Jump to content
Българският форум за музиканти

Funkaround – River Of Thoughts


Recommended Posts

Записа е правен на репетиция и е записано чрез микрофона на видеокамера.

Дори не съм искал разрешение на другите членове на бандата , да го пускам където и да било, но ми е любопитно как ви звучи като музика , идея и изпълнение.

Засега само едно от парчетата:

 

Funkaround – River of Thoughts

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи интересно . Имам няколко забележки , ако търпите чуждо мнение . Може би разлагането на китарата в интрото трябва да е по различно от първата част на куплета , защото се събират доста повторения . Във втората част на куплета ми се иска да чуя още един акорд , освен този на първо време . Може би на трето . Рефрена е добър . Отклонението след 2 рефрен според мен трябва да е по - силно , а не само с една китара , защото по принцип правите градация , а на живо само с една китара ще увиснете . Свирене му е майката ! И експерименти ! Струва ми се , че има хляб в това парче . Може да понесе и 30-40 секунди повече като общо времетраене . Успехи !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като музика и аранжимент е много добро, :hysterical: но свалете тоналността с половин/един тон, да не се мъчи момичето. Знам и аз като китарист, че е неприятно да си променям пръстовката на вече заучено парче при транспониране, но за каузата на групата това е важно и трябва да се научи наново китарната партия. :thumbdown:

П.П. Един от проблемите на много наши групи е, че китаристите не се съобразяват с певците и не желаят да транспонират в нова тоналност, защото трябва да учат отначало всичко с нова пръстовка. От това певците се мъчат(пеят фалшиво, немощно) и това скапва цялото звучене на много групи. :no:

Парчето е добро и си заслужава тази "жертва" на китариста и басиста! :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за слушането и за градивните забележки.

Преди бяхме и с клавирист в състава, но вече отсътства такъв .

Китариста няма нищо против да сменя пръстовки така че да е удобно за диапазона на певицата(транспонирали сме няколко песни вече). Още повече, парчето си е елементарно , не би представлявало кой знае какъв проблем , освен като изключим че в случая китарата трябва да се "дропва" или изцяло да мине в друг строй. За басиста няма да е необходима смаяна на строя , че си има една струна в повече :D

 

Нямам нищо против критиката, смятам че ще е от полза . Иначе не бих пуснал толкова първичен запис ;)

 

ПП. @dids, там където ти се иска да чуеш още един акорд на трето време (ако съм разбрал правилно)всъщност си го има. На полутон разстояние от този на първо време.

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Нов по сериозен запис на същото парче... http://soundcloud.com/user9552137/funkarou...houghts-newbass

Ще се радвам да прочета мнения и всякакви критики!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото е в 'Oops' и не успях да го чуя, но второто е цепеняк! Ангелски глас - браво на певицата :girl_cray2: , браво на китаристите също ;) , може би трябва да е 3 мин...?, за да става за Евровизията и разни други класации, успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ме кефи отвсякъде!Има ритник,има пулс,браво!При записа задължително напомпайте с дубъл китарите и ако може с по-здрав драйв или кривоч.Подкрепям за транспонирането в по-ниска тоналност,така ще можете след инструменталната част към края(която мисля,че може да се обогати с още звуци) да направите една модулация и да градирате още идеята.Успех! :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията.

Първия линк го махнах че беше много зле записан :icon_shithappens:

Парчето няма амбиции за Евровизия или подбни конкурси.

За транспонирането- попитах вокалистката и тя каза че не е необходимо, не че се оправдавам де :D

Иначе китаите са дублирани(в смисъл изсвирени са по два пъти и са разделени в ляво и в дясно). За повече кривоч и аз си мислех , но се въздържах. Относно модулацията- herz07 направо ми четеш мислите и аз го исках така, но не ми го одобриха групата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парчето е просто сууупер :) :) :godbless: Без притеснения може да се пробвате на Евровизия, само където нивото ви е по-високо :)

 

А как така с микрофон от камерата ? Звучи доста добре за да е записано с един микрофон само

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:godbless: Да, сега вече звучи много добре! :) И певицата го пее с лекота, за разлика от първия път! :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е радвам се да чуя че е по добре :):D

@emo_tion1 първо бях качил запис от една репетициика,но беше с много лошо качество и го махнах. Едва наскоро записахме парчето по прилично малко и смених линка .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.