Jump to content
Българският форум за музиканти

Свирене наобратно?


Recommended Posts

Има и икономически причини. Ха си представи коя китара можеш да продадеш по-лесно дясна или лява? И някои нашенски звезди свирят с дясна китара пък с дясна ръка по грифа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 65
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

идеята лявата ръка да е за атака при нас левичарите си е логична.Все пак с лявата атакуваме с химикалка и с лъжица :greenball: . Подвижноста на ръката удряща струните се крие повече в китките (после се развиват и пръстите), а другата ръка е просто определяща.Ако имаше удобна за това китара човек може би щеше да лети по грифа с пръстите на краката си(странно но като го написах се сетих че и това съм виждал).А за ограничения избор на "левичарски" китари съм съгласен но лично аз откакто свиря все съм си с нормална китара на обратно и сега като хвана левичарска не ми е удобна, явно съм се пригодил към неудобствата на обратния страт и вече няма връщане. За това пък РР формата си е много яка за леваци можеш да биеш струните откъдето поискаш, даже и отдолу можеш да си завреш ръката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да се твърди, че при свирене на китара едната от двете ръце е по-важна.

Това също така няма нищо общо с изпълнявания стил.

 

Я ми кажете при изпълняване на арпеж - коя ръка е по-важна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съжалявам колега но не съм говорил за важно а за функции на двете ръце.И двете са еднакво важни въпреки че има и такива без една :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както един колега се бе изразил по рано, това дали си левичар или десничар няма никакво значение как ще свириш, всички почваме от нулата и гъвкавостта се развива с времето, аз съм левичар, но поради редица причини съм научил да правя много неща с дясната (например, рязането с ножица, поради липсата на ножици за левичари)

 

Майкъл Анджело е левичар, научил се с "дясна" китара

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.