Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на акустична китара


stefoto

Recommended Posts

Walden T550 е малка китара за пътувания (travel guitar) :slap:

Walden 0550 - също не е много голяма (ОМ/000 тип), което я прави удобна, но не много силна и обемна като звук и проекция на звука, ако може така да се каже.

Но и в Динакорд и в Икономов е пълно с акустични китари в твоя ценови клас - ходи и пробвай - това е единствения валиден съвет. Ако нямаш доверие на себе си - вземи някой приятел, който разбира повече и ходете заедно.

 

Иначе - Ямаха :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда виждам,че са някакви супер малки-колкото класическите китари горе долу.И аз мисля Ямаха да е.

Благодаря за коментарите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам Walden Guitars, моделът от 200 лева е много добър, а моделът от 300 е превъзходен. Отиди в музикалния магазин, пробвай няколко модела от тази марка и избирай. Съотношението цена:качество на тези китари е много добро :hooray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@syncho и Автора..

моделите бяха примерни ....

като има проблем с големината ..... Д550 - дредноат,солидТоп=> 223лв

 

.. не мога да опиша всички китари в този диапазон ....

....... а честно казано аз бих си взел по- малък размер ДОСТА по- удобни са(за мен)!!!!!

 

... това не значи да не пробваш и други китари ... не ме кефи, но не пречи да пипнеш и фендер СД60

 

..... а към предния пост .. линковете не работят като хората !!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз също съм с много добри впечатления от евтините акустични китари на Ямаха - и дреднот типа, и чистите класически. Но последнят като влязох в музикален магазин направо останах удивен от едни френски кирати - LAG. Имаше един изрязан дреднот модел за 300 лв - страхотна свиряемост, струните му бяха толкова ниско, колкото и на ел. китара и се свиреше с невероятна лекота; тялото беше махагоново и звукът - също много добър, а и като цяло качеството на изработката изглеждаше доста сериозно. За малко повече пари имаше и модели със вградена електроника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех си въпросната китара Лаг.Просто съм удивен от направата,красотата и звука и.Те сега навлизат като марка и не са известни,но си заслужава да се пробва.Имат електронни акустични и класически китари.

Мерси на всички за помощта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A искам да попитам какво е това в китарата точно под резонансовия отвор,което се завива и развива с ключе(шестогра) и за какво служи???

ю

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Нарича се тръст род(trust rod),

някъде към 2:25 мин.

truss.gif

За китарата честито, добър избор, самият аз пробвах преди време няколко китари и трябва да отбележа, че изобщо не отстъпват като качество и звук на по-реномирани брандове за ценовият клас в който се борят.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Truss rod = тръс род, за да не става объркване, без "т" - то си е написано и на картинките де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ :)

:) много правилно, trust=доверие,упование, е съвсем друга бира и в моят отговор изобщо не се връзва, даже ми стана смешно

Благодаря за корекцията.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.