Jump to content
Българският форум за музиканти

Рудименти (Rudiments)


По колко време на ден свирим рудименти???  

44 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

http://www.vicfirth.com/education/rudiment...ngsequence.html

 

Горещо препоръчвам това. Като имам време, То и 30 минути на ден да се отделят пак добре. И задължително с метроном.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За свирене свирим щоо си трябва, ама не толкоз често и редовно колкото ми се иска. Особено за поддържане на формата в разни продължителни паузи мисля, че е доста полезно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май не само аз съм гласъвал, че незнам какво е това. Обеснете ако не ви мързи :godbless:

Редактирано от Wheels_of_Fire
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми стандартни заучени "разсвирки"-примерен превод :)

 

още..базови упражнения

 

аз свиря рядко такива и то когато ми дойде,като има палки наоколо и ме засърбят ръцете,задължително преди концерт иначе ми се насъбират 10на минути на ден,не повече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е файда има ли?

има ,първо че ти развива мисленето,второ кординацията,трето установих че всички по-велики барабанисти като Уекъл в солата си свирят само рудименти раздробени по сета.Не искам да се правя на велик разбирач,но от това нещо има доста голяма полза

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Да има полза от свиренето на рудименти особенно ако свириш на барабани от около една година.

 

Пробвал съм всичките според мен най са полезни тези които съдържат парадидли.

/естествено всичките са важни/

 

"Single Ratmacue"

няма точен превод на български тaйкато повечето названия са комбинация от английските думи за фрошлази;еденичен, двоен, троен,четворен,парадидли и тремоло.

В случая "Single Ratmacue"е едно от поредните упражнения за двоен форшлаг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със така наречените рудименти или"Rudimets" за пореден път се получава нещо като Данон които ни продават кисело мляко при положение че ние си го имаме.

Така е и със рудиментите буквално се превежда зкaрнял,допълнителен добавен смисъла които влагат американците обаче е:Основни технически елементи.

Съвсем на кратко иcторята на рудиментите: Още от 1600 година във Швеция военните маршови оркестри използват различни приоми и поxвати които записват с цел да улеснят следващите по ред поколения барабанчици.

Това което правят е да създадaт няколко римични шаблона елементарен ритъм върху които да могат да се упражняват форшлази,парадидли и тремоло.

тогава те са били 26 на брой.

The National Association of Rudimental Drummers (NARD), в Америка която защитава правата на барабаниctите и перкусионистите рeшава да сaхранява различни подобни материали със изторическа стойност сред които и запис на тези упражнения.

 

За разлика от България в Америка почти всеки барабаниct пише някоя школа или учебник по барабани дори и хора които нямат много опит пишат разни неща с съмнителна стойност.

Със една дума няма наложен cтандарт за обучение по ударни инструменти.

Има какви ли не методи на обучение което естествено създава хаос затова и асоциацията за перкyсионни изкуства взема така наречените рудименти /от сега не съществуващата NARD / допълва ги със още и ги налага един вид като стандарт за всички музикални училища в америка.

По този начин всички начинаещи барабаниcти минават всики основни неща свързани със ритъм и техника.

Тоест рудиментите са нещата с които започва да те обучава всеки един американски учител след като си усвоил постановката на барабани.

В България знаем един от първите хора които пишат школи за ударни е Добри Палиев.

със школи като :"Систематичен курс за малък барабан" налага един стандарт на обучение.За добро или лошо кагато "идва" комунизма достъпа до външна информация и източници е доста оскъден а на западни школи и записи пък съвсем.

Това предопределя и запазването на метода по които преподава Палиев.

Във неговата школа за малък барабан през която минават всики българчета тогава без значение дали после ще станат барабаниcти или ще свирят на ксилофон ,са написани всички основни техничски елементи като тремоло ,парадидли и т.н

Така наречените от барабаниcтите зад океана рудименти.

 

Тоест нищо ново под слънцето.

 

Ако сте учили по някоя от школите на Палиев рудиментите няма да ви се струват чужди и непознати.

Редактирано от aladin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а някой може ли да ми каже откъде мога да си намеря тази школа и за какви пари говорим :virtuoz: защото в бибилиотеките тука няма ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка школа ти върши работа като за на4ало,от Добри Палиев,до американските школи.Много неща има в нета,в сайта на Бъркли- http://berklee.edu/ Виж,макар 4е,не помня къде то4но има рудименти........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено,за мен свиренето на рудименти е едно от най-важните неща.

Опитвам се да свиря поне по 30 мин. (и то през ден ;) ) защото съм мързелив,а и ми е много трудно да свиря сам...

Все пак - свирете рудименти - това дава страхотна база за развитието на всеки уважаващ себе си барабанист !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.