Jump to content
Българският форум за музиканти

Свързване на китара ....малко помощ


Recommended Posts

Здравейте колеги бих искал да свържа китарата си по тази схема http://www.guitarelectronics.com/product/WDUHSH5L1101 но с ето този ключ http://img821.imageshack.us/gal.php?g=spa0641p.jpg с този ключ ми е трудно да намеря подобна схема.

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е да са същите пиновете като поредност, просто не са изкривени в двете посоки. Можеш и да ги премериш с мултицет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е че и да ги меря не знам какво да меря не разбирам от електроника, единствено мога да си правя кабелите на китарата.Мога да си я запоя и сам ако имам схемата с този ключ на който пише само Schaller и 1 2 3 4 5 6 7.Единственото което разбрах е че стария собственик е дефазирал адаптерите и просто не ми харесва как звучи.

Редактирано от Mark Avrelii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ключът ти е шалер мегасуич.

Трябва да разбереш кой от всичките модели

 

Виж тук:

http://www.stewmac.com/shop/Electronics,_p...gaswitches.html

 

Най-често използвания модел е първия: Е

 

След като разбереш кой е модела, тогава вече може да се мисли за схеми.

В сайта на стюмак при избиране на съответната галета има инструкции. Там пише всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега го погледнах и сравних Е-Модел е на истина от тук натам е малко по- ясно благодаря за помоща но проблема със схемата си остава .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези мегасуичове са направени с вътрешни връзки така, че да са лесни за работа и да могат да се ползват стандартни схеми. Ето виж какво пише в инструкциите, или по-точно това което е близко до твоето:

 

options.gif

гледаш горе дясно

Това можеш да постигнеш с тази галета

 

Връзва се по този начин:

Humbucker/single-coil/humbucker

Point # Wire assignment

1 middle pickup hot wire

2 neck pickup hot wire

3 output to volume pot

4 ground to volume pot

5 neck pickup coil tap

6 bridge pickup coil tap

7 bridge pickup hot wire

 

 

Ако това не те устройва, трябва да си вземеш фендерска галета. Продават ги.... знаеш къде :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че ще се справя имам само един въпрос още- neck pickup coil tap- и-bridge pickup coil tap е явно когато Хъмбъкера е разделен обаче въпроса е черната или бялата жичка да запоя или двете зедно по принцип са пет маса, зелена- червена+ от черната и бялата не знам кое е + и - за да ги запоя на пинове 5 и 6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпроса е черната или бялата жичка

Без значение. Важното е брояча дето отброява надолу да спре. Иначе ще има трагични последици, а ние всички се надяваме да има хепиенд.

 

 

 

 

 

В твоя случай можеш да разглеждаш двойните и като единични и да си направиш до някъде твоя комбинация съобразявайки се с по-горната картинка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.