Jump to content
Българският форум за музиканти

Dean Guitars Contest, абе май спечелих първа награда!


IsoMorPhiC

Recommended Posts

Е че тази китара няма цена...

В смисъл - върху какво се изчислява теоретично митото, след като това е модел, който не се продава никъде и е направен специално за този event? Не присъства в никакви каталози и т.н... Тя може да струва $100 и $1000, няма кой да каже.

 

А не знам какво си изчислявал, ама това 650 евро ми се вижда малко нереално :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 69
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Всички такси са грубо казано около 25% върху стойността. За да платиш 700 евро то би трябвало китарата да струва към 60 000 лева?!?!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Valserp Може да няма цена, но има пазарна стойност. Митото се изчислява върху митническата стойност(не знам дали така се нарича на български, на немски е Zollwert), която се определя от самата митница по техни си специални методи/критерии. Едно обаче е сигурно - винаги плащаш ДДС щом стоката идва от страна не-членка на ЕС и щом е оценена на над 150 евро. И на мен ми се иска да им кажа, че това е обект с колекционерска стойност без цел продажба, но уви не можеш ги излъга. Hauptsache - der Staat will auch mitkassieren.

 

Ми ето какво: грубо казано 5000 $ ~≃ 3890 €. Като вземеме Einfuhrumsatzsteuer 19% се получава 3890*0.19 = 739 €. Точка по въпроса. Дори ако взема реалната цена, на която се продава тук се получава 3599*0.19 = 683.81 €.

 

@Baby Thomas 25% * 6*10^4 = 0.25 * 6*10^4 = 15000 != 1358 лв = 700*1.94 лв :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави и от мен, дано скоро се срещнете с тая красавица!

 

Иначе за да се избегне митото, като че ли наистина най-читавият вариант е да отиде при някой твой човек в САЩ и на първо идване насам да ти я донесат.

 

Иначе наш'те митничари и митница нямат оправия...

 

Успех и да пуснеш материали, когото имаш :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hauptsache - der Staat will auch mitkassieren.

 

:)

 

Ми ето какво: грубо казано 5000 $ ~≃ 3890 €. Като вземеме Einfuhrumsatzsteuer 19% се получава 3890*0.19 = 739 €. Точка по въпроса. Дори ако взема реалната цена, на която се продава тук се получава 3599*0.19 = 683.81 €.

 

Та*аци... :greenangel:

Предполагам, не можеш да кажеш на der Staat, че това е просто стандартно VMNT, с различна рисунка? Или даже VMNTx? ;)

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжелявам ама това е нереално ... как определят стойност ? имат специалист или отдел специалисти ? Дай да им пратим Кремоната на чича ми да я оценят за 5 бона? Нещо си се мега филмирал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Принципно си имат едни големи каталози, в които ги пише тези цени. Ако случайно я нямат - обаждат се в Щатите да питат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Имаш късмет... Ако ти си GRAND PRIZE WINNER: Radoslav Krasimirov Ivanov / Darmstadt, Germany... ще чакаме еснимки и отзиви...и да не забравиш темата "Фукня" хехе :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за сметките, не ми се е натиснала точката от .25 :)

Стори ми се нещо нереално много, ама ме домързя да проверявам... :)

 

Относно как определят цените: тук на нашата Митница пускат нек'ав сайт и гледат. Сериозно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дайте и другите да пробваме дали ще спечелим каде точно трябва да сложим имейла че аз влизам в сайта и не видях мс предварително

А на печелившия да сложи снимки като я получи и приятно жунглиране :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нема други, на печелившите честито!

 

Еджкръшър, помоли бившият ти китарист за снимки на Юнивърса, че много изкъсо го следях този конкурс за дизайн

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@MasterOfDisaster Прочетох обстойно линкнатият по-горе от мен документ и установих следното: От 1979 г. е в сила кодексът на митническата стойност –

General Agreement on Tariffs and Trade. „Според GATT митническата стойност се определя от:

  1. транзакционната стойност на внесената стока(транзакционна стойност – "Цената, на която стоката, подлежаща на оценяване, е реално продадена", бел. пр.) или
  2. транзакционната стойност на подобни стоки или
  3. транзакционната стойност на стоки от подобен вид или
  4. от продажна цена, която е съставена по определени критерии във страната, в която се извършва вносът(т.н. "дедуктивен метод") или
  5. от стойност, изчислена от производствените разходи или
  6. от стойност, измерена по т.н. "краен метод"

Методите се проверяват по определения ред. Тази постепенна проверка е означена в литературата като "стълбицата на митническата стойност", която се преминава стъпало по стъпало, докато се случи "успех". ” Tова последното хич не ми е смешно.

Така, че не съм се "филмирал"(btw филмирам не означава ли покривам нещо с филм, демек с някакво тънко покритие?).

 

@Chieftain Да бих могъл, но това си е чиста проба укриване на данъци. Още повече не съм такъв мизерник, че да вкарам моите хора в неприятности заради едни 700 евро. Ще си платя като бял човек доставката и митото и това е. Поздрави!

 

@preslaV⁻¹(чак сега го видях, честно :)) По принцип мога, но докато стигнат до т. 3 от написаното по-горе вече ще са се усетили. Sucks a*s, I know. Единственото, което ми идва на ум да направя е да помоля Dean да ми издадат pro-forma invoice(non-commercial invoice), в която да напишат производствените разходи по китарата. Така мисля, че ще мога да елиминирам точки 1-4 и директно ще попадна на т. 5(стига да не се заядат нещо). Май това ще е най-логичното/оптималното решение.

 

@asen93 Ето два актуални конкурса, пак за Dean:

Dean VMNT "Rust in Peace"

Dean Michael Schenker Signature Retro

За съжаление и двата важат само за жители на САЩ, но пък нищо не ви пречи да пробвате ако имате роднини/приятели в Америка, да ги регистрирате тях(след като ги питате за тяхното съгласие, разбира се). Аз за първи път участвам в подобен конкурс/томбола(като се замисля даже май за първи път в томбола с награда от какъвто и да било род) и ето че спечелих. Така, че за такива неща май винаги си има първи път. Искрено ви пожелавам да спечелите!

 

Поздрави,

Радо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш документ , че ти е подарък китарата не би трябвало да платиш мито, а само ДДС върху транспорта !

В Бг се плаща мито 5-6% за музикални инструменти внос извън ЕО върху продажната им цена и 20% върху цената за доставка.

Ако струва китарата 5000$х6%=300$ + 25% от да кажем 200$=40$, сумата става 340$, което е доста по малко от 700Евро!

Според в Германия е подобна схемата, иначе и тук щеше да бъде същото!

Ако греша да ме поправи някой, последно плащах миналата година за внос на китара от Канада по този начин.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.