Jump to content
Българският форум за музиканти

Как си пазите гласа?


Bassko

Recommended Posts

Ам ..я кажете вокалиста на групата ми дали може в един ден да записва повече от една песен..при положение, че здраво се дере :cheers:. Мисля че до 2 си е добре, но след това гласа му става само за 'на живо' или не е така...ако има достатъчно почивка м/у записите на отделните части и какво е достатъчно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Снежанка е отвъд секва радиация просто :);):)

 

А по темата - има ли нещо, което трябва да го правиш преди и/или след пеене, за да ти се пази гласа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с меда и маслото,дето съм го писала в началото на темата,както и сироп против кашлица-от сладките-писала съм ги тия неща-просто ги ползвайте и после ще си говорим :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам ..я кажете вокалиста на групата ми дали може в един ден да записва повече от една песен..при положение, че здраво се дере :). Мисля че до 2 си е добре, но след това гласа му става само за 'на живо' или не е така...ако има достатъчно почивка м/у записите на отделните части и какво е достатъчно?

ХХХХХХХХХХХХХХХХахахахахах... мисля, че в тоя стил ще е най-яко да записва песните в една след друга и така на края ще грачи най-яко :)

А аз мисля, че ако има сексуален стимул от мен ще пее най-яко хаах ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В твоя случай има 2 положения,в зависимост от какво си получил неразположението на гласа.

1.Настинка и т.н.

 

2.Пеене на гърло(дране)

 

При вариант едно благоприятно влияние може да окаже всичко по-горе написано.

 

При вариант 2 спасение няма.Продължаването на запис би било пагубно,както за певеца,така и за записа.

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Това с меда и маслото,дето съм го писала в началото на темата,както и сироп против кашлица-от сладките-писала съм ги тия неща-просто ги ползвайте и после ще си говорим :rolleyes:

Да ти кажа, сещам се и за още един вариант, който използват девойките-вокалистки....Не, всъщност няма да ти казвам - който се досетил, досетил! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с меда и маслото,дето съм го писала в началото на темата,както и сироп против кашлица-от сладките-писала съм ги тия неща-просто ги ползвайте и после ще си говорим :cheers:

Да ти кажа, сещам се и за още един вариант, който използват девойките-вокалистки....Не, всъщност няма да ти казвам - който се досетил, досетил! :rolleyes:

:rolleyes: Стига бе! Т'ва не е за мен! :cheers: :think: Ама може да е от мен! :green: :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с меда и маслото,дето съм го писала в началото на темата,както и сироп против кашлица-от сладките-писала съм ги тия неща-просто ги ползвайте и после ще си говорим :cheers:

Да ти кажа, сещам се и за още един вариант, който използват девойките-вокалистки....Не, всъщност няма да ти казвам - който се досетил, досетил! :cheers:

Да ви кажа, чалга певиците си поддържат така гласовете :rolleyes::rolleyes: . По скоро договорите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако ви попадне боров мед, не ви трябва нищо друго. Лекува болно гърло за нула време, стига през това време да не му давате вредни нему работи. Идеално смазочно вещество за гърло просто

 

:headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако ви попадне боров мед, не ви трябва нищо друго. Лекува болно гърло за нула време, стига през това време да не му давате вредни нему работи. Идеално смазочно вещество за гърло просто

 

:headbang:

:headbang::headbang::headbang::headbang::D:D:no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no:

 

Първо : Захаридите скапват лигавицата.Пак трябва да е с масло,а не чист(повечето си знаете)

 

Второ : От боровия мед много хора развиват алергични пристъпи, или свръхчувствителност към етеричните масла,съдържащи се в него.

 

На теб може и да ти помага, но по принцип,на човек,незнаещ си бакиите(алергиите и поносимостите) не го препоръчвай.Муц и нема да се цупиш!!! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не правя нищо кой знае какво. По традиция преди коледния концерт гласа ми се скапва... Това ми е най - трагичния момент през годината. Но като цяло покрай репетициите гласа ми изключитлено много се уморява...защото ние сме някакви побъркани и след целодневните репетиции се събираме да попеем.

 

Това което всеки човек би могъл да направи като не може да пее свободно е да спре да пее. Гласа трябва да си почива. Това дето чайчето помагало...ами помага на внушение, а и добре топли ръце....:") Като цяло моя глас е доста силен и когато пеем в хора доста се чувам. Когато наближи концерта обаче повече маркирам песните... просто идеята е да не се натоварва.

 

Когато съм болна смуча ефизол, трахизан и стрепсилс..стрепсила най - много ми помага (с мед и лимон). Всъщност пеенето ми помага да оздравея по бързо. Разпявам се по внимателно и пак си пея. Рядко стигам до момент в който не мога да извадя звук.

 

Тази година всяка сутрин се събуждах и не можех дори да говоря. Само шепнех. Час по късно вече говорех... след 2 часа говорех с моя си глас:") Разпявах се по 20 минути и след това можех и да пея.. след 30 мин пеене пеех с моя глас:")) 2 часа след репетицията ме болеше гърлото.. вечер отново нямах глас:")))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как си пазите гласа?

Да напиша,че гласът се пази докато се пее и само докато се пее- от самото пеене се пази гласа.Само докато се пее неправилно човек влошава пееенето си.Тук изключвам тези които са професионалисти,при тях се получава от умора,изтощават се,а и много рядко им се случва,изключвам и всякакви знахарства за подобряване на гласа(освен при професионалистите,но тяхното най добро лекарство е МЪЛЧАНИЕТО след дълго натоварване)...целта не е да си лекуваме гласа и после пак да се дерем,а да пеем Правилно!

Има само един начин...един единствен! Прикривайте тоновете!

Това обаче вече го написах на Вовчо.Който проявява интерес да погледне темата 'Нормално ли е питам" или нещо такова беше.

В допълнени да кажа,че "прикриват" всички добри певци,независимо дали са jazz,heavy или класически ориентирани.Тук не става въпрос за тембър,който за всеки изпълнител е индивидуален.

И от студеното време трябва да си пазите гласа,но ето това вече е "между другото",него всеки ще ви го каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аргументирай се,ако обичаш."Знахарство" ми звучи малко пренебрежително изпод твоите пръсти излязло.Не си написал ЗАЩО не помага.Аз мога да ти кажа ЗАЩО помага,ако наиситна смяташ така.И...Делението ти на "професионалисти" и "не-професионалисти" е малко крайно.Няма ЧАК такива разлики,особено що се отнася до глас.

Друго : както човек пази инструмента си(акордира си пианото,слага му бурканче с водичка,поддържа дървесината или чисти си внимателно китарата,не я държи до парното или в банята,или отпуска струните на цигулката си и т.н. и т.н.),така поддържа гласа си и когато не пее.Фарингит-ът е често срещано (понякога,за съжаление - хронифициращо) заболяване при доста от хората и при певците - тоже.Той изискава режим на лечение и профилактична "поддръжа".Нервите влияят не само на "професионалните" певци - всички сме хора,не го забравяй.Говориш за неща,които или не са ти ясни докрай, или никак не добре излагаш на вниманието ни.

Тук темата обхваща случаите ИЗВЪН самото пеене,ясно е,че трябва правилан постановка.

 

Това не е заяждане,но е напълно отговорно написано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.