Jump to content
Българският форум за музиканти

Преамп за микрофон


doc

Recommended Posts

Здравейте. Може ли да ми препоръчате възможно най-читав микрофонен предусливател до 500лв. Ще се ползва с микрофон Neumann tlm 130. Знам, че с по-скъп преамп ще звучи по-добре, но в момента не мога да отделя повече. Засега съм с фантома на интерфейса (tc eletronic desktop konnekt 6) и с един behringer mic 200, но звукът далеч не е това, което искам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно на предната страница, в този подраздел:

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=91924 :drummer:

 

Не знам дали ще се впише в бюджета ти, но е дефинитивно отлично решение и доста по-добро и качествено от Presonus.

Аз бих ти препоръчал да направиш проби с конкретния микрофон и предусилвател (предполагам за вокали ще го използваш).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още преди време питах човека и ми каза, че сумата е 4 цифрена, така че за съжаление за момента не ми се вписва в бюджета. Иначе съм сигурен, че разликата с presonus ще е голяма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава бих ти препоръчал да разгледаш ebay.co.uk :)

 

Chameleon Labs предусилвателите не са лоши също, ако можеш да намериш втора ръка в този бюджет.

 

Да се свържеш с Nikifena (NAudio corp :thumbs_up:) от форума, също не е лоша идея, за да видиш какво може да предложи. Макар, че в тези параметри като цена общо взето може да влезе може би модел на API312, който не е точно най-добрия вариант за вокален предусилвател, но във варианта с John Hardy 990 op-amp е доста разностранен като възможности.

 

В крайна сметка ако не ти се иска да чакаш - ПреСонус, МАудио имат бюджетни решения, които ще свършат работа. Но разлика с тях и по-горните има :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се свържеш с Nikifena (NAudio corp :rolleyes:) от форума, също не е лоша идея, за да видиш какво може да предложи. Макар, че в тези параметри като цена общо взето може да влезе може би модел на API312, който не е точно най-добрия вариант за вокален предусилвател, но във варианта с John Hardy 990 op-amp е доста разностранен като възможности.

 

Малко гледах в недоумение като спомена API, при положение, че се говори за нещо за около 500лв :whistle: , ама май този модел наистина се намира за по-човешки суми:

API VP312 500 series preamp @ ebay.co.uk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът в този формат (500) е че трябва да разполагаш с кутия (т.нар. API lunchbox :whistle: ) и най-вече захранване, които са немалка цифра и захранването има съществена роля в звука и качеството :-)

 

От самите модули (има много марки/модели/видове - не само на API - и не само преудсилватели, ами компресори, всякакви) има на доста прилични (като за качествени предусилватели) цени, както има и доста соленички :rolleyes:

 

Toва също не е лош предусилвател:

http://www.sweetwater.com/store/detail/Brick

 

Проблемът е че всичко е риск, ако не можеш да го чуеш и го търсиш за специфична употреба - вокал с Neumann TLM ^_^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаех за lunchbox модулите, но не бях наясно, че без кутията не може да се ползва пълноценно.

 

А иначе съм забелязал по западните форуми всички да се скъсват да хвалят Grace Design m101 - особено в комбинация със Shure SM7B (класиката!) за вокали, но и тази машинка е малко над 1000лв в Европа...

Редактирано от bulby
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си позволя да напомня една извечна истина, която е в сила и за този случай.

Една верига се къса в най-слабото си звено. Когато се създава звукотехническа "верига", основно правило е отделните и елементи да си съответстват.

Когато се отива на TLM103 (130 e сетъпа с него), се налага и останалата техника по веригата да му съответства като качество. Много може да се коментира, но едно важно нещо при такъв тип микрофони, е широкият им динамичен обхват. Ако се погледнат спецификациите на фирмата, а на нея за разлика от други може да се вярва, ще видите едни +13 dBu като максимално изходно ниво. Това са 3,461 V максимално изходно напрежение, което може да се подава на входа на микрофонния предусилвател. Ако предусилвателят не е в състояние да се справи с подобни нива, като същевременно остава достатъчно чувствителен за нормалните сигнали, няма да се получи добър резултат.

Не случайно synchu, като човек който е наясно с това ниво апаратура, дава меродавно мнение в коментара си.

Може да се използва всякакъв предусилвател, но за да се запази качеството на микрофона, да се изцеди всичко за което са платени сериозни пари, предусилвателят трябва да му съответства. Иначе кел файда, че се използва Neumann.

 

Изразявам чисто инженерно мнение, без никакви странични влияния. Пожелавам успех при намирането на удачно решение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за препоръките. В крайна сметка реших засега да не давам 500лв за нов преамп, а да пробвам мод на берингера, докато събера пари за нещо по-голямо. Днеска ми дадоха схемата му и на пръв поглед могат доста работи да му се сменят с по-хубави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска ми дадоха схемата му и на пръв поглед могат доста работи да му се сменят с по-хубави.

Може да прозвучи неприятно, но подходът е неправилен.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Налучкването и мисълта, че смяната на някой елемент с "чудодеен" такъв ще оправи нещата е неправилен подход. Ако беше така лесно, нямаше да има такива разлики в различните устройства.

А чудодейните замени са акцент на неспециалисти и "аудифили".

Достатъчно ли съм ясен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.