Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender Stratocaster


DaftFunk

Recommended Posts

Не се сещам и някъде да съм написал че е Фендер.

Освен в заглавието на темата, което навява на подобни мисли :godbless::godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 78
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не се сещам и някъде да съм написал че е Фендер.

Освен в заглавието на темата, което навява на подобни мисли :godbless::godbless:

Хахахах е сеа ако ше се заяждаме ;-)

Заглавието е по темата. Не е от значение дали е Фендер, Скуаиър или Кремона моята китара. Важното е да си фен и да си говорим за Стратд в тая тема.

 

П.С.

А и все пак на главата ми пише

Squier Strat By Fender.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахах е сеа ако ше се заяждаме ;-)

...

А и все пак на главата ми пише

Squier Strat  By Fender.

Ами защо пък не... :godbless:

 

Дори не е Stratocaster, а е просто "Strat". Така, че драги ... нищо общо не виждам между "Fender Stratocaster" и твоята "Squier Strat". Липсват буквичките "f", "n", "d", "o" и "c" :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти:godbless:

и аз се присъединявам към Страт феновете! :hello:

Имам Sunn Mustang. Това е марка която няколко години произвежда Фендер в Индия под името Sunn (като небезизвестните апаратури).

 

http://www.advance-bg.com/serengeti/images/PICT0837_JPG.jpg

 

Китарата е на около 20 год. и тежи стабилно:bravo: има доста силни (особено преден) адаптери, доста удобен гриф и дебели позиции! И с 10-52 звучи доста джимарско:godbless: :guitar:

Предлагам и Теле-феновете да се присъединят към темата, защото Телекастера си е също ГОЛЯМА МАНИЯ :godbless:

 

П.С. Мисля че няма значение кой е със Фендер и кой с Скуайър! И Скуайъра е Фендер защото е от една и съща фирма! :read:

Редактирано от Henderson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е интересно да науча за тия малки детайли като шрифта и цвета на волюма и тона. Просто винаги ме е вълнувало това в китарата ми. А най - ми е интересно понеже на моята са същите като на тези на снимката на ДафтФънк и може да са ми пробутали менте...

Приятел кой точно модел ти е Страт-а. Ако може и некъв пик сложи.

Значи тук за разлика в шрифтовете се говори ала бала чак ме избива на смех.

ЕСТЕСТВЕНО ЧЕ ИМА физически разлики между Squier-a и Fendera.

Особено струнник ключове.. болчета дори и позицията на Tremolo Bridge-а ... там разликата е много тънка и е в разстоянието на Tremolo издадената част където се завива бара от самият пикгард. Ще постна и детайла за да ме разберете. Иначе като цяло тялото и нек-а са абсолютно идентични.

Тоест ако имащ един Фендер без никви надписи и един Squier винаги можеш да ги различиш.

Познание е вече да отличаваш отделните модели Фендери а не да броиш болчета. :):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1во това го казах иронично, 2ро ако провериш назад постовете ще видиш китарата ми. Малко внимание все пак преди коментарите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1во това го казах иронично, 2ро ако провериш назад постовете ще видиш китарата ми. Малко внимание все пак преди коментарите...

 

 

Оффтопик и чесане на езици. Идеята беше по-различна ма благодарение на някой комплексирани тъпаци се изнервих и аз взех на офтопик да пиша.

 

Без да се засягат тия дето си знаят. Кефете се на китарите си и се фалете само не се занимавайте с мен./ би било по-приятно за тези които искат да пишат по темата а не да си чешат крастата / не за друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм страт фен :inlove:

със скуайър страт :happy:

 

photo3.jpg

и нещо стил Тодор Колев за идеята малко не е включена ама нема зна :D

photo5.jpg

Та черен Скуайър страт 22 прага фингърборда требе да е розууд

3пластов пикгард с 11 винта..(тфа малко като Голф 3 16v :D)

със тремоло което не ползвам нормален хедсток

в общи линии най ефтинкият страт който намерих, пръва китара и много и са кефя

лежи ми на къстъм мейд дръвена стойчица до кревата

Кремонката е в другия край тъй че мое да се каже че си лягам с една брюнетка и една блондинка :happy:

 

 

ще е интересно някаки особености по поддръжката етц ако има да се постнат например..

по-здрави за темата :guitar: :happy:

а тфа V и C шейп и мен ма нтересува ко представлява

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм искал да притежавам оригинален Страт made in USA. Макар да съм огромен почитател на Ibanez и PRS За мен Страта винаги ще си остане уникална китара. Най-вече в смисъл, че няма по-добра от нея.

 

Както казваше един от учителите ми по китара: Ако някой ти каже, че Fender китарите не стават и са грозни, то значи, че няма смисъл повече да говориш с него. Не е от нашата партия.

 

Еми така си е ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казваше един от учителите ми по китара: Ако някой ти каже, че Fender китарите не стават и са грозни, то значи, че няма смисъл повече да говориш с него. Не е от нашата партия.

 

Еми така си е ;)

Единственото грозно за мен от Фендер е главата на Телекастера (не целия , другата част ме кефи) , ама това вече е за друга тема , пък и ще гледам да не отнеса някой бой от почитателите на телето ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1во това го казах иронично, 2ро ако провериш назад постовете ще видиш китарата ми. Малко внимание все пак преди коментарите...

 

Оффтопик и чесане на езици. Идеята беше по-различна ма благодарение на някой комплексирани тъпаци се изнервих и аз взех на офтопик да пиша.

;)

 

Другаря DaftFunk пак пали от половин оборот ... ;)

 

Къде се загуби, домъчня ни за тебе ;)

 

бтв. За да не ме обвините в офтопик, ето и моят принос по темата (Squier Strat Affinity):

 

11.jpg

 

По принцип фендер не са сред любимите ми марки, но това бяло грифче ми хвана погледа и след като посвирих няколко пъти на него реших да си го взема. Адаптерчетата му имат особен чар когато се свири чиста китара, но с драйв направо ме побъркват от към шумове, брумове и липса на плътност на звука, но аз си я харесах да си дрънкам с нея без драйв.

 

Някой ден може да ги сменя тези адаптери с нещо по-смислено и безшумно, има доста добър избор от такива - кеф ти Fender Noiseless, кеф ти Seymour Duncan или пък DiMarzio. Единственият недостатък, е че в общият случай един такъв комплект от адаптери струва повече от китарата :beer:

 

пс. А да - и аз никак не харесвам телекастърите, доста са ми грозновати тези китари.

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като фен на по-тежкото звучене личните ми предпочитания клонят към по-други китари, но винаги съм искал да си имам един стратокастър подръка.. Абсолютно се кефя на звученето на Хендрикс, Блекмор, Стиви Рей Воун (особено на последния :inlove: ). Става дума и за телекастъри тука.. преди ги смятах за е*ати грозните китари, но напоследък започнах да си променям мнението.. :think: Та.. фен съм на Fender Stratocaster :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1во това го казах иронично, 2ро ако провериш назад постовете ще видиш китарата ми. Малко внимание все пак преди коментарите...

 

Оффтопик и чесане на езици. Идеята беше по-различна ма благодарение на някой комплексирани тъпаци се изнервих и аз взех на офтопик да пиша.

B)

 

Другаря DaftFunk пак пали от половин оборот ... B)

 

Къде се загуби, домъчня ни за тебе ;)

 

бтв. За да не ме обвините в офтопик, ето и моят принос по темата (Squier Strat Affinity):

 

11.jpg

 

По принцип фендер не са сред любимите ми марки, но това бяло грифче ми хвана погледа и след като посвирих няколко пъти на него реших да си го взема. Адаптерчетата му имат особен чар когато се свири чиста китара, но с драйв направо ме побъркват от към шумове, брумове и липса на плътност на звука, но аз си я харесах да си дрънкам с нея без драйв.

 

Някой ден може да ги сменя тези адаптери с нещо по-смислено и безшумно, има доста добър избор от такива - кеф ти Fender Noiseless, кеф ти Seymour Duncan или пък DiMarzio. Единственият недостатък, е че в общият случай един такъв комплект от адаптери струва повече от китарата :pray:

 

пс. А да - и аз никак не харесвам телекастърите, доста са ми грозновати тези китари.

Хахахах ше во кажа аз на вас ;-) ;);)

 

Тоз Скуир с лепенките напрао ахаххаах ( брао брао Кефи! ) ! баси тва се казва чисто нов, а по повода за любимия ми цвят ( троен сънбърст ето ено нещо от мен за завършък )

 

 

The Ultimate Experience !!!!!! e tva

29410969sb5lc.gif

 

:unsure:

 

И като знаете че лесно паля кво ме товарите ааааам тц тц B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.