Jump to content
Българският форум за музиканти

Кардан


Recommended Posts

Здравейте на всички! Имам въпрос на който се надявам можете да ми отговорите. Решил съм да си купя нов кардан, след като стария ми Милениум се счупи. Засега съм си харесал тези двата : http://www.musicworld.bg/bg/c_244/i_29868/Mapex_P500TW.html и http://www.musicworld.bg/bg/c_244/i_19433/Mapex_P580A.html . Бих искал ако някой от вас има опит с тези двата да ми даде някакви препоръки тъй като въобще не знам що за стока са. Мерси предварително!

Поздрави! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре би било кардана да е с двойна верига и всеки един от педалите да има основа под себе си.Gibraltar имат прилични модели на достъпни цени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mapex-а е приличен. Свирил съм на същия, но с двойна верига. Само, че на мен лично ми бяха малко тежки чукчетата, но това се оправя лесно :) Сега съм със FAME, не бях чувал до сега такава марка. По-евтин е и на мен много повече ми допада. И на него му смених чукчетата. Хубавото при него е, че има много механизми за настройка, които позволяват да го нагодиш към твоя стил на свирене. Мисля че скоро някой продаваше такъв във форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fame аз лично не бих препоръчал.Разцъквах няколко часа педала в Балкантон,така и не започна да движи нормално/за мен/ Мисля даже моделите на Стаг,на които съм свирил са ми по-удобни.Но и двете марки са пословични с бързо износване.

Gibraltar и Mapex са по-добрия избор,аз гласувам за Gibraltar,но високите класове.И двата педала,които си посочил са по заявка,така че трябва да чакаш.По-добре се разходи до магазина,там ще те посрещне Влади/axel/ който може да те посъветва и насочи какво е подходящо за теб.Има няколко педала в наличност,пробвай ги,може да се окаже,че никой не е за твоя крак или пък да намериш подходящ от раз.Тези неща по интернет не се избират и не се препоръчват!!!!Проба-грешка,това е правилният начин,макар и никак евтин :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Fame е най-лошия избор които човек може да направи.1ят ми кардан беше Fame и е побългаряван изцяло чупи се много лесно и е супер дървен.Според мен е за начинаещи които не наблягат на 2ния педал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз подкрепям мнението, че тия нещица преди да се купят трябва да се пробват, тъй като никак не са евтини, а и всеки си има индивидуален стил на свирене. Така че ние не можем да те посъветваме кой точно ще ти е удобен, а ако говорим за качество, при по-евтините модели си е донякъде на късмет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз подкрепям мнението, че тия нещица преди да се купят трябва да се пробват, тъй като никак не са евтини, а и всеки си има индивидуален стил на свирене. Така че ние не можем да те посъветваме кой точно ще ти е удобен, а ако говорим за качество, при по-евтините модели си е донякъде на късмет.

 

Лично аз явно изкарах късмет,защото си взех този кардан през интернет и съм супер доволен.Пасна ми на мига,в който стъпих върху него.Поне засега не мисля да го сменям.И все пак може би е най-добре първо да пробваш! http://www.thomann.de/gb/sonor_dp_472_r_doppelfussmaschine.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич и без това си тръгнал да си копуваш кардан моя съвет е сега си взимай като хората някой, в този саит не виждам Pearl, гледам има YAMAHA ориентираи се просто към класиката .... дал си пари за кардан, сега ще изпаднеш пак с поне 300лв. и накрая като и този си иде ще излезне като да си си купил някой хубав ( хубав кардан по-добре и за теб ). Успех ! :)

Редактирано от Joey
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.