les Paul Gary Moore BFG?Колебанията са ми между нея и Les Paul Studio Ebony.Стилът,който имам намерение да свиря е блус-рок.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото си спомням колегата Get off има такава. Поразпитай на лични! Беше качил и семпъл...Ето го: ДЕМО

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този семпъл е много зле и изобщо не е показателен за звука на тази китара.Правен е с едни умрели струни(което си се чува) и това скапва всичко. Не съм се отказал да направя свестни семпли,но нямам никакви колони на компа за момента а на слушалки много не вярвам. При първа възможност ще направя свастни семпли и ще кача

:hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва си според мен всеки цент. Китарата е супер лека с плътен тон. Грифа е дебел но на мен ми е супер удобен. Сингъл койла на нека Р90 внася лек шум като всички сингли,но е незаменим с пискливия си звук при сола. Наистина ще направя семпли при първа възможност,щото смисъл от описания няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет от Казанлък.В нашият град има еди германец които има магазин внасящ от цял свят и /нямащ еквивалент/в България.Фирмите Fender, Gibson,Oring, Marshall и пр.и пр. които предлага са наи-евтините според мен оргинални инструмени и апаратури в България.Моят телефон е 0885 911 694..Ако желаеш помощ, съм безвъздмезно насреща.Може да свириш на китара или апаратура цял ден, без да ти се направи забележка.При това германецът е невероятен музикант и има поне 10 вида процесорни и аналогови ефекти и около 15-20 лампови китарни кубета и глави-Всичко това от наи-добрите фирми в света...Във форума е познат като Valvesaund-невероятен специалист, които приема китарите/акустични/ за износ за Щатите..От 35 години съм музикант ,но до сега не съм виждал по-добро предлагане/в смисъл качество и евтиния/както при него.Мога да дам и телефонен номер за лична уговорка- в смисъл негов.Весели Новогодишни праздници - и не забравяите -може да икономисате за една по-скъпа китара поне 300-400 лева,ако ме послушате.С уважение Валентин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навремето четох отзиви за тази китара; от всичко четено схванах само, че няма нищо общо с китарите, с които Муур свири.

Може да е качествена, но е тип " Да му ползваме името".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, май я ползва за "слайд" китара.

Без да съм конкретен, по принцип китаристите от старото поколение, си имат по една китара с по-висок екшън за слайд.

Не е правило, но пък не е и изключение.

Не съм конкретен, защото не знам как ГМ гледа на БФГ-то си.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изненаданите не са много изненадани; доста пари се печелят от реклама на продукти.

 

Във всеки случай това1 което прочетох по англоезичините форуми (което не е гаранция за пълна достоверност) е, че звукът на тая китара изобще не е близо до типичното звучене на мистър Мур.

Което не значи, че не я бива. Просто предавам някакви впечатления от хора, ПРИТЕЖАВАЛИ такава китара, защото на човека, пуснал темата, сигурно това ще му е първият класен инструмент, да няма после разочаровани и неразбрали.

А, и в Ибей имаше точно такава, както и по някакви онлайн магазини, на доста приемлива цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази китара ,както и новите Студио е лека (с камери в тялото),което и дава повече високи и бие на полуакустична като звук.Не съм с впечатление точно от нея ,но имах Студио от новите.Предполагам,че разликата е в електрониката.

Мур основно свири на стари тежки Гибсън,най-известната му е била на Питър Грийн някога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Не я ли бяха продали същата после на търг за 2 милиона долара, ако не ме лъже паметта? Гледал съм я на някакво клипче в youtube.

 

ПС Сега, като потърсих, май беше

клипче. Редактирано от Vasil Pavlov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти искаш такава, защого е сигначър ли? Едва ли ще ти хареса - преди година при Кокала имаше такава и аз се залетях да купувам... но след проба се отказах твърдо и завинаги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.