Jump to content
Българският форум за музиканти

Каква е китарата от клипа?


jordanp

Recommended Posts

Гледам разни

и се опитвам да разбера какъв вид е китарата му и с какви струни е. Струните на външен вид са найлонови, но пък имат метално звучене.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам разни
и се опитвам да разбера какъв вид е китарата му и с какви струни е. Струните на външен вид са найлонови, но пък имат метално звучене.

 

Китара от клипа е Takamine. Повече информация за самата фирма на САЙТА им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го модела А може и да не е точно този модел , понеже Игор е така наречено "рекламно лице" на Takamine, и предполага се че ползва различни модели...

Редактирано от the pick
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^"Ама от китарата е :rocker: Тоя иначе на вързано куче леб не може да даде, я го знам"

 

Не на шега и майтап - Такамине правят нелоши инструменти, катко и десетина други компании в същия клас (Ямаха, Гилд, и т.н.) - в този смисъл наистина не е от китарата :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата от клипа Е С метални струни. И какъв тип е тая китара според теб, а и питай ако имаш още други глупави въпроси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какъв тип е тая китара според теб, а и питай ако имаш още други глупави въпроси!

 

Ще ви помоля, ако имате нещо за казване извън темата, може да го споделите с ЛС, няма нужда да спамите с излишни коментари.

 

Китарата от клипа е с метални струни.

Благодаря все пак за мнението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fender_str, спокойно бе, всеки се учи от някъде. И ти някога си питал как се познава часовника, например... :)

 

Може би съди по формата на главата и вида на ключовете, които приличат на такива за класическа китара, на която на свой ред се слагат найлонови струни.

 

Но на тази китара се вижда, че частта, около която се увиват струните накрая, е метална, тоест направена да издържа "впиването" на струните и по-големия опън. Затова може да се е заблудил. А и на бриджа се вижда, че няма възли. Китарата наистина е с метални струни, просто звукът няма как да се сбърка. :cheers2:

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би съди по формата на главата и вида на ключовете, които приличат на такива за класическа китара, на която на свой ред се слагат найлонови струни.

 

Общо взето това ме подведе :cheers2: ... а на останалото не бях обърнал внимание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам едно питане, но не искам да отварям нова тема, защото се спомена нещо, което може да ми свърши работата. Въпросът ми е: В нас имам една кухарка, тя не е с метални ключове, а сякаш са да кажем от слонова кост. Бели и на пръв поглед неметални. Има ли проблем, че съм сложил метални струни, при положение, че имаше комплект метални струни като резервни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.