Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво мислите за това?


Guitar_Rookie11

Recommended Posts

Здравейте!

Реших да си купя електрическа китара, усилвател и ефекти на добра цена. Намерих пакет в един от най-добрите музикални магазини в Пловдив. Разгледах го, посвирих, звучи страхотно, но все пак искам да чуя мнението на по-добри от мен. Това e: Visit My Website

 

ПП: Второто отгоре надолу е - червено металик. Ако не стане линка отивате в Google, пишете и избирате Electric guitar Packs. Второто отгоре надолу е - червено металик.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледах го, посвирих, звучи страхотно

 

Ако те удовлетворява откъм звук, какъв е проблема? Ако поразгледаш останалите теми ще видиш, че при всяка такава има хора, които са на едно мнение, други на друго, трети на трето и в крайна сметка се объркваш още повече, защото всеки си има някво предпочитание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПП: Второто отгоре надолу е - червено металик. Ако не стане линка отивате в Google, пишете House Of The xxxx и избирате Electric guitar Packs. Второто отгоре надолу е - червено металик.

 

Ако говориш за стартовите пакети "stop dreaming, start playing", това са стартови пакети, снабдени с евтина китара и евтино ампче. Със сигурност стават за начинаещи, но не са нещо особено качествено, ако за това питаш. Аналогични пакети имат още много марки.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези са, да. Аз ги гледах основно заради Стратокастър, че се славят като хубави китари. Иначе съм си харесала един усилвател на Behringer. Той не е от пакет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Фендер Стратокастер до онова, дето го гледаш там, разликата е колкото от рибарска лодка до круизен кораб. В тези пакети Стратокастери не слагат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе и Стратокастер не са :hysterical:

 

Иначе като за първа китара тази от комплекта става, но амповете от категория начинаещ са просто ужасни. По-добре си свири през компютъра, макар и с латенция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ти трябва да си свириш вкъщи - защо не :hysterical:

аз имам Скуайър спешъл - корейски и това ме удовлетворява

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вариантът, който бих предложил за начинаещи, е китара + процесор с usb (като това usb да може и да предава аудио към компютъра, а не само да си редактираш пресетите примерно), по възможност и двете да са втора ръка, тъй като така ще получиш повече качество за парите си. в раздел купувам/продавам има добри оферти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ти трябва да си свириш вкъщи - защо не :)

аз имам Скуайър спешъл - корейски и това ме удовлетворява

 

Което едва ли означава, че имаш скуаер афинити - не корейски. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чшшшш ... не с лошата за Склаярите! :rocker:

 

Иначе, както казаха и другите по-горе, не очаквай главозамайващо качество. Това ще е по-скоро като да видиш дали ще се зарибиш да пипаш китарка. Няколко месеца усърдно щипане по евтината талпа и ще започнеш да се ослушваш за нещо мъничко по-добро. Дето поне да държи строй и да не звучи като тел, опъната върху мотика.

Редактирано от Rammkopf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен! Аз бях по същия начин - с някво смешно кубенце и скуайър свирих с тях 6 месеца яко се зарибих и си купих прилична китара/кубе :):cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вариантът, който бих предложил за начинаещи, е китара + процесор с usb (като това usb да може и да предава аудио към компютъра, а не само да си редактираш пресетите примерно), по възможност и двете да са втора ръка, тъй като така ще получиш повече качество за парите си. в раздел купувам/продавам има добри оферти.

Изключителна грешка. За съжаление често срещана.

По добре малък амп отколкото голям процесор. А за начинаещ още по-добре с амп. Рискуваш никога да не се научиш да свириш на ел. китара, започвайки с процесор. Мога да изброявам прецеденти до утре сутринта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Behringer - бюджетно решение, зависи и за кой модел говориш.

Ibanez - имат модели от около 200 до около 5000+ лв, като последните със сигурност са доста добри, а първите - едва ли чак толкова, както надявам се, сам се досещаш. Ако въпросът ти е "каква китара да си взема за малко пари, че да е много хубава", отговорът е, че не можеш да си купиш такава китара от магазина. Ако някой ти подари китара или вземеш нещо изгодно и запазено на старо, може да се доближиш до целта си. От магазина - не става, евтиното е евтино.

 

Конкретно по въпроса за китарата - за да знаеш какво точно ще ти хареса, китара тип Ibanez(метъл сериите), Gibson(Les Paul, SG...), Fender(Stratocaster, Telecaster....) и т.н. Трябва да видиш с какво свирят най-много твоите любимци, с какво свирят другите, какви за разликите в звука и т.н.... в общи линии трябва да се запознаеш с историята на електрическата китара както и класическите типове(за ел. китарата) китарен саунд. В нета(а и из форума) има достатъчно информация, а в тубата има клипчета. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.