Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос относно адапторите на тази китара


Recommended Posts

Става въпрос за тази китара, реставрирах я и сега изглежда доста добре, а конкретно въпросът ми е какъв модел адаптори нови може да се монтират, защото стандартните са доста високи, а други са за вкопаване в корпуса, тези бяха монтирани директно върху него, но не мога да намеря толко тънки адаптори.

 

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1713/40...tsEEd4EJXxB.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти предложа едни руски, 12мм височина, за директен монтаж(това което търсиш).

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=86206

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С един колега, който се ползва с голям авторитет в този форум, слагахме преди 10 години български хъмбъкер "Хранов" на такава китара и през един Park By Marshall - отнесе общежитието в студентски.

Благодарение на своите акустични свойства, тези китари вадят много плътен звук, стига да не фалшивеят по някаква причина, което няма да е прецедент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съмнявам се.Стандарт е адаптера да се вкопава, за да може да се регулира височината.Така че, за жалост нови ужасно се съмнявам да има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи и като цяло такъв тип монтаж(директно върху корпуса) не се практикува на сега произвежданите китари :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми той кажи-речи никога не се е практикувал. Основните играчи винаги са ползвали вкопани адаптери в масовите си модели. По-дребните в соц лагера се пробваха да правят някакви псевдо адаптери с плоски магнити между намотките за да бъде адаптера по-нисък, ама нямаха сериозен успех. То и нямаше кой да отрази неуспеха, защото пазарът беше затворен. Плоският адаптер е с по-неравномерно магнитно поле, обхваща по-дълга част от трептящата дължина на струната и оттам страдат високите хармоници.

 

Намери свестни адаптери, очертай много прецизно и с мисъл местата им в тялото на китарата, вземи едно длето или оберфреза и изкопай дупките. Това ти е спасението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не струва китарата, но я възстановявам от сантименталност и искам да си е функционална :rolleyes: и ако е възможно да звукне по-добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да излиза като реклама, обаче в мрежата намерих на следния сайт: http://curtisnovak.com/pickups/repairs/Toaster-Rework/ няколко модела които явно човека е рестврирал.

Дали няма да стане такова нещо.

ГОворя за моделите: DeArmond 2000 Pickup;

Toaster copy pickup to vintage spec;

Stealth Fender Coronado (De Armond Pickup);

Не знам обаче дали се намират още такива архаични модели адаптери. Не съм се ровил ако някой има повечко време и му е интересно може да види. А и не знам какъв звук вадят тия неща но са все модели които май Gretch ползват за китарите си. Аз Gretch не съм пипал, обаче хубави неща съм чувал за тях.

Темата ми е интересна защото и аз исках да оправя подобна дъска само че е бас. Време ми липсва но и то ще се намери.

Редактирано от Vrnko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста добре изглеждат, сигурно и като саунд ще са доста по-добри от руските, но пичът е в щатите и доста високи ще дойдат цените, особено след като са и къстъм изпълнение, иначе сигурно си заслужават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Да прав си за цените ще е скъпичко. Обаче за момента друго не откривам. Другото е ако можеш да оправиш старите обаче ми се струва сложно.

И ако може един въпрос. Как си махнал старите адаптери? Аз не виждам как се махат (имам същото нещо само че е бас).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10-12mm са адапторите, а иначе, Vrnko, капакът им се маха и винтовете са отдолу на самите им корпуси, така се отвоиват от коруса на китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.