Jump to content
Българският форум за музиканти

Dilian Nedev : Music.mess


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Така , накратно ... Това е един "проект" с който смятам да се занимавам през лятото. Основната цел е забавление. Всички песни ще бъдат в ютуб канала (освен една , с която ще се разправям по-късно ... f*** you , sony music :D )

 

CLICK HERE

 

Та , новите неща , непоствани досега във форума от мен , са Андреа & Галена - Блясък на кристали , Емануела - Късам ти нервите , Muse - Supermassive Black Hole

 

Надявам се да си харесате нещо. Ако това се случи - ще се радвам на някой друг коментар тук , ютуб или facebook страничката ми , която можете да намерите чрез фейзбук търсачката . Приятно слушане , очаквайте нови включвания скоро :offtopic-001:

Редактирано от Lord Of Darkness
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично бих заложил на по-тежък аранжимент (и то достааа ;) ). И без това ми мяса на чалга гавър, поне да е както трябва :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

дилянски, свържи се с асенчо от моя клас да направите един-два кавъра на веско маринов и лили иванова :)

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да е от най-читавите кавъри на тази песен , които сте чували , но поне си го изсвирих сам (дори интрото :D )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Любимата ми песен, вярно интро, кофти саунд на органа( наистина са няколко блендите, но няма хамънд, иначе са няколко бленди на църковен) барабаните са добре имат динамика, ама саунда е като някаква дръм машина от 80те, суха без руум и компресия. китарите............ - ритама можеше да е от две китари едната-квинти, другата да си разлагаш може с палм и флажолет за по-метълски, ако си фен на Зак, солото е малко смешно за такава голяма песен, но поне оправи дръмса, защото е мн зле

Успех!

 

редакция- за ритама на органа ползвай китарни кабинети и малко дист от камионче!

Редактирано от yellow nEuphoria
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Похвално е това,с което се занимаваш ,а и както чуваме всички ти се отдава и много добре се получават кавърите на чалгата.

Определено ако те надушат от Пайнер ще получаваш добри пари за такива аранжименти.

Рейнбоу наистина с една китара не звучи много пълно.Още една ритъм китара в по висока октава може би ще е добре,или в двуглас както yellow nEuphoria е предложил би било добре.

За другите парчета нямам никакви забележки.

 

Може ли да издадеш малко тайни за проекта?

Сам ли свириш всички инструменти и после ги сглобяваш с кюбейса или имаш банда и всичко е свирено с инструмент?

Какви инструменти ползваш,в някои от песните чувам роландски бленди на Е-серията.

Много добре звучи всичко,изчистено от шумове сякаш е записвано в професионално студио.... :):)

Редактирано от mrdds
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Рейнбоу ... Отново виждам колегата yellow nEuphoria да се опитва да ми налага своите възгледи за звука. Сори , мразя звука , който правя , да звучи чак толкова напомпан , мазен и мокър.

 

А иначе - всичко си е записано от мен. Само барабаните са записвани чрез МИДИ клавиатура . Две китари , два баса , две миди клавиатури :cheers2: Звуците ала Роланд-Е са донякъде страничен ефект от музиката , която се използва за основа. Шумове не знам точно как не се чуват , при положение , че :

- баса минава обработки преди да влезе в компютъра;

- китарите са записани с микрофони около амп;

- никъде няма гейтове / други пост обработки за шум :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Всичко е страхотно на Рейнбоу кавъра, ритъм китарата и хамънд органа са със страшно добър звук.

Редактирано от Slav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oп тука малко Галенчето отнесе ... Съжалявам , дявола ме накара да я направя по неговия начин :girl_cray2:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Oп тука малко Галенчето отнесе ... Съжалявам , дявола ме накара да я направя по неговия начин :)

 

Много добре.

Имам две забележки: интрото в началото и преди куплетите,както и солото преди речитатива ги изсвири ти.С дисторжъна примерно интрото и с waah солото.

Сигурен съм ,че ще измислиш нещо по гениално и добро от това в песента.

 

Адмирации! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха :P

Това си го представете със гласа на Сантра Насик :) с леко кор нотка, може би Блек :)

 

 

Дяволът...

 

Късам ти нервите

 

 

с вокодер - за хорове отзад :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Thanx за коментарите.

На места изходният материал като вокален трак с "бонуси" ограничава трансформацията ... затова се намират такива излишни сола Пайнер-style. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.