Jump to content
Българският форум за музиканти

Swirl Guitar Project


Recommended Posts

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Когато ги "наливаш" е обратно точно по тази причина - реално когато първо налееш черното, после наливаш светлия цвят ВЪРХУ него. Обаче, когато полепва при потапянето на китарата, то е първия слой ;) Идеята е боите да се размесват минимално. Бе докато не покажа снимка на готовото нещо не искам да се правя на многознаещ, че опашкодърпането на дявола може да ми сервира някоя изненада :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич , защо ми трябваше да отварям тази тема , сега и аз се зарибих да имам такава китара :) Ще те изчакам да видя какво и как ще направиш и почвам и аз такъв проект , като при мен няма да е само боя , а ще правя и някои корекции на китарата . Успех . :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря :) Радвам се, че може да има последователи на начинанието. Днес няма развитие защото монтирах бойлер - последните няколко седмици са ми все строително/бояджийско/майсторски ориентирани, тей, че всичко под ножа :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично на мен китарите от линковете ми приличат на хипарски бус от 70-те някак си не съм зарибен. Но ако те радват подобни цветове, лошо няма. За сега темата е по-скоро споделяне на линкове с информация "кои как си е омазал китарата" ще стане по-интересно когат качиш снимков материал от твоята работа.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами аз съм качил моята китара - как омазвам нея. Просто все още съм на деградивната част от работата. Търпение. Колкото до цветовете, точно хипарските розАви и други shits не ме вълнуват.

RG20051_1.jpg

Ей това за момента ми хваща окото

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази китара,която си показал хич не ми прилича на хипарска наистина.Наистина в розово не е идея.Но пък на тази една идея по тъмно няма да и е излишно,но пък въпрос на вкус :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко развитие:

http://www.facebook.com/photo.php?pid=4347...mp;id=754203519

http://www.facebook.com/photo.php?pid=4347...mp;id=754203519

 

Боята вече е напълно свалена, последователно с шкурки 60/80, 200/380. Гладките страни на китарата свалях с едно дървено трупче за гладкост, извивките - понякога с шкурка, увита около палка за барабани, но в повечето случай - на пръсти (трябваше да проявя висша форма на мазохизъм и търпение).

 

Вижда се единственото място, което запълних с кит(Den Braven универсален акрилен кит) - спомен от ръба на една мраморна маса преди няколко години.

 

Импрегнатора, който ползвах е акрилен на Мегахим - Aquis (с предната група имахме такава песен ;) ). Принципна грешка, която допуснах е, че нанесох няколко слоя импрегнатор без да шкуря между тях. От това се получи нещо като "портокалова кора" - срещу светлината се вижда релефна структура. Честно казано хич не изглежда зле и се чудя дали да не запазя релефа(релефаТ), но така или иначе ще мина отгоре с фина шкурка... може би няма да се личи след това.

 

Купих и алкиден спрей за кола - черен гланц на Dupli Color. Това ще е основата.

 

На барабанската палка повторих процедурата и нанесох пробно 4 слоя боя - стана перфектно гладка гланцова основа, направо съм очарован от себе си. Сега и дъ риъл тинг ако стане така, ще я полея с бира :hysterical:

 

Изникват ми 2 принципни въпроса:

- С каква шкурка да изшлайфам импрегнатора преди да пръскам боя? Мисля си за нещо от рода на 400.

- Дали не трябваше да взема матова боя? Така или иначе финиша ще е дебел двукомпонентен лак, който ще даде гланц. Страха ми е да не би сега да не иска да лепне горния слой боя върху гланцовата основа... ? тя така или иначе май ще се шкури.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо май се обърка :hysterical:

 

Днес хвърлих "първа четка".

 

Действия:

- Минах импрегнираната повърхност със ситна шкурка

- Избързах с леко влажен парцал китарата и оставих да изсъхне 20-тина минути

- Пръсках от стабилно разстояние - 15-20см. Нормално ли е за един слой боя да се изхаби цял спрей? Аз ли нещо разхищавам боя или не е в мен проблема?

 

Сега резултата е следния:

http://www.facebook.com/photo.php?pid=4383...mp;id=754203519

http://www.facebook.com/photo.php?pid=4383...mp;id=754203519

http://www.facebook.com/photo.php?pid=4383...mp;id=754203519

 

Явно или аз не съм изшкурил импрегнатора достатъчно добре, или е по някаква друга причина, но това прилича на портокалова кора :hysterical: С две думи, момчета, кажете какво да правя оттук на сетне?

 

Мисля да купя още един или два спрея, според зависи дали ми дадете чалъм да не ги разхищавам и да плясна още един-два слоя, за да се загладят тези неща. Ако не стане, със каква шкурка да мина повърхността за да се заглади?

 

Определено мисля, че не е виновен спрея или "техниката на пръскане" за тази грапавина, защото нито пръсках отблизо, нито спирах върху китарата така, че дюзата да плюе - всъщност към края на спрея се поизплю, но пръските се размиха и не личи изобщо...

 

На спрея пише, че до 24 часа може да се нанесе втори слой... ако трябва, казвайте да вървя бързо да търся спрей ако трябва да се цъска на момента... :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато си боядисвах китарата на балкона забелязах един много дразнещ ефект,когато боравах със спрей. А именно, че той вдига безброй прашинки от пространството около китарата и те нахално се полепят по боята. Ако този проблем го нямаш, поради една или друга причина, взимай някаква водна шкурка примерно 600-800 и търкай докато не стане равна и матова. За гланца не го мислиш сега, той ще си доийде от лака, гледай да е гладко и да докараш цвета какъвто ти харесва. Не съм най-големия разбирач от бои, но ми се струва, че този дефект се е получил заради това, че си нанесъл твърде дебел първи слой. Прави ги тънки и равномерни с почече ръце ще стигнеш до желаният резултат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Спрейовете по принцип са си гадна чорба и според мен са неподходящи за боядисване на китари. Наистина обаче един спрей за един слой е много. Да не би да си се опитвал да постигнеш абсолютно плътен и наситен цвят от първа ръка? А и ми се струва, че са се вдигали прашинки, които са полепвали по китарата. Както и да е, огледален финиш без полиране не се постига. На този етап не мисля, че има нещо фатално, просто преди следващия слой я мини със шкурка 800 или 1000 до пълно подравняване (като гледаш да не стигнеш пак до дърво :hysterical: ). След това вече пръсни поне още две - три ръце боя, но с плавни движения, като следващия ред застъпва наполовина предходния.

 

ЕДИТ: На снимките не се вижда добре, но се надявам, че си облепил с тиксо джоба на грифа.

Редактирано от Mefistofel82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено си сгафил ти нещо,не е от спрея.Пръскай леко,от 30 см,ръката да прави движения като махало.След всеки слой,колкото и тънък да ти изглежда,изчакай известно време докато нанесеш втория (на етикета на спрея би трябвало да пише колко). :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май сте прави - опитвах се да направя плътно черен слой и да не се вижда изобщо дървото, мислех че това се очаква:greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами сега чакаш да изсъхне хубаво, въоръжаваш се със съответното количество шкурка и търпение и повтаряш процедурата. :greenangel: Ако не е изсъхнала хубаво, боята не става на прах, а се лепи директно по шкурката и я затлачва, затова ако видиш, че шкурката се зацапва неестествено (полепена с топчета боя) - спри, че ще се хвърлиш в сериозен преразход.

 

Давай полека, с тънки слоеве боя, хем така ще избегнеш и стичания, които са неприятни. Ако трябва първо пробвай на някоя непотребна летва, за да ти свикне ръката с движението за нанасяне на боята. :rulez:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Update: Имаме напредък - шкурката игра на едро и дребно и сега имаме матово-черна китара. Останаха единствено по някои места малки, лъскави петънца, които не знам дали си струва да шлайфам повече, защото ме е страх, че ще стигна до дърво.

 

Послушах всички съвети и май си взех поуките, поради което главата на грифа се получи почти перфектно - отново избързах, но този път по-леко - може би нанесох втория слой по-дебело и стана отново леко релефен, но с 500 шкурка мисля, че ще се изглади лесно. Тия дни ще го ошлайфам да стане и той матов и ще пробваме да нанесем още един слой боя, надявам се почти финален, за да се възползвам от варела :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.