Jump to content
Българският форум за музиканти

"Натягат" ми се струните


hellfire

Recommended Posts

със всичките китаро които съм имал досега е било така. просто се вдига с 20-30 %. и когато я сваля и посвиря малко и включа тунера - паднали с толкова. мазало :bravo:

не мога и аз да си го обясня

а без да ги отпускам не падат само както ако ги отпусна до нормална настройка :blink:

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова си вземаш китара със заключване и забравяш за тези проблеми.

 

Последно като си сменях адаптерите свалих флойд-а както си беше със струните, без въобще да ги отпускам. След около час като го върнах обратно на мястото му и пуснах тунера, нямаше нито една разстроена струна. Веднъж като си настроя китарата и тя си седи така до следващата смяна на струни. :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един жаксон......

абе стигнах до извода че от влагата май като поръждавеят и се понатягат. и като ги поразджуркаш малко се отпускат :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АКО СИ С тремоло ще ти създава проблеми докато не си сложиш заключваме,ако не отпусни струните доколкото може и би трябвало да се оправи :bravo::blink: ако не....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе ако е от влагата ще да е прекалено кофти.

 

според мен, логически и физически погледнато, е от температурата на струните. като са студени се свиват и натягат, като се загреят (посвириш с тях) се отпускат.

 

на мен ми е правило впечатление, че като е по-студено в стаята ми и струните са по-натегнати от предишното настройване при по-висока темература.

 

само идея...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен така ми става и аз съм на мнение, че е от температурата. Като свиря не в стаята, в която си държа китарата, а другата ми стая и тази друга стая е доста по студена се получава такъв ефект. Докато почна да свиря за 5 минути веднага ми се опъват струните и после като се разсвиря и се затоплят отново се отпускат до нормалната настройка. Всъщност става доста яко...малко разнообразие :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това да ти се вдигат струните е странно.. по скоро да падат,като са нови например да.. но това.... :think: ,въпреки с глезотии като тунер разплагаме от скоро :) но определено не ми се е случвало струните да се натегнат сами..:) да не тупа килима съквартиранта ти с нея докато те няма? :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХАХАХАХ ... МАААЛЕЕЕ ЩЕ ГО ПРЕБИЯ МАРШО ! Как не се сетих, че е той ... :)

 

Ся като се замисля друго обяснение освен температурата няма .... ще пробвам нещо довечера и ще видим дали ще има ефект ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

влагата е виновна и китарите с ключалки не са пожалени. аз лично се настройвам 2-3 пъти в година (с отваряне на ключалките). или ако сменям струни по-често - при смяната и след слягането. за нашата географска ширина есента и пролетта са особено неблагоприятни сезони в това отношение ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не забравям факта че живея на 20 метра от морския бряг и влажността на въздуха си е*ала мамата :headbang: освен да свиря в сушилня...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От температурата е, на всички китари става така. Понеже като се позагреят, човек пак настройва, после, като се охладят се вдигат малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.