Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Един ,може би, малко тъп въпрос.

Мога ли да направя Waxing на single coil адаптери.В нета намерих едно място

 

http://www.projectguitar.com/tut/dip.htm

 

Обаче там е показано само за двоен адаптер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един ,може би, малко тъп въпрос.

Мога ли да направя Waxing на single coil адаптери.В нета намерих едно място

 

http://www.projectguitar.com/tut/dip.htm

 

Обаче там е показано само за двоен адаптер.

естествено - прави каквото пише на страница 1, като пропуснеш махането на магнита, а и може да не следиш температурата да е 70 градуса - на мойте не им стана нищо при 100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забравих да кажа - има голям ефект при евтини адаптери

 

и още нещо - тоя сайт дето си го гледал не ми хареса това, че не ги разглобяват, адаптера трябва да остане без капачка и да се махне тиксото, абе с една дума всичко, което е върху бобината

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок,батка,

сега са прибирам и започвам да "готвя"

Да видим ква манджа ще забъркам.

А при мен единичните адаптери са с отделни капаци.

Редактирано от Sad But True
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мисля,че разглобяването,включително махането на тиксото е излишно!Стпоеният парафин прониквеа навсякъде,където има място.Важното е да се остави адаптера в тенджерата няколко минути,за да може да се загрее самият той до около 100 градуса.Колкото до звукът на "новия" адаптер-ТРЯБВА да има разлика,и то ПОЛОЖИТЕЛНА!!!Трептенето на бобината в комплект с трептенето на струните би трябвало да води до "размазване" на звука.За амплитудата-зависи от фазите ,но по Закона на Мърфи положително при "суровите" адаптери нещата биха били по-кофти.Тъй че не се колебайте,техническа нация сме,слагайте престилките и тенджерите на котлона и започвайте!И още нещо-ако екранирате бобините(препоръчвам го!!!),подменете оригиналните кабелчета на адаптерите с нови.Оригиналните са ЕДНОЖИЛНИ с оплетка.намерете ДВУЖИЛНИ с оплетка,като двете жила свързвате към бобината(запомняте кое трябва да е към масата),а оплетката свързвате към екрана на адаптера.Другия край на оплетката пак отива на маса,но САМОСТОЯТЕЛНО!!!Изобщо не е едно и също,ако замасите екрана към бобината,но е много дълго за обяснение.Просто го правете по този начин,за да имате резултат.Нещата се обясняват с така нареченият"GROUND LOOP EFFECT" и в тази връзка-четете статията за екранирането на кухините.Даже и да не екранирате,ако само преработите свързването на електрониката,ще се получи добър ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си виждал евтин сингъл коил адаптер, как е омотана плътно цялата бобина с няколко слоя тиксо, ще разбереш, че има смисъл да се маха, защото нищо не може да стигне до вътрешността на бобината така, освен това ако говорим за адаптери като на стратокастер, 100 пъти по-лесно после е да изчистиш самия адаптер от восъка и да му сложиш капачката, която предварително си махнал, отколкото да чистиш бялата капачка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капачката на адаптера ТРЯБВА да се махне.След парафиновата баня излишният парафин сам ще се отече и докато адаптера не е изстинал напълно,може да се обърше леко с хартиена салфетка например.Но парафина ще си проникне под тиксото.Операцията с разлепването на тиксото е опасна,защото може да се скъса някой от изводите.Трагедията ще дойде,когато се скъса долният извод-началото.По теорията на вероятностите тази възможност е 50%,но според Закона на Мърфи,който на практика е необорим, процентите се доближават до 100 <_< Може би ако тиксото се навлажни с коресилин,операцията ще се улесни.Но НЕ СЪМ ПРОБВАЛ-това е само идея!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а да ти идва на акъла, че кореселина като нищо ще разтвори лака на проводника????? Ти май въобще не си пробвал - парафинът не се оттича, ами остава тънък слой по целия адаптер, който се маха внимателно с ножче или нещо такова, след като засъхне, защото иначе не ще да влезе добре в капачката, а и онея кръглите неща (pole pieces) остават целите в парафин, което е грозно,

 

колкото до тиксото-при мене беше залепнало силно за долните слоеве тиксо, но не и за проводника, защото където са крайщата му имаше някакви тънки пластмаски между проводника и тиксото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Overdrive,пробвай с парче проводник с лакова изолация и ще се убедиш,че коресилинът НЕ МОЖЕ ДА РАЗТВОРИ тази изолация!А и аз не те карам да киснеш целия адаптер часове в коресилин.Колкото до парафина-ако адаптерът се свари за НЯКОЛКО минути,така че целият да се затопли до около температурата на самия парафин-ЩЕ ИМА оттичане!Защото температурата ще пада бавно!По тоя начин съм варил трафове по 300-3500 W с тегло 5-6 кг. и винаги излишния парафин се оттичал.Не се засягам от това,че имаш съмнения относно съветите ми,но имай пред вид,че не съм от хората,които са "на всяка манджа мерудията".Сигурен съм в съветите и мненията си и бъди сигурен,че нямаше да ги пускам тук във форума,ако имах дори капка съмнение в истинноста им.Самият аз съм си патил от многознайковци и последното,което ще направя,е да се опитам да се пиша на много умен за сметка на другите.

О, сега забелязвам,че на 30 февруари си навършил 99 години!Догодина ще чакам покана за юбилея :hello:

Редактирано от ditronix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де,аз обаче си мисля,че тиксото ще падне като го цопнеш е горещия парафин,останал съм с убеждението,че е най-обикновено (добре изглеждащо )тиксо,което няма кои знае каква термо устойчивост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

да бе ми мен като ми се преебаха намотките к'во да правя сега да духам парафинените свещи а ? някой знае ли как мода да си навия нови и после с тиксо ли да ги овивам що да ги делам , заради тия скапани адаптери 2 месеца немога да си оправа китарата ,забравих и звука вече, ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ем намери някой да ти ги пренавие за 2-3лв. Това че си ги прецакал не значи че не е добре да се варят, даже е задължително. Големите производители го правят още в завода

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Държа да си призная, че за микрофонията, за която писах в една друга тема, може би сам съм си виновен :greenangel: Предишната вечер бях бърникал под pickguard-a - свалях и вдигах височината на адаптерите, но освен това абсолютно ги бях разхлабил и трите ('щото нали съм умен и мислех, че за да сваля pickguard-a трябва да развинтя адаптерите :metalist: Както и да е, явно някои болтчета не съм ги сложил после отново както трябва и при ниво на звука 2 на кубето и Gain на максимум почваше да става микрофония. Това е силничко за мен и моята скромна студентска стаичка, ама все пак...

Както и да е, идеята на този пост беше да си кажа, че като свалях pickguard-a отново (за да си оправя бакиите) едната метална пластинка под капачката на адаптера падна и що да видя - вътре имаше нещо, което поразително напомняше на течен парафин :metalist: А вътре сякаш се виждаха намотките. Възможно ли е китайски Bullet от 250 лева да е със сварени адаптери? Аз си мислех, че китайците варят само ориз, спагети и буболечки :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.