Jump to content
Българският форум за музиканти

Скъсяване на разстоянието струни-гриф


Yo The Real

Recommended Posts

От личен опит мога да ти кажа че е по-вероятно нищо да не излезе от опит за интервенция с тръс-рода, ако пипнеш бриджа резултата също няма да е идеален. Най-добре намери някой който може да ти направи желаните настроики.

 

Е какво "друго" може да пипне този някой, освен тръс-рода и бриджа? Освен да извади вълшебна пръчка, или да подшушне тайната парола, тъй че китарата сама да се нагласи, не виждам друго за пипане тук...

 

Ми няма "друго" (никъде не се твърди друго). Ти хубаво го засили "да пробва с по четвърт оборот" докато си строши нервите или китарата, само дето темата съвсем не се изчерпва с това. Уотевър. Ако не може да си я настрои посредством налични ръководства ще си я занесе на специалист. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, защо изобщо сте решили, че въртенето на шиша е голяма философия и нещо страшно взети в 1? Не знам до китара ли е до какво ли е, но щом аз успявам да си сетна китарите и значи и кучето ми на село ще може. Върти се по малко, чака се и така. Евтим беше казал, че може и до ден-два да настъпи промяната, при моите китари след като се усети веднага, повтарям веднага, след около няколко часа има пак известна промяна и ако се наложи се врътва пак. Аз моите ги правя ниски и бръждящи, не ми пречи, щом не се чува в ампа. Пробваш и това е, ако толкова те е страх изчакай си там учителя и готово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, защо изобщо сте решили, че въртенето на шиша е голяма философия и нещо страшно взети в 1? Не знам до китара ли е до какво ли е, но щом аз успявам да си сетна китарите и значи и кучето ми на село ще може.

 

Е то не става само с ядене :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.