Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за усилвателя ми


metallicaboy_1

Recommended Posts

здравейте

реших да попитам,понеже не бях много наясно:

значи

ще си купувам peavey vypyr 15 и се чудех дали е подходящ за някои стилове като траш метъл (металика,мегадет,слееър,антракс) ,хард рок(acdc,van halen) и хеви метъл (пантера)

исках и само да разбера ,понеже кубенцето е 15 вата ,дали към него може да се върже по-голям усилвател или кабинет и ако да,към кой вход

благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кратък и ясен отговор - не, но понякога - да.

това е амп за домашно ползване, което ще рече, че звука му е колкото да си свириш у вас или на по-тихи репетиции, не става да го ползваш за лайф, а драйв-а които е в кубето просто не ти позволява да свириш толкова тежка музика, няма достатъчно гейн.

отделно - за да свириш метъл ти трябва поне 10" говорител. колкото и да ти говорят хората, размера си има значение - по-големите размери на говорителите възпроизвеждат по-добре и повече от ниските честоти, които са ти важни за метъла.

та крайния отговор е - да, защото свири музиканта, а не усилвателя, и НЕ, защото крайния резултат няма да те задоволи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи и какви са му критериите за звук.

Има хора, които не са особено претенциозни, стига да се доближава поне до това, което искат.

Не съм запознат, какъв му е вградения distortion/overdrive, но един приятел има peavey vypyr 75 и е доволен.

 

Но както се изказа Nice 2 Митю, не свири кубето, а китаристът - ако можеш да свириш, с подходящи настройки на китара (от потенциометрите), кубето и малко подход в техниката, според песента (и аз свиря Metallica, основно, като предполагам, че ти е ясно, че от песен до песен - бол разлика) нещата ще се получат.

 

Ново ли ще го взимаш ?

Ако да, обмислял ли си варианта за кубе втора ръка - например някой по-добър модел на peavey или пък някой marshall ?

Кажи, какви пари си приготвил за кубе и да измислим оптимален вариант.

Редактирано от Bummer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по всички демота чух,че гейна е здрав ,а и китариста на тривиум го ползва

 

ами имам 300 лева и малко повечко и наистина бих желал да е тази серия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15W моделът е само за подрънкване. С тоя 8" е за никъде, а тази мощност става само да си дрънкаш с компа.

 

Това за китариста на Тривиум го зарежи... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледай и за неща втора ръка.Понякога можеш да намериш доста интересни неща (както аз направих).

Не искам да те разубеждавам за кубето, но би било да огледаш офертите втора ръка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно те съветват , защото ако си постоянен и искаш да се развиваш и свириш в група ще ти трябва поне 30в комбо, да не кажа 50в!

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей ,

Аз лично се бях нахвърлил на Лаин 6 спаидер 4 30вата (за 380 е май) но останах разочарован от чистите симулации и ми отпадна от полезрението

но доколкото помня имаше здрави дистове и си е май май само металско кубе . Може да минеш из магазините и да го пробваш(поне е с 12 говорител)

и ако ти хареса да спестиш още малко за него . Иначе според мен Вайпар 30 е досто по добър избор . :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами много ми е трудно за реша ,дали да си го взема пивито 15 вата,защото разполагам с толкова пари,а и много ми харесва

имам приятел,който свири с 15 вата Line6 speider3 и изкара един концерт с него и тоновете му са супер и е много добър за метъл

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей ,

Аз лично се бях нахвърлил на Лаин 6 спаидер 4 30вата (за 380 е май) но останах разочарован от чистите симулации и ми отпадна от полезрението

но доколкото помня имаше здрави дистове и си е май май само металско кубе . Може да минеш из магазините и да го пробваш(поне е с 12 говорител)

и ако ти хареса да спестиш още малко за него . Иначе според мен Вайпар 30 е досто по добър избор . :greenball:

Перфектни са си чистите симулации, стига китарата ти да може да дели хъмовете на сингли. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кратък и ясен отговор - не, но понякога - да.

това е амп за домашно ползване, което ще рече, че звука му е колкото да си свириш у вас или на по-тихи репетиции, не става да го ползваш за лайф, а драйв-а които е в кубето просто не ти позволява да свириш толкова тежка музика, няма достатъчно гейн.

 

?

 

Да не се бъркаш с Peavey Rage? То и то си има достатъчно гейн, де. Да не се бъркаш по принцип?

 

Vypyr е дигитално и има симулации на Peavey 5150, Mesa Dual Rectifier, Krankenstein и какви ли не други хай-гейн чудовища, и смея да кажа, че поне откъм гейн ги докарва.

Да, става за метъл!

Не, не става за репетиция с барабанист!

Не, не става за лайв, освен ако не го озвучиш с микрофон!

 

Ако си търсиш усилвател за лайв/репетиции - не е удачен избор. Ако си търсиш усилвател за свирене у вас - да - това е един от добрите варианти.

Не, няма изход за по-голям говорител, сори. Пък и няма footswitch, така че употребата му на живо не е най-удачния вариант, отново.

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.