Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем със звукова карта


pumiar13

Recommended Posts

Незнам дали темата е на подходящото място ,нно ако ожете да помогнете ще съм много благодарен

Пдариха ми някаква звукова карта creative , но колоните пращат много здраво и не намира накакав гейм порт. Предполагам че е от драйверите , защото

незнам каква е картата и немога да я намеря в саиат на креатив, слоих дрейвери на някакжа която изглежда подобно на външен вид :).

В everesta не пише точно каква е ето принтскрий ,ако някои може да ми каже каква е

 

http://dox.bg/files/dw?a=285a9b7fc1

http://dox.bg/files/dw?a=cc1c719856

PS

Предполагам че е много стара защото брат ми каза че стояла в тях от поне 3-4 години

Само да уточня че проблема не е вколоните защото работят нормално с тази карта на дъното

Редактирано от pumiar13
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в момента нямам с какво да я снимам , най- много да я пахна в скенера :) но ако ше помогне утре ще я снимам

и ако бях намерил снимка на сащата карта в саита на креатив щях да знам какжа е но има само някакви които приличат на нея, после ще сложа

и снимки на тази която прилича и ще направя описание за разликите но сега немога защото ме чакат и трябва да излизам

Все пак мерси за отговора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ще се опитам да я опиша. Много прилича на тази по размер, форма и цвета на платката е също черен.

http://en.store.creative.com/products/prod...1&pid=17927

 

Различното е, че в горния десен ъгъл има малка черна кутийка ,тази металната пластинака е жълта (некакво златисто такова) както и изходите са в същия цвят , но са 4 а не 5 . Вместо тези двете квадратчета до изходите има един голям продълговат с много дупчици като този на видео картата.Общо взето това са разликите (от това което виждам като сваля капака на компютъра).

 

Ако някои се сеща за нещо подобно( даже и да не е същата) само напишете име на картата или някакав линк с драйвери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дори и да намериш кой модел точно е картата се съмнявам някой от нас да може да ти помогне. проблема идва от това, че creative са може би една от най-некоректните фирми спрямо клиентите си когато опре до поддръжка. никога не правят качествени драйвери и доста често просто отказват да издават нови драйвери за стари карти когато се появи нова операционна система. единствения ти шанс може би е да намериш драйвери от независими програмисти, но аз лично не се сещам за такива за xfi серията. за сметка на това за още по-старата технология (10к1, 10к2 чиповете в които влизат sound blaster и audigy картите) има такива драйвери който се разработват и до ден днешен. само ще ти дам пример, че за тези последните карти при драйверите, които creative пуснаха за win 7 не можеш да си настроиш дори баланс между предни и задни колони при 5.1 карта. прави си сметка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.