Jump to content
Българският форум за музиканти

Поддръжка на китара


PuppetMaster

Recommended Posts

Добре, след хилядите теми, в които търсим съвети каква китара да си купим, идва и следващия момент, в който вече сме си купили.

Аз такава тема не намерих, само докато четох различни теми мярках различни „подмятания“

Та след като сме си купили китара, как трябва да се грижим за нея, за да не отидат зян всичките пари, които сме дали за нея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за да не отидат зян всичките пари, които сме дали за нея?
Те вече са отишли зян за китара,в Територията са на почит бЕл мерцедес и черен джиБ :greenball:

Като начало настройки спрямо струните (като дойде с дебели струни и и сложиш тънки ластици има опасност от измятане на грифа),не оставяй инструмента на голям студ или близо до отоплителни уреди,при пренасяне е добре да се "аклиматизира",ако се вкара от -15 на +20 градуса,влагата е много вредна за дървения материал и т.н.

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво имаш предвид под поддръжка :greenball:

Аз например като сменям струните правя едно "основно" почистване със спрейчето на Dunlop Formula 65 и с кърпичка за очила. За фингърборда слагам от лимоновото масло пак на Dunlop.

Иначе би трябвало да се понагласи тръс рода, да се провери интонацията... аз тук съм гола вода и се въздържам да пипам.

Е... хубаво е и като се счупи някоя от дребните пластмасови частички да се замени бързо с нова...на моя Les Paul Goldtop му се счупи врътката за volume-a. Аз взех та залепих 2те половини с капчица, докато тая година не се счупи окончателно...и реших че ще е по-добре да сменя и 2те врътки за volume-a с металните,а оставих tone врътките с оригиналните пластмасови златни. Та г/д това ми е поддръжката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, Lord Shredulous зададе много логичен въпрос. Какво се разбира под поддръжка.

Идеята ми е да се съберат един голям брой мнения, в които се обяснява как някой си предпазва струните от бързо ръждясване, как се предпазва фретборд-а и така нататък.

Благодаря на досега включилите се. До тук всички отговори носят полезна информация :greenball:.

 

Поздрави и

ИЗЛИЗАЙТЕ ОТ ТОЯ ФОРУМ, БЪДНИ ВЕЧЕР Е :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се поразровите нейде из дебрите на тоя форум си има и теми за поддръжка на струни, поддръжка на лака на китарата ... и ебем ти още колко поддръжки! Ама ... нейсе .... Коледа било, всички сме се отворили на позитивизъм и даЙ да пишем едно и също!

 

А ... май само теми за нагъване на грифове чрез некви бурми и настроки на плаващи бриджове нема. Дайте да скалъпим 2-3 такива, че и на мене не ми е ясно!

 

Поздрави!

Герги

 

ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ И ЛЕКО С ОГНЕНАТА ВОДЪ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ В първото си мнение казах, че не открих обща тема за всичко. Срещал съм мнения в различни теми в различен контекст, но като цяло съвети не открих.

 

Вярно, не съм прегледал всяка една тема по отделно, но да не кажа голяма част, но доста от темите ги прегледах.

 

Весели празници

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обща тема няма, а и тази няма да стане такава.

 

Моите 50 стотинки:

Мийте си ръцете преди свирене.

Съхранявайте китарата в калъф.

Оставяйте китарата само на стойка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма обща тема ,щото няма желание хората ,който знаят как се прави да кажат ... С какви препарати ,как, какво защо ..

Елементарни неща за подръжката на една китара не се знаят,дори от хора ,който се занимават от години ...

Всеки знае - незнае, иска да се изкаже в темата ,той какво прави видиш ли .Моля ,който иска да се изкава да е компетентен и да направим една тема (качествена ),та да няма повече въпроси

Редактирано от aaaaaaaaiiiiii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки си има виждане за това как да си поддържа китарата, да я маже ли с мазила често и въобще и т.н.

Едноп само мога да кажа - не си дружте китарите до отоплителен уред или през лятото на пряка слънчева светлина.

Избягвайте влага, резки температурни промени. Не удряйте китарите(по възможност).

Правете си сетъп според струните. Почиствайте си китарите чат-пат B).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Дилетант! Тази съм я пропуснал, ами за струните има ли препарати?

 

Съветите от по-напредналите са винаги добре дошли. Както се казва „Не питай старило, питай патило“

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струните са за боклука след макс месец свирене,това е консуматив,мислех,че въпроса е за подръжка на инструмент ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами до един момент са част от инструмента. Мислех, че има препарати за удължаване на живота им. И явно има някакви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.