Jump to content
Българският форум за музиканти

Забива ритъма на Midi-то


mrdds

Recommended Posts

ДА де,точно...и след тези тактове започва да дърпа от дискетата ,като се чува звука от флопито и светва индикацията на дисплея по време на свирене.

Като казвах ,че няма памет имах предвид че не можеш да сложиш съдържанието на цялата дискета с мидита в паметта на клавира,както примерно е при по хубавите клавири.

 

Според мен версията на софтуера е причина за всичко,тъй като след ъпдейта и се появиха проблемите.Последния експеримент който правих беше да си запиша миди със стил от клавира и то да стои в паметта ,не на дискета.Пускам го и започвам да свиря върху него и пак започва да лагва .Нещо което с предишният софтуер никога не се е случвало.

 

Говорих с инженера на Бозов,каза ми,че може да ми даде само софтуера от сайта на роланд,който и аз сам си свалих и инсталирах.

 

Смисъл ,че по стара версия няма. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега единственото, което мога да помогна е да ми изпратиш мидито на е-mail : rankov_1976@abv.bg да го пусна на моя клавир да видим дали и там ще има проблем. Понеже и аз имам софтуера, но ме домързя да го преинсталирам и още съм със фабричния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е до бленда,на всяка бленда го прави.

 

И нее и до миди,защото каквото и миди да пусна,с изключение на някои бавни балади,се получава неприятния ефект.

Имам стари мидита,с които съм свирил преди ъпдейта и със сигурност не са правили подобни изцепки.

 

В никакъв случай не ъпдейтвай софта,карай си със стария,нищо освен тези забивки не е по различно.

Преравям нета всеки ден да намеря подобна тема в някой чужд форум и евентуално старата версия,но май единствения вариант да се запише старата версия е да се свали ром-чипа от дънната платка на клавира и да се прочете с програматор.

 

 

Клавира е Roland EM 55,пише го в профила ми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би софта ти да не е пълен или да има някой повреден файл? Каква версия е? Този който имам аз е:v104 и е с две дискети имам и мануал как да се инсталира. Ако искаш мога да ти го изпратя да пробваш с него. Може пък да тръгне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,това е новата версия 1.04.Инсталирах я 2 пъти,първия път изтеглих от сайта на роланд,втория път ми я прати инженера на Бозов.И с двете е еднакво зле.А и всичко освен забиването си е наред.

Преди малко писах имейл на съпорт сървиса на роланд да видим какво ще отговорят те.

Ще споделя какво решение на проблема са дали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Ако искаш прати го това миди на пощата ми да го разгледам: niki_midi@abv.bg

Любопитно ми стана защо имаш този проблем. Ако тръгне и при мен значи проблема е в клавира ти и се нуждаеш от сервиз навярно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пратих ти две мидита на пощата.Но няма значение ,проблемите са на всички сравнително бързо темпни мидита.

Ако пусна wonderful tonight ще върви добре,но другите имат проблеми.

 

От съпорта на роланд ни вест ни кост.

Имам репорт,че съобщението ми е отворено,но отговор няма.Скапана фирма.Сега си ползвам клавиатурата само и всичко минава през компа.Оглеждам се в ebay за Fantom или Motiff,че в България цените им са непоносими.В ибея има много сносни цени,но пък не всеки се наема да изпраща до България.Ей това много ме дразни,че като видят и чуят за България и все едно не сме хора тук.

Редактирано от mrdds
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.