Jump to content
Българският форум за музиканти

Marshall Jvm 410h


vhcs

Recommended Posts

Здравейте,

 

пак ме сърбят ръцете и съм метнал око на Marshall JVM 410H. Някой да има някакви наблюдение за тоя модел на Маршал?

Тръгнах от класиката JCM800 които несъмнено има отличен тон ама JVM 410 си е модерна машина с хай-гейн и много опциии.

 

... та реших да питам

 

Мерси за мненията предварително!

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми мини през София (ако не си тук още/вече/май :cheers2: )/Икономов и пипай, май имаше ако се не лъжа. Хем ще можеш да сравниш един до друг с JCM серията. Май и в Динакорд имаше Маршали, но не се сещам какви модели :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се че питам тук, но въпросът е що-годе свързан с JVM410H. Има ли го в София Дейв Мъстейнския кабинет (MARSHALL MR1960ADM) - да може да се пробва? Че аз съм от дальеко и ми трябват напътствия. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах такъв. Човече, това нещо ще ти откъсне главата!

Имаш 12 различни бленди на топ усилвателите на Маршал и можеш да свириш всякакви неща, за които се сетиш.

Имам семъл, който е на компа вкъщи с PRS + hi gain red chanel и ако те интересува ще го постна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JVM е един модерен complicated китарен усилвател

 

4 канала , мастър волюм бууст , лууп , отделен сенд /инсърт преди крайното стъпало , ривърб за всеки канал , миди , емулиран изход (ако си си забравил мика или те мързи).

 

В общи линии съдържа всички възможни функции накуп които са стандартни за китарните ампове последните 10 години.

 

Тук въпроса опира до това дали самия китарист търси такава космическа совалка - защото тогава трябва да се пробва доста защото подобен вид совалки има доста на пазара вече е и важно дали пасва на нещата които са в неговата глава.

 

с JVM вярвам всеки китарист ще успее да си направи няколко бленди които да му харесват!

 

Другото направление е споменато във въпроса - jcm 800 един супер протичък амп само с един тонкоректор и един саунд.Използва се до ден днешен от по ерудирани китаристи със стаж които залагат на минимализма. Използва се волюма на китарата и всеки мъничък нюанс на звукоизвличане.

 

По една или друга причина ще има китаристи и от двата фронта.

Като пример ще вметна разговора ми с човек от форума който притежава JVM и още няколко маршала но казва , че той му звъчи твърде 'модерно' , а се търси по класически звук и търсенето му не е приключило....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за отговорите !!!

Дими, както винаги беше изчерпателен ... очаквах да чуя и разни технически детайли ама изглежда ти е писнало да спориш с тиквеничковчетата из форума и си трайкаш :thumbs_up:

 

мииии май JVM 410 ще бъде, ама тия дни ще се разходя все пак да го чуя и на живо, че от семпли се придобива представа ама на живо си е друго. В интерес на истината търся по класически звук с модерен OTтенък ... така че си надявам това да е машината, пък и цената е що годе поносима за този клас ампове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам най интересното е как е реализиран преампа, защото крайния амп е ясен - стандартен както винаги , ривърба е солидстейт но е микснат в лампов буфер.

 

Ето преампчето:

jvm_pre.jpg

 

Както и се предполага , за 4 канала се използват едни и същи ламби като се превключват от куп релета .

Стандартното използване на 5 триода в преамп като последния винаги е катоден повторител (следователно 4 гейн стейдж и то условно).

 

Клиин: входен триод и диретно на последните 2 (2+1)

Крънч: 3 триода и катоден повторител (3+1)

Хайгейн: Стандартен хайгейн с 4 триода и катоден като имаме доста хладен 3 триод за получаване на яка компресия. (4+1)

 

Крънча си е напълно в стил хотроднат jcm 800 2204

 

Хайгейна е с вече откритата топла вода с хладен гейн стейдж за много компресия - което обезсмисля ползването на стомп бокс за добавяне на компресия.

 

Не съм преглеждал суичинг матрицата предполагаемо двата хайгейн канала са просто един и същ но с отделни корекци (гейн +ек +вол).

След дълго чакане Маршал най после попълниха празнината във продуктовата си гама със стандартен 4 канален мултифункционален амп съобразен с останалите качествени продукти на пазара (явно конкуренцията го наложи).

Дано маршал са свалили конските капаци и са разбрали ,че отдавна не са законодател в този сегмент и трябва да са адекватни на пазара , времето ще покаже ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерсаж Дими за добрата информация !!!

 

мерси и за линка ама там е сесията и на теб ти излиза адреса а на мен не. Ще се радвам на адрес и телефон ако някои има. Мерси предварително !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.