Jump to content
Българският форум за музиканти

TOTO


TEDY

Recommended Posts

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

еми и аз се бъхтя от около 10 годин насам...То всъщност не клавиристите са в 4ервената книга,а групите, които свирят с такива... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има нещо такова, беладона, отделно в масата групи, където се търси клавирист нивото на клавирните партии е тасова, че няма смисъл и да се захваща човек... Не си струва за 2 акорда да се трошиш по репетиции само и само да свириш някъде :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен. Но няма начин. По добре да свириш любимата си музика от 2 акорда и да свиваш ракетки, отколкото да свириш завъртяни кючеци. Всъщност големия проблем е че никой не иска да свири прогресив. Не говоря за нещо изсвирено. Много е глупаво да се нагаждаш по стила на добър клавирист, за да свириш нещо по сложно. Освен Пантомайнд аз лично не се сещам за друга българска група която прави авторски парчета които да се харесват и на критика и на пияния фен. Аз лично не мога да си намеря група в която както каза един приятел "да не си губя времето". Всъщност мисля че разковничето е че един клавирист е учил за да е музикант(просто за този инструмент малко или много се налага) и иска да се занимава с музика, а не със свирене. Болно ми е че много музиканти не правят разликата, дори такива на които дълбоко се възхищавам. Но какво пък. Къвъри на Пърпъл, Рейнбоу и ДТ евентуално е по добре отколкото свирене по кръчми или мъчене на класическо парче, което много малко хора биха оценили. Поне пием повече от китаристите :D:D:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предпочитам да не свиря никъде пред това да свивам ракетки, но всеки сам прави избора си и уважавам и двете мнения.

Иначе как на никой, на мен ми се свири :( Но нямам нивото да правя такава музика си мисля, оставам си просто "свирач" на този етап, на който обаче много му се свири прог и ДТ в частност :think:

Ако един синт не струваше едно малко състояние и имаше и други хора в града, които да имат времето, възможността и желанието да свирят ДТ може би щеше да стане, ама нъц... :think: Мъка ми е голяма, наистина...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен това е проблема. Всички искат да правят къвъри. Идеята за форумна група която да си свири къвъри е страхотна, но гледам е било отдавна и сигурно съм изпуснал срока. Става въпрос че няма желаещи да правят музика. Да не излизат с "нека направим музика за клубни участия", а просто да седнат и да правят музика. Нека се забива, но това е свирене, не музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ниво, няма ниво за прог, няма достатъчно хора с нужното ниво, това е проблема според мен, а където ги има са се ориентирали в друга посока :think:

Иначе има достатъчно хора, които правят музика.

:(

Айде стига от мен за тая вечер, лека :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ай и аз лягам, само ще кажа че има ниво, и то повече от колкото си м ислиш, просто 99% искат да правят къвъри. А дори да няма ниво, никой не иска да прави авторски, каквито и да било. Всичко се бута по клубове да свири. Ма кво да ти кажа, всичко с времето и мястото си. Вредна музика няма - всичко те развива. А и вече го обърнахме за говорилня. Ай наздраве :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Ай и аз лягам, само ще кажа че има ниво, и то повече от колкото си м ислиш, просто 99% искат да правят къвъри. А дори да няма ниво, никой не иска да прави авторски, каквито и да било. Всичко се бута по клубове да свири. Ма кво да ти кажа, всичко с времето и мястото си. Вредна музика няма - всичко те развива. А и вече го обърнахме за говорилня. Ай наздраве :rolleyes:

Може да искат да правят кавъри защото нямат идеи например, не ги знам. Аз имам идеи и се занимавам главно с авторска музика, както и искам да правя музика а не просто да свиря. Мисля че успявам, но времето ще покаже. Това само с кавърите не ме задоволява нито ме влече.

 

лека ви нощ ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изместваме темата. А и по горе съм писал заспал явно - и аз не си разбирам :rolleyes: . Идеята е че всеки иска да изкарва пари с музиката и евентуално, като/ако се утвърди със репертоар, почва да мисли за 1-2 авторски помеждувпрочем. Това е да не кажа едно 90% за съжаление...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1-2 авторски помеждувпрочем

Ей точно това е. :cheers:

 

Можеш ли да натрапиш на хората цяла вечер със световно неизвестните си чисто нови парчета, дето си ги творил със Талант, ЕнтЕлегентност и Дръзновение ;)

Виж, ако си въртял по радио, ТВ и др., може. Иначе - осъден си на кавъри и туйто. А колко струва да си издадеш авторските е друга тема.

 

Иначе, не виждам смисъл да си правиш авторска музика само за да си я слушаш вкъщи и да подариш ЦД на няколко авера...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е вече съвсем друга тема. А и е напълно абсурдно тва което го казваш. Ако всеки така мислеше какво щяхме да слушаме според теб?...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1-2 авторски помеждувпрочем

Ей точно това е. :)

 

Можеш ли да натрапиш на хората цяла вечер със световно неизвестните си чисто нови парчета, дето си ги творил със Талант, ЕнтЕлегентност и Дръзновение ;)

Виж, ако си въртял по радио, ТВ и др., може. Иначе - осъден си на кавъри и туйто. А колко струва да си издадеш авторските е друга тема.

 

Иначе, не виждам смисъл да си правиш авторска музика само за да си я слушаш вкъщи и да подариш ЦД на няколко авера...

Малиииииии,

колко си права......чак мъчно ми става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да натрапиш на хората цяла вечер със световно неизвестните си чисто нови парчета, дето си ги творил със Талант, ЕнтЕлегентност и Дръзновение

 

Да, мисля че един музикант точно това трябва да прави. Жал ми е да гледам тая идеология - нека свирим, пък нали минава...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.