Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на китара до 1000 лева


gog

Recommended Posts

  • Отговори 69
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Какъв вид китара? Акустична(western), класическа или електрическа? Дай още подробности за какъв стил музика и друго каквото се сетиш.

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разгледай раздел продавам предлагам и може да откриеш много съвети и предложения

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разгледай раздел продавам предлагам и може да откриеш много съвети и предложения

поздрави

Разгледах го но не мога да реша какво ще ми върши работа.Нямам време за да ходя да пробвам иза това искам помощ.Искам универсална ел.китара с която да мога свиря за свое собствено удоволствие.Просто от известно време усещам жесток сърбеж в пръстите!!!!

 

Отивай в магазина с 1000 лева и сподели с продавача. Ако е добър ще си тръгнеш с китара.

Ходих в доста магазини но това което там харесвам е 2000+Може би аз съм малко претенциозен но просто искам китарата да ми бъде удобна и да вади добър саунд :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саундът започва с пръстите ти и завършва с говорителя на уредбата. Китарата е само част от уравнението. Ако всичко не е наред няма добър саунд.

 

Как да отгатнем коя китара ще ти е удобна? А какъв стил музика ще правиш на нея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епифон Лес Пол Стандард или Стандарт Плюс

56397083-5bda-476f-ae33-816f802d1dc4.jpg

 

Сменят се адаптерите с тези: EMG 81-C Pickup Chrome

GALLERY_GIT0017345-000_1_images390.jpg

 

Почти в бюджета е, красиво, удобно, звучи... пей сърце. Успех :thumbs_up:

Редактирано от death^metal
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте,свирил съм преди много време;15г Сърбят ме пръстите и много ми се свири!Моля дайте съвет за китара до 1000лв.

 

Няма как да не се разпиша и аз, тъй като попадам в същата категория, и аз просвирих пак след 15 годишно затишие. Е случва се явно. Понеже ми е свежа процедурата по селекцията, ето какво трябва да уточниш първо за себе си, а после дай и на нас следните детайли или поне тези, с които си наясно:

 

1. Какъв стил, жанр искаш да свириш предимно – рок, метъл, поп, чалга, класическа?

2. Имаш ли предпочитание за производител на китарата?

3. Нова ли искаш или става и втора ръка?

4. Имаш ли предпочитание за външен вид и форма на тази китара?

5. Някакви специални изисквания имаш ли към дизайн, адаптери, гриф, брой прагчета, звук?

6. Тремоло трябва ли ти или искаш с фиксиран бридж?

7. За соло ли ти трябва, за ритъм ли, или и за двете да става?

8. С колко струни – стандартна шестица или нещо повече?

 

Най-добре подскажи като на кой музикант искаш да прилича твоята форма и звук, а още по-добре задай някое видео-парче на този музикант, за да преценим останалите параметри на това, което търсиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един Фендер мексико за 600 в далавера.нет и епифони Леспол за около 700 в раздел продавам,това са основните и коренно различни китари - преценяваш си на кое си фен.

Е и други има,но са за метъл повечето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти една апазена, стара, махагонова, истинска, улегнала, 24 прага,

със супер състейнър бридж китара и е нещо средно между страт и лес пол,

която има уникален тон.

Китарата се продава със и без адптери ДиМарцио или можеш да й поставиш,

каквото искаш, както и избор на струни. До 1000 лв не мисля, че ще намериш

нещо сносно, което ще отговаря на определението 'добра'. (говоря за нов инструмент)

Цената на тази китара е супер ниска и аз лично смятам, че този инструмент

заслужава доста повече,защото има много 'скъпарски' тон. Мисля че

ще отговори на твоя претенциозен слух, който харесва китари за по над два бона.

174606475217262236801285484851F236B3DWF0jQU9SmNj83.JPG

За повече подробности цъкни ме!

Не знам кой ще е късметлията, но който я купи да почерпи.

Доколкото знам, продавачът е склонен да намали цената още.

 

пп...и внимавай с тези Епифони, че доста ментаци се навъдиха...и във форума.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината и аз се загледах в нея.Но има няколко проблема.Аз съм от София и няма как да я пипна,не знам дали ще ми пасне грифа.не познавам вече и лютиер който да монтира адаптерите.За последното може би ще ми помогнете.

 

 

Няма как да не се разпиша и аз...

1.хард рок

2.PRS :yes: Едно време; спасокастер,ямаха,мая,самик,хонар

3.Все едно ако е запазена.

4.Да е класическа.

5.PRS :greenangel

6.Не държа на тремолото.

7.И за двете.

8.Искам китара не арфа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаптерите са лесна работа - той ще ги монтира, ако си стиснете ръцете, но за останалото

не знам как би могло да стане. Ако толкова държиш да я чуеш, вероятно ще се наложи да пропътуваш това разстояние. По принцип всички знаят, че старите японски китари имат страхотни и удобни грифове, въпреки че новите им модели Уизард са също добри и

удобни (според потребителите) Мисля, че всичко опира до навика - свиква се. Нещото което мога аз да кажа за грифа на тази китара е;

Трипластов кленов гриф разделен с ясенов фурнир. Цял е - т.е. без скарф джойнт. Овалът е подобен на PRS, Fender, Gibson и други..., здрав и масивен. Ако ти допада този тип гриф - това е твоята китара, но ако не харесваш дебели грифове, може би ще се затрудниш в началото, но истината е, че дебелия гриф е по-удобен и по-универсален. (според мен).

 

пп За ясеновия фурнир не съм съвсем сигурен!

Грифът е set-in (залепен за тялото)

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Seymour Duncan SH-4 JB Model - 16,4K(ALNICO 5)..............80лв.(или бартер за Dimarzio - The Breed;X2N)

Seymour Duncan SH-2n Jazz Model- 7,72K(ALNICO 5)...........80лв.

 

До колкото разбрах от обявата това са адаптерите,които са продадени.Дебелият гриф не ме притеснява( скарф джойнт)не знам какво е,но благодаря за информацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, тези адаптери са други.

На Айбанеза адаптерите са бели и са Димарзио ibz - В момента са 'качени'

на друга китара. Преди два дни говорих с него и той ми обясни,

че по принцип продава китарата без адаптери, но ако някой държи да е

с оригиналните си адаптери, е склонен да продаде китарата с тях (естествено на малко по-висока цена) Най-добре му се обади по телефона, за да не се получи

''развален телефон'', и се разберете. :thumbs_up:

С останалите пари (до 1000) ще си вземеш много хубав амп, ако нямаш.

Пак ще помагам. :punk_guitar:

 

scarf joint:

neck_onepiece_scarf.jpg

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.