Jump to content
Българският форум за музиканти

Скуейър или Уошбърн


child-in-time

Recommended Posts

Здравейте мисля да си купувам елекрическа китара до 250 лв. Бихте ли ми казали кой е по-добрият избор Скуейър или Уошбърн?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете не са нищо особено - китара нисък клас, на който свободно можеш да се научиш да свириш.Аз имам Скуайър и си го харесвам, въпреки, че е най-ниския клас, каквото си избереш, важното е да ти харесва на тебе.И от двете китари не можеш да искаш нещо специално...за звук също, така, че моят съвет е да си избереш сам, защото после става гадно когато си купиш нещо, което не ти харесва, само защото някой е казал, че е добро.Успех с избора! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като притежател на Уошбърн за 200 лева мога да кажа че за тия пари не разочарова.Тремолото не разстройва много.Препоръчвам ти да пробваш някои модели на тази марка имат прилични за ценовия клас инструменти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж в обявите във форума , преди 2години си взех от обява Yamaha ERG 121 за 170лв. и мисля че като качество на изработка е с класа над евтините нови китари били скуеър, уошбърн, корт и други знайни и незнайни производители при които има и доза късмет на какво ще попаднеш. Разрови се във форума има много информация за много модели китари и т.н.

Разбира се има и риск при втората употреба, все пак сме българи.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китара 2-ра ръка от нета си е лудница.Завъдиха се много мошеници които гледат да си пробутат боклуците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре си вземи Washburn от личен опит съм се убедил че са по-добри.Все пак и Dimebag Darrell е ползвал Washburn по едно време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи червена :icon_shithappens:

 

Значи, на Скуайер червеното им е по-яко, ана уошбърн нещо не ме кефи как ги правят червени :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гледай да има двоен адаптер на бриджа, да не ревеш после :icon_shithappens:

аз карам с уошбърн x10 от 3 г. (тогава беше 280 лв. във фактор - варна) и резултатът е, че... минах на бас :beer: за парите си наистина не са лоши.

 

но все пак погледни раздел "продавам" във форума - има оферти, стига да гледаш от кого купуваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре си вземи Washburn от личен опит съм се убедил че са по-добри.Все пак и Dimebag Darrell е ползвал Washburn по едно време.

 

Той Даймбег по едно време ползваше Уошбърн, щото нямаше Дийн (на практика след махането на Дийн Зелински), а Уошбърн го примамиха с съблазнителна оферта, което няма нищо общо с това дали са добри. Пазарна икономика. В последствие пак се върна при Дийн, щом възобновиха компанията (с връщането на Зелински).

 

Както и при всички подобни теми: Разходи се по магазините, пробвай различни китари в тоя сегмент и прецени за себеси. Ако не си много наясно, вземи някой познат, който е.

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

купувай си някъв хубав скуаяр и не го мисли... тая китара има душа :)

ако си купиш, ми пиши лично да ти дам акъл как да я направиш по-добра ;]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да кажа, че Squier е Fender, което не значи, че е колкото Fender, просто се правят масово, не се обръща специално внимание на всяка китара по отделно.Също не значи, че друга китара не би могла да надмине дъщерната фирма на Fender.Както решиш, твоето мнение е най-важно, затова според мен трябва да си купиш което ти харесва, все пак ти ще го ползваш, не ние, а и това не е нещо, което купуваш всеки ден, заложи на това което те влече повече, за да не ти стане кофти после защо си си купил това, което не ти харесва, само защото ние сме казали, че е по-добро.Вземи някой приятел, който разбира от музика, поразходете се из музикалните, посвирете, пробвайте и ще избереш!Успех с избора :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи, на какъв ще се правиш.

 

Ако искаш да си като Ричи или Ингви - взимай скуайър. :happy:

 

Ако решиш да бъдеш циганина Нуньо от "Екстрим" - грабвай Вашбурн

. :godbless:

 

За сатрианита и вайове ще трябва да броиш малко повече пари. :crying:

 

Миталът пък се свири с бисирич - двеста лева и пълни гащи с кеф. :)

 

 

Пък ако говорим сериозно - по-добре скуаър. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете китари са ташак, но както вече ти казаха, ако ще свириш метълия, вземи Washburn, ако ще жулиш Джими Хендрикс, Ред Хот Чили Пепърс и т.н., вземи скуаера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имала съм 'честта' да свиря на няколко Скуайъра, и според мен по-лош нисък клас китари от тях няма (съвместно със Стагг и Берингер) По-добре Уошбърн. Или събери още 50 лв и си купи Корт. Струва си :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.