Jump to content
Българският форум за музиканти

Ръчка на флойд с резба


Recommended Posts

С 2 думи да опиша. Китарата е Ibanez RG 450, тремолото LO-TRS. Ръчката е с резба. Та преди време забелязах нещо намотано около самата ръчка и си викам, кво ли е тва и го махнах и да обаче от тогава ръчката не може да се затяга, влиза си, ама не се затяга, врътка си се там (кво пипам и аз дето не ми е работата). И одеве в една много стара тема прочетох пост на Dylan 101, в който обяснява: "Някои ръчки с "втулка" са просто един болт завит от обратната страна на отвора в който се завива ръчката и пружина която стои между болта и ръчката. Така при натягане пружината държи ръчката неподвижна. Пробвай дали не можеш да добавиш боли и пружина към твоя флойд". Демек тва дето съм махнал е трябвало да е там, ама нали глава проста не разбира. В крайна сметка не е нищо фатално губя си флътър ефекта, преживява се, но все пак, ако някой има някакви идеи за поставянето на някаква подобна "субстанция" там? Пробвах с тънка тел, получи се, но като се върти ръчката телта се измества по самата резба и накрая пада и не става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах RG470 със същото тремоло и подобен проблем. Просто с течение на времето се разхалтавя, а и като замисъл не ме кефи (нищо, че оригиналния флойд е така). Не успях да измисля нищо по-добро от това да продам китарата и да си купя нова с Lo Pro Edge. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оу не, за единия флойд да продавам китара, която ме кефи супер много, няма начин, то тва за мен не е фатално, ама ако някой има някакви идеи нека сподели!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Скъсала/изтръгнала се е резбата в 'женската' част (arm holder) и точно това си развил от ръчката. Сега местото

където се навива ръчката (arm holder) е без резба и затова се върти на едно място.

Онази пружина, за която се говори в онази тема е друга работа. Тя се поставя преди ръчката, създава напрежение

и 'блокирва' ръчката против мандахерцане.

 

пп Аrm holder-а ако е сменяем, ще стане работата или може да се изработи такъв.

 

Така като гледам обаче, при LO-TRS 101 ръчката се навива в блокчето...

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно! Иначе както казах, навих малко тел около ръчката и се получи за известно време работата, но нищо де няма особено значение, просто ми беше интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.