Jump to content
Българският форум за музиканти

Dimarzio D Sonic


musicman

Recommended Posts

Разглеждах адаптерите на DiMarzio и попаднах на този модел:

D Sonic DP207

 

Our first heavy humbucker of the 21st century, the D Sonic™ is a high-output bridge humbucker designed for the extended low end and heavy chords that dropped tuning delivers, with serious treble response for single-note solos and standard tuning. The D Sonic™ is more than just a one-sound pickup, too. In addition to the standard series humbucking sound, our patented design utilizes 4-conductor wiring to access two different single-coil sounds plus parallel humbucking mode, for three additional sounds that are distinctive and versatile.

 

Обаче намерих доста противоречиви мнения за него.

Накой има ли впечатления от този модел?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този адаптър Drop Sonic е сравнително нов. Както говори и името му, създаден е за ню-метъл или за китари с понижен строй, но това не значи че не може да се използва и за други стилове. Монтира се на бридж позиция и в зависимост как се позиционира има различно звучене, понеже едната му половина е релсова, а другата е със стандартните пол-пийсес. Ако е с релсата към бриджа, се препоръчва за китари с понижен строй, а ако е с точките към бриджа се използва за китари със стандартен строй.

И аз се интересувам от този модел и четох противоречиви ревюта в harmony-central.com

На сайта на DiMarzio този адаптър се рекламира от Джон Петручи, а в xxxx се продава почти за 200 лв. В он-лайн магазините в щатите е 69.95 $ като например в zzounds.com.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно ... и аз прочетох доста противоречиви неща за него :dance:

На сайта на DiMarzio пише, че един от мюзикмените на петручи е точно с такъв бридж адаптер.

А в хармони централ хората не са много доволни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само мое лично мнение е това,но ме съмнява Петручи да свири с адаптери от завода както се казва.В повечето случаи ендорсърите като него си получават адаптерите директно от Стийв Блъчър.Това е едно на ръка.Другото е,че адаптерите както и звука им са силно подложени на субективизъм,защото има много неизвестни в уравнението-китара,дърво,усилвател,ефекти,начин на свирене и т.н.

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E , аз като си го поръчам от онлайн-магазин за 69 доларя , докато дойде до тука няма ли да стане пак 200 лв ? :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

продават по каталог :lol:

аз като си поръчвах адаптери ми казаха

да видя цената в техния сайт (на димарзио)

цената беше 99 долара и адаптерите

ми дойдоха за 99 долара (паф 7)

това че по онлайн магазините са по 69

си има друго обяснение :D и ако

си го поръчваш сам по добре си го

земи от РФ. по евтино ще ти е ;)

та да РФ продават по прайс листовете

в сайтовете на САМИТЕ фирми(поне

за димарзио е така) :D

 

и по темата. Д Соник е много як адаптер

за свиря най "високо" в дроп До, а китара

на която свирих с такъв адаптер беше ...

дроп Ла диез и къртеше глави. И все пак

беше включена в Басман Тен със много

брутален кривоч ;) дано съм бил полезен

 

:)

Редактирано от wessy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Някакви развития по темата -след 2 години?... :cheers2:

Аз имам намерение да сложа на моето RG :

D Sonic - Bridge

PAF Pro - Neck

Дали PAF Pro-то ще е добра комбинация с D Sonic-а ?

Иначе по отделно двата много ми харесват като звук....

:metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.