Jump to content
Българският форум за музиканти

Усилвател за разнообразни стилове


ivo3d

Recommended Posts

Здравейте,

 

тъй като отскоро свиря в група, реших да пенсионирам стария процесор и да отделя някой лев за що годе свестен усилвател, с който да може да свиря по клубове и в частност на малко открити пространства. Колкото повече чета за усилвателите, толкова повече се обърквам. Проблемът е, че свирим доста различни стилове - от red hot chill peppers до heavy metal, като между тях има и grunge, punk rock и т.н.

 

Първоначално мислех да се спра на вариант-а с хубав процесор, но предвид разликата между процесорния звук и звука директно от усилвателите в репетиционната, мисля да го загърбя тоя вариант. Дилемата ми е между изцяло лампов усилвател, моделиращ усилвател с лампи накрая или моделиращ с транзистори накрая.

 

За изцяло лампов съм харесал Peavey 6505+ 112 като ще трябва да му добавя и няколко камиончета и малко ме спира тоя момент с камиончетата, но тук звукът (поне доколкото съм запознат) ще е най-истински.

 

За цифров моделиращ с лампи накрая съм харесал Peavey Vypyr Tube 60, както и Marshall JMD501, като тук вече нуждата от камиончета я няма, а така много лесно и бързо мога да сменям предварително записани настройки между песните (а и в самита песни понякога се налага превключване между 3-4 различни саунда).

 

За цифров моделиращ с транзистори накрая, поне каквото гледах в youtube и с четене на ревюта ми хареса Line6 Spider IV 75, освен това тук и цената ми харесва доста повече (маршала по-горе е около 3 пъти по-скъп)

 

Общо бюджета който съм заделил е до 1700-1800 лева, като много ще се радвам ако не се стига до тия цифри. Предвид разнообразните стилове, които свирим, какво бихте ми препоръчали, който от 3-те варианта е най-подходящ и също имам още един въпрос - къде в София могат да се тестват моделите, които аз изброих и които евентуално ще ми препоръчате?

 

Благодаря ви много :nono:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За изцяло лампов съм харесал Peavey 6505+ 112 като ще трябва да му добавя и няколко камиончета и малко ме спира тоя момент с камиончетата, но тук звукът (поне доколкото съм запознат) ще е най-истински.

 

6505 няма да покрие стиловете които търсиш - има характерен хайгейн канал - поради който е толкова изестен но останалия саунд (крънч / клиин) не блести с нищо и е по скоро бонус към хайгейна или просто да го има...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Peavey можеш да намериш в Music Center Ikonomov ---------> http://www.mci-bg.com/ . Също така в MCI-to можеш да намериш и Marshall. В сайта ще намериш адреса на магазина в София. Колкото до Line 6, мисля че в магазин не можеш да го намериш за да го пробваш.. Има ги в visiarts.

 

Поздрави ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж, повечето усилватели са известни или с чист или с гейн канал. Чисто лампово нещо, едва ли ще може да възпроизвежда на топ ниво и двете, без някакъв вид външен драйв например, ако има хубав чист канал.

 

За доста по-малко пари от това, което си казал бих ти преполъчал Fender Super Champ XD. Хибриден усилвател, покрива наистина голямо разнообразие, има и 3 лампи, които носят характер. С една смяна на говорителя(тя е наложителна и напълно променя качеството на усилвателя) и допълителен футсуич ще ти се върже около 800 лв, пак доста по-малко от това, което си написал като лимит, а резултатът ще е отличен. Пробвай го!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен най-доброто и универсално и в този ценови клас го продава съфорумникът ни GalinGeo ако не се лъжа, Marshall TLC122 combo

 

По-добре по-висок клас и на старо от колкото по-нисък но нов

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbs_up: Общо взето правилно си се насочил към'' Peavey'' или евентуално ''Fender''

 

        със сигурност ''Marshall'' ще те отдалечи от изискванията ти за споменатите  стилове

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Marshall винаги си е бил класика и един малък стандарт за грънч, рок, хеви, метал. Много марки, много мнения, просто вземи любимите си групи и вих че свирят с не повече от 3 марки (Marshall, Mesa, Fender ili Orange).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съветвам те да разгледаш моделите на EGNATER - според мен едни от най-разнообразните усилватели.

Щом искаш да го разнасяш - силно ти препоръчвам комбо вариант - просто е по-лесно.

Разполагат с различни лампи, които можеш да сменяш със завъртането на копче или да смесваш по твой вкус, т.е. кеф ти "бритиш рок" или "американ калифорниан", или каквото друго поискаш. Ето един оптимален модел (според мен):

http://www.guitarguitar.co.uk/electric_amps_detail.asp?stock=09072414050529

 

30 вата чиста лампа са повече от достатъчни за всякакви концерти, освен ако не пълните някой стадион например (и тогава ще стане, но с добро допълнително озвучаване).

Редактирано от gueorgues
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изцяло лампа е профисионалното решение.Всичко друго е компромис, а като се дава хубава сума пари, място за компромис няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изцяло лампа е профисионалното решение.Всичко друго е компромис, а като се дава хубава сума пари, място за компромис няма.

eusa_clap.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.