Jump to content
Българският форум за музиканти

Бългaрска Kремона


Recommended Posts

  • Отговори 44
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ето как изглежда със струни: http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2905/21...gax4uelaWD8.JPG | http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2659/28...CdSiwcn9Sp0.JPG | http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2805/16...x4Yf0Q82WwL.JPG | http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2955/10...VlYIoXGHCwY.JPG | http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2870/41...JPd26A3cFB3.JPG .

 

П.П.:Мноаго благодаря на IsoMorPhiC за видеото, иначе без него нямаше да се справя :hooray: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Плосък и без никакви баси.

^^ Хайде, щом питаш

 

Nickel-wound 9-ки

 

e 5.94 kg

B 4.99 kg

G 6.67 kg

D 7.17 kg

A 7.17 kg

E 6.71 kg

Общо: 38.65 kg

 

Демек можеш да си ги сложиш - няма да има лоши последствия за китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

не че съм се засилил, де (: мерси много все пак :hysterical:

преди време по некомпетентност бях сложил метални на кухарката, тя издържа, горката, само ми се нащърбиха горно и долно мостче... гадна история :metalist: сега съм внесъл едни нътове от камилска кост и чакам да ги продам, та да взема 10 комплекта горно+долно мостче и единия да си го сложа на мене си... а дотогава ще се фалшивее :D

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, няма да съжаляваш за избора си. Ако беше взел метални, щеше да иам голяма вероятност да повредиш инструмента. Поздравления за избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стана ми интересно как се правят изводи без да е ясно за какво иде реч....

как да го ***** измислихте че е за найлонови струни!??!??!?!?!

 

1) магарето - създава впечатление че е за метални струни на пръв поглед .... има наклон и 6та е по- дълга от 1ва

2) закрепването на струните не е неприето за метални струни - пример ovation

3) осите са метални което също напомня заметални струни - нищо че посоката им не е като на обичайната уестърн - пример

 

"щом е била с метални да не би да е възможно да е била проектирана за такива ?!?!!??!?!"

 

за определянето на правилните струни ...

-улеите на "нът-а" широки ли са ?

-как е интонацията с найлонови струни ... ако е за метални китарата ще е ФАЛШИВА!!!!

 

определено съм на мнение, че е много готин звука на найлоновата китара(затова имам), но трябва ли да е на всяка цена ... и да се говори наизуст !?!?!

 

не твърдя категорично какви да са струните.... но според мен по- голяма вероятност има да е за метални(не казвам какъв размер)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
как да го ***** измислихте че е за найлонови струни!??!??!?!?!

 

Добре, батВалю. За да дадем отговор на този въпрос, ще е нужно май да поиграем малко на "открии разликите":

 

classicalbridge.jpgGuitar_bridge.jpg

Бридж на класическа < - > бридж на акустична

Случайно да забелязваш, че този отляво също има наклон? Я направи сега сравнение и с бриджа на китарата на автора,

с кой от двата е по-сходен(като конструкция)?

 

2) закрепването на струните не е неприето за метални струни - пример ovation

 

Този бридж не е ли същият, като този горе вдясно, само където е премахната нуждата от пинчета за застопоряване на струните?

 

3) осите са метални което също напомня заметални струни - нищо че посоката им не е като на обичайната уестърн - пример

 

Този пример, който си дал е някакво изключение. Защо не дадеш пример с някоя масово произвеждана акустична китара с такъв вид горна част на грифа, а?

 

за определянето на правилните струни ...

-улеите на "нът-а" широки ли са ?

 

Хмм... я да видим

 

guitar_necks.jpg

 

Стандартна широчина на нъта

  • на класическа китара

50.8 мм

  • на акустична китара

43.69 мм

50.8 > 43.69 !

=> ще има и по широко разстояние между струните(както ти казваш улеите на "нът"-а) - я пак виж широчината на грифа на китарата на автора...

 

... но трябва ли да е на всяка цена ... и да се говори наизуст !?!?!

 

Аз всеки случай съм подкрепил мненията си с факти и реални стойности за физични величини като например сила на опън.

Така че, много се извинявам, но аз не говоря наизуст.

 

Цитат: "не твърдя категорично какви да са струните.... но според мен по- голяма вероятност има да е за метални(не казвам какъв размер)"

Кой говори сега наизуст, а?

Редактирано от IsoMorPhiC
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

единственото което мога да кажа като факти .. също като калкулатора за string tension

 

1) D-18VS - или просто потърси gipsy guitar

 

2) поне според Ямаха ширината на нът-а на класическата китара е 52мм !!!!! поне така за описали на сайта си .. пък имат и 48мм ... или те не разбират ???

 

3) ако си спомням правилно Мартин до 30 и някоя са са произвеждали с "non adjustable trust rod", което според мен значи, че има, но на пръв поглед не можеш да го видиш ... ти скоро отварял ли си "МАХА" ????

 

4) дори китара проектирана за метални(и с тръст род) може да не издържи 13ки или 14ки

 

.... с това мисля да приключа участието си в темата

 

..... вярвам, че китара за найлонови струни ще звучи фалшиво с метални и обратното => другото няма значение!!!

 

edit: под улей имах предвид прорезите където влизат струните

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завода Кремона има сайт - и има телефони, имейли за контакти.

Доста от възрастните майстори все още са на работа - предлагам да попиташ там, като им претиш и снимките ...

Предполагам ще получиш доста по-добър отговор ...

 

Все пак добре е че си взел найлонови :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля всеки сополанко, който ръси предложения прочетени в гугъл просто да не го прави, безполезно е за попиталия. Що за дебилни предложения са това - да се сложат на акустична китара струни 8-ци или 9-ки. badValue е прав, че ключовете са с метални оси, следователно за незапознатите, които са решили, да си дадът безполезните мнения само за да покажат колко са навътре с китаризмът ще поясня - металните оси на ключовете или испускат найлоновите струни или ги късат. И имайки предвид, че точно на тия кремони (а и не само на тия) грифът е дебел като дъжале на лопата малко вероятно е да се огъне, а вероятността да се изметне сега след 60 години съхнене е по-малка от колкото писачите на беумни съвете да престанат да го правят!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.