Jump to content
Българският форум за музиканти

за бас синтезаторите


Fallenblood

Recommended Posts

в тази тема се завърза разговор за въпросните интересни оръжия в арсенала на басиста... за да не я мътим повече, продължавам дискусията тук. от тук вземам следния списък обекти:

 

Electro-Harmonix Bass Micro Synthesizer

DIGITECH BASS SYNTH WAH

Akai SB1 Deep Impact Bass Synth

IBANEZ SB-7

Behringer BSY600

 

клипове, впечатления, ревюта, принцип на действие... и, като за начало - някой знае ли vst плъгин с подобна функция? най-близкото, за което се сещам, е един, дето симулира drawbar-ите на орган. като се прибера вкъщи ще го издиря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От изброените не съм пробвал само този на Берингер

 

Ibanez SB7 е добър - готин аналогов звук, но е по-скоро ауто-уа/филтър, отколкото пълноценен синт т.е. блендите му са ограничени

Digitech е доста синтетичен/цифров като звучене за моя вкус.

Akai е супер, но не се произвежда от доста години и цената му втора ръка е доста по-висока отколкото когато беше нов. Най-добрия ефект от подобен тип, който съм пипвал.

Electro Harmonix звучи добре, но не ми хареса това, че трудно можеш да сменяш различни бленди с всичките тези корекции. Предполагам, че ако си поиграеш по-дълго време се свиква.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам впечатления от Digitech Bass Synth Wah. Това е преди всичко envelope filter и като такъв върши много добра работа, плюс има и учудващо добър октавер. Синтезаторните му бленди, за мен, не са особено използваеми, но не съм ги сравнявал с други ефекти за мога да напиша повече. Предполагам, че ако се търси синт, има по-добри предложения. Като envelope filter с "бонуси" е добър ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Boss SYB 5 + Roland EV-5 (volume-expression pedal) e интересна комбинация за bass-synth.

Digitech Synthwаh e ,както казва blr , преди всичко envelope filter ..auto wah.

аз лично предпочeтох DOD FX 25B Envelope Filter(по-голям range и по-аналогов звук) пред Digitech-a..

в действителност фирмата е май е една ..Digitech е по скоро името за масовия пазар.DOD FX 25B не го произвеждат вече.

Fuzz Factory(Zvex) също ми беше интересен като bass-synth,въпреки че си е чист fuzz pedal..но така и не го купих.

 

Behringer BSY600 като го гледам е евтиният-клонинг на Boss SYB(3-5).

на тях им е любимо да плагиатстват..както и BEHRINGER V-TONE BASS BDI21 e несполучливото копие на Sansamp Bassdrive DI (BDDI).

 

cheerz!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...BDI21 e несполучливото копие на Sansamp Bassdrive DI (BDDI).

 

cheerz!

 

Колкото и да не обичам Behringer трябва да призная, че имат и някои не лоши попадения и едно от тях е именно BDI21. Като изключим пластмасовата кутия и по-некачествените потове, във функционално отношение е опасно близо до оригинала. Наясно съм, че качеството на компонентите е ниско, но като звук в повечето случаи са много близо. Ползвал съм BDDI и за известно време даже имах BDI21. Ще е интересно да се съберат двата педала на едно мясти и да се направи тест "на сляпо" Моето предположение е, че при правилно проведен тест ще е трудно да се различат ефектите.

 

Малко offtopic се получи, за което съжалявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...BDI21 e несполучливото копие на Sansamp Bassdrive DI (BDDI).

 

cheerz!

 

Колкото и да не обичам Behringer трябва да призная, че имат и някои не лоши попадения и едно от тях е именно BDI21. Като изключим пластмасовата кутия и по-некачествените потове, във функционално отношение е опасно близо до оригинала. Наясно съм, че качеството на компонентите е ниско, но като звук в повечето случаи са много близо. Ползвал съм BDDI и за известно време даже имах BDI21. Ще е интересно да се съберат двата педала на едно мясти и да се направи тест "на сляпо" Моето предположение е, че при правилно проведен тест ще е трудно да се различат ефектите.

 

Малко offtopic се получи, за което съжалявам.

 

да,прав си...'опасно близо' но в домашни условия само.на слушалки<като изключим шумовете> ,на компа или на нисък левел през кубето..

не и с група в реални live условия или репетиционна...забрави да се чуваш и разбираш какво свириш<естествено зависи и от стила но при мен не се получи>неможа да се справи vs 1 x Engl..

имам ги и двата <behringer-a го взех само от любопитство щото беше почти без пари>

 

...копието на синтезатора Boss SYB обаче може и да става..незнам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.