Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender Vs Marshall Amp


mfutbol

Recommended Posts

Здравейте! Наумил съм си да взимам електрическа китара и се чудя какво да бъде кубето...

 

1) Marshall Mg15 http://www.visiarts.net/catalog/product_in...roducts_id=5213

 

2) Fender Frontman 15R http://fender.com/products/search.php?partno=0231501001

 

3)Fender Mustang I http://fender.com/products/search.php?partno=2300010000

 

Знам, че трите се различават, особено Mustang, но бюджета ми е скромен и съм се забримчил на евтини модели. Трябва ми за свирене вкъщи. Свиря всичко, но най-вече поп/рок (не си падам металист). Държа да е ново! Четох статии, гледах ревюта и какво ли още не, но имам още куп въпроси

 

1) - Мога ли към него да включа ефекти? Клоня към него, но най-вече заради името.

2) - Същият въпрос

3) - В него до колкото разбрах, има куп екстри, но цената ме съмнява мнооооооооооооого...

Питам за ефектите, защото свиря на акустична от 2 години и стандартният тон на ел.китарите не ме впечетлява, т.е. искам да е нещо различно. Естествено ще се радвам ако ми дадете още информация за трите, а също така да ми предложите друга марка/модел.

 

Последен въпрос - мога ли да включа акустичната към всяко от тях? (според мен - да)

Благодаря за разбирането и вярвам, че ще ми помогнете :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да те вкарам още повече в приключение бих ти препоръчал да обърнеш внимание на Orange Guitar Amp Crush 30 R, както и на Roland кубчетата или на Vox Ad30vt. Малко по-скъпи са, но си заслужават вниманието, до толкова че влизат в твоите поставени условия.

Сега времето е предколедно и всички магазини правят отстъпки, така че разходи се, прослушай това онова и вземи решение според личният си слухов апарат, а не според външен вид, брой пресети или ефекти.

Към всеки един усилвател можеш да включиш и ефекти и акустична китара, стига тя да е с електроника или озвучена с подходящ микрофон, но не случайно има и специални усилватели за акустични китари, въпрос на нужди и вкус.

Поздрави и успех в начинанието.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за ефектите го написах, защото някой "спец" от ultimate-guitar.com беше написал, че на Фендера и Маршала не могат да се включат никакви ефекти :X

Благодаря :) Ще се радвам за още мнения

Редактирано от mfutbol
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тези 3 за домашно свирене най-добър е Mustang-a. Има наистина много неща в него + връзка с компютъра през който може да сложиш всякакви ефекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво е казал спецът и в какъв контекст. Вероятно и преводачът има заслуга, но твърдението генерално не е вярно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.musicworld.bg/bg/m_20079/i_2779..._Bugera_V5.html

А защо не и това. Има си даже вграден атенюейтър.

Струва ми се по-добро от изброените

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бих взел Бугерата + един Дигитек Гръндж. :) Свирил съм и на тази Бугера и на 15-ватовата, която е само с една лампа обаче (12ах7), и двете улавят добре динамиката. :) И я има характерната мекота. 15-ватовото малко шуми, но такова нещо при 5-ватовото нямаше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Много обещаващо изглежда :)

Само дано марката , която говори за лошо качество да не е допуснала много издънки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Обикновено им дават по годинка гаранция на новите, така че не бих се къхарил при покупка(даже ще работи денонощно докато даде дефект).А след изтичането на гаранцията се породава на подобаваща цена и се взема ново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво е казал спецът и в какъв контекст. Вероятно и преводачът има заслуга, но твърдението генерално не е вярно.

 

Това за преводача и аз го допускам, ;) но наистина го пишеше :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В xxxx ги гледам... хаха в сайта на Фендер Мустанг е по-скъп :) :) :) :) Това с цените не е сигурно и явно зависи от много неща. Аз тези дни ще ходя да пробвам Фендерите

За Маршал можете ли да ми кажете нещо? Нямам възможност да го пробвам :X

Редактирано от mfutbol
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-евтин е, защото е на доста промоционална цена в момента, както виждаш по-ниска от нормалната за него. Това всичкото се получава заради Thomann

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.