Jump to content
Българският форум за музиканти

Две групи от...


rockozaurus

Recommended Posts

Нещо не се справих с предния пост, повтарям:Kак ви се струва тази подялба?Добре ли съм оцелил съдържанието на групите, и коя предпочитате?Знам че има още много добри китаристи, ама мисля че е безсмислено да ги изреждам всичките...Идеята е друга...

 

 

А

1.Jimi Hendrix

2.Jimi Page

3.Eric Clapton

4.Steve Ray Waughn

5.Slash

6.Richie Blackmore

7.Jeff Beck

8.Garry Moore

9.Eddie Van Hallen

10.Angus Young

11.Tony Iommi

12.Bryan May...

 

A1

1Steve Vai

2.Joe Satriani

3.Yngvie Malmsteen

4.Paul Gilbert

5.Nino Bettencourt

6.Marty Friedman

7.Eric Johnson

8.Steve Lukhater

9.Michael Angelo Batio

10.Buckethead

11.Jason Backer

12.Ritchie Kotzen...

Редактирано от rockozaurus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не могада схвана точно как си ги подредил, но лично повече ми допадат музикантите от втората група.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бих сложил Ингви към първата, а Слаш към втората.

И тогава примерно ще се получи, че в първата група повечето са ингилизи и европци, а във втората само американци. То и по стила им личи.

И, лично аз, ако правех тази класация, Клептън бих го свалил на 8-10 позиция, а пък Тони Айоми бих го качил по-високо. Впрочем, въпрос на вкус. И без Стиви Рей Вон, но със Стив Морз на мястото му.:)

Редактирано от Odissey
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че става ясно какъв е смисъла на темата,но за мен и А и А1,но без а.5 и а.10 и то не,че не ги понасям,но не им е там мястото според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бих сложил Ингви към първата, а Слаш към втората.

И тогава примерно ще се получи, че в първата група повечето са ингилизи и европци, а във втората само американци. То и по стила им личи.

И, лично аз, ако правех тази класация, Клептън бих го свалил на 8-10 позиция, а пък Тони Айоми бих го качил по-високо. Впрочем, въпрос на вкус. И без Стиви Рей Вон, но със Стив Морз на мястото му.:)

 

Колега, не става въпрос за никаква класация.Подредени са съвсем произволно.Има милиони класации, не мисля че е нужна още една.Интересно ми беше да ли още някой осеща тези китаристи така както аз съм ги разделил в двете групи?Защото има причина за такава подялба.Ако някой се чувства засегнат, евентуално, да ме извини. :)

Редактирано от rockozaurus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kак ви се струва тази подялба?Добре ли съм оцелил съдържанието на групите, и коя предпочитате?Знам че има още много добри китаристи, ама мисля че е безсмислено да ги изреждам всичките...Идеята е друга...

 

 

Ако схващам идеята ти, искаш да ги разделиш на традиционни и модерни китаристи.

Колкото и условно това да е, а и все пак възрастово са пак от различни генерации.

Има някаква логика в разделянето им на две групи, но подреждане , не може да има.

Всеки от нас ще направи различни класации и всеки ще е прав за себе си.

 

Последните два месеца, посетих много заслужаващи си концерти, вкл. и такива на самостоятелни китаристи.

Паралел може да се направи само между Пако и Томатито, дори не между АлДиМеола и Пако.

Освен това видях и Влатко Стефановски, Джордж Линч, Пол Гилбърт ( Линч и Гилбърт са ми толкова на кантар, колкото

Сатриани и Вай, примерно( а ти Линч не си споменал)), Ричи Котзен, Матияс Ябс, солиста на УАСП,( вкл. и отлични сънародници - Дарин Василев,Николо Коцев, Александър Мариновски).

 

Стефановски, Линч, Гилбърт и Котзен. Всеки от тях е модерен китарист за втората класация, но са толкова различни помежду си, че сравнения са безсмислени. И всеки един от тях е достигнал максимума в това, което прави и удоволствието е за слушателите да ги слушат, не да ги сравняват.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бих сложил Ингви към първата, а Слаш към втората.

И тогава примерно ще се получи, че в първата група повечето са ингилизи и европци, а във втората само американци. То и по стила им личи.

И, лично аз, ако правех тази класация, Клептън бих го свалил на 8-10 позиция, а пък Тони Айоми бих го качил по-високо. Впрочем, въпрос на вкус. И без Стиви Рей Вон, но със Стив Морз на мястото му.:)

 

Колега, не става въпрос за никаква класация.Подредени са съвсем произволно.Има милиони класации, не мисля че е нужна още една.Интересно ми беше да ли още някой осеща тези китаристи така както аз съм ги разделил в двете групи?Защото има причина за такава подялба.Ако някой се чувства засегнат, евентуално, да ме извини. :)

 

В никакъв случай не става дума за някаква критика от моя страна. Просто двете групи ги виждам като два различни стила и съм съгласен с разделянето. Някои повече харесват именно "европския" стил, представен в първата група, другите пък предпочитат по-техничния американски. Аз харесвам представители и на двете групи, въпреки че предпочитанията ми са към доста хора от първата.

Редактирано от Odissey
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.