Jump to content
Българският форум за музиканти

Продават ли се в България?


GreenZombie

Recommended Posts

Привет!

Стоя си аз тази вечер и си разглеждам клипове в YouTube, изведнъж видях един пич със супер злобни червени струни за китара. Поразрових се из нета и намерих, че има и още два цвята - Черен и Син. Та искам да попитам някой знае ли дали някаде в БГ се продават. Много им се кефя и искам да си купя, но никаде в Пловдив не съм виждал. Ако някой колега ги е мяркал в магазин или даже ги придежава да драсне малко повече инфо (от каде ги е купил, какви пари, качествени ли са и т.н) Става въпрос за ето тези --------> http://www.musicstore.de/de_DE/EUR/DR-E-Gi...-GIT0010789-000

 

П.П. За сега съм се спрял на черните защото китарата ми е бурдо и няма да подхождат червени или сини :)

 

Айде чакам отговори ^^

Редактирано от GreenZombie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BabyThomas мисля, че ги продава, ама не му знам наличностите.

 

 

ЕДИТ: Интересно ми е да разбера в сравнение с Еликсирите как са, че май ще си взимам висок клас струни но се колебая какви.

Редактирано от muzicantini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то за 20 лв не ми се вярва да са много висок клас.

 

п.п. Видях в сайта на babythomas , но нямат в наличност в момента. Имат само за ак. китара 12ки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, ама колко ли държи покритието? Пък и ако са толкова пари само заради цвета, а са примерно с качеството на D'addaro да кажем дали си струва?

Не храня никого, а реално питам. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покритието се използва за предпазване. Цветът е бонус....

 

Аз лично съм много доволен.... имах 9-46, червенки. Някой продаваше във форума и купих с парите ми един комплект...

 

Няколко месеца караха, но все пак не беше най-удобната ми китара... Продадоха се заедно с китарата... Но си бяха звънливи до края! Единственото гадно, ако ги взимате само заради цвета е, че боята около адаптерите пада за няколко часа... заради перцето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DR не съм виждал нито в София, нито във Варна. BabyThomas е твоят човек в случая. Ако искаш му пиши за подробности. Другият вариант е сам да си поръчаш от ибей. Пакет от 10 комплекта излиза доста изгодно. Или с някоя обща поръчка от Томан.

 

Покритието на DR Black Beauties не е само, за да са цветни струните. Това мисля, че на всички е ясно. В интерес на истината в сравнение с другите черни струни, които съм пробвал - Black Diamond, покритието на DR пада по-лесно. В смисъл не от перото, а от допира с прагчетата и пръстите. Аз поне си мисля, че е по-тънко. За сметка на това останаха звънливи горе долу същото време. Елексир са малко по-издържливи според мен, но пък на допир не ми допадат толкова. Въпрос на вкус. Доста хора ги хвалят, значи има защо. Последно реших да пробвам Ernie Ball Titanium Reinforced. Също доста добри струни, сравними като качество с горните, пък и ги има в България. Определено обаче като визия цветните струни са :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са гадни, доста по-читави от Дърварио, не колкото Еликсир обаче!

Покритието покрай перото пада за ден-три-пет.

Държат си доста време и са добри струни, но не са в топ 2 в личната ми класация... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дървариото може и за 2 часа да се прецаква ама тези 2 часа ... звукът е .... безкомпромисен

Елексира и 1 месец да се държи ...

Просто мнение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно издържливостта, на тези пише че издържат от 3 до 5 пъти повече от нормални струни. Незнам колко е вярно.

 

п.п. От Thomas ми казаха че няма да имат скоро такива, че даже незнае кога ще е това.

Редактирано от GreenZombie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни ТУК. Сложих ги преди 2 дни. Супер доволен съм. И на усещане при допир на пръстите по време на свирене са по-различни. Поръчах си ги от www.visiarts.net. Цената там от 66 лв. за избраните от мен девятки е за два комплекта. Идват за 10-тина дни. Доволен съм. Лоша дума не мога да кажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.