Jump to content
Българският форум за музиканти

Squier Affinity Strat- ремонт/смяна на тръсрод


Recommended Posts

Здравейте,

Имам една китара Squier Affinity Strat за ремонт/смяна на тръсрод.

 

Предвид вида и цената на китарата не уместно китарата да пътува до провинцията ,

затова очаквам предложения в рамките на София.

 

Моля лютиерите посвещаващи форума да се свържат с мен на ЛС

с предложения за цена .

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да искам да прозвучи ни най-малко като спам, запитвал ли си се, дали цената на китарата оправдава разхода по смяната. Конкретни цени не знам, но това не е точно евтина операция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен щом programista така поставя въпроса това означава че си е направил сметката така че нека му се обади лютиер да се разберат.

 

Успехи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тръс род се сменя поне по 2 или 3 начина и всеки начин струва различна цифра.

Как очакваш оферта, след като не е видяна китарата?

Дай малко повече подробности, че даже и снимки за да се уточни проблема и

до известна степен и да се диагностицира, колкото е възможно.

Колко сигурен си, че тръс рода е за смяна? Какво му има?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да не е необходима смяна на тръс рода.

 

Шестограмната глава вече не е шестограмна , така че не мога да я развия.

 

китарата не съм я вадил от година, но имам смътни спомени. че известно време след натягане на тръс рода , се чуваше едно "сркхцпук" и пак трябваше да се натяга ..

прецакана резба според мен ..

 

Възможно е да е необходима само смяна на гайката на тръсрода.

Ако има някой интерес ще му я занеса и ще си каже колко.

 

В краен случай ще я водя при приятел дърводелец :)

Редактирано от programista
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При приятел дърводелец не е много добър избор.Той може и да е добър дърводелец,но това не го прави лютиер.Да не стане така че след неговата компетентна намеса цената за ремонт да ти набъбне значително.По добре се консултирай с майстор преди да предприемаш каквото и да е.EAmechaniX ти каза че има много начини за оправяне на подобен проблем,а той е по навътре в материала така че го послушай.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При приятел дърводелец не е много добър избор.Той може и да е добър дърводелец,но това не го прави лютиер.Да не стане така че след неговата компетентна намеса цената за ремонт да ти набъбне значително.По добре се консултирай с майстор преди да предприемаш каквото и да е.EAmechaniX ти каза че има много начини за оправяне на подобен проблем,а той е по навътре в материала така че го послушай.

 

Успех!

Не помагаш изобщо .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво разбираш под думата помощ.Нима съвета не е помощ.Ето ти линк с подобен на твоя проблем http://forum.muzikant.org/index.php?showto...aded&start=

И друго на Скуаер (имам същия)не е шестограм гайка а има вътрешен шестогран както е в линка,освен при теб да е различно.

Редактирано от Valeri_pj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колега, ако още не си решил проблема със скуайара, мога да помогна, но без да съм видял китарата не мога да кажа нищо за това какво трябва да се сменя, камо ли за цена.../снимки не ми вършат работа/. В централната част на София съм- ето стационарен 9431632 и мобилен 0877 377 001 телефон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.