Jump to content
Българският форум за музиканти

Китари?


Phreaker

Recommended Posts

Значи смятам да си купя ел.китара ,но някои определени личностти ми кааха ,че задължително трябва да започна с акустична китара за да мога да свиря на електрическа.Вярно ли е това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам думи :godbless: Почни с каквато китара искаш. Между електрическата и класическата китара разликата е огромна. Реши сам. Има вече такава тема :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Инструментите са доста различни и при свиренето на тях се ползват различни ехники. И все пак не е лошо да си свирил първо на акустика - това поне е моето мнение де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз почнах с акустична сега преминавам към електрическа и да ти кажа почни с каквото искаш, просто отначало е малко по лесно поне от финансова гледна точна да се почне с акустична иначе няма никакво значение.Абе важното е свирня да има :godbless: :guitar: :violin: :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз почнах с класическа китара преди, и сега като се уча на ел. китара не е като да не съм свирил, но си има и голяма разлика :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начи ако искаш да свириш на бас ,трябва да се учиш първо на контрабас или кво.Контрабас със лък .Между другото контрабаса е много як инструмент и на последък много му се радвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за съжаление моето вдъхновение идва от Сатриани.Звукът на неговата китара ме тласна в областа на електрическата китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе как да ти кажа - Сатриани и с акустика се оправя доста добре:blink: Но ти си знаеш де, просто обаче ако някой ден се появиш на някой купон и те накарат да свириш нещо на кухарка, ако имаш опит само с електрическата ще звучиш доста дървено най-вероятно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Phreaker: Няма за какво да съжаляваш -- щом тази музика те влече, захващай се да станеш печен! :blink:

 

Личното ми впечатление е, че ако човек иска да придобие повече познания за музиката "издълбоко", е по-разумно да започне от акустична (не задължително класическа...) китара. Покрай разучаването й се научават повече неща за принципите на правене на музика, т.е. музикалната теория. От друга страна, повечето помагала, ориентирани към електрическата китара, наблягат на конкретните техники за "пилене на жици". Не че в това има нещо лошо, де.

 

Трябва да прецениш за себе си дали искаш (и можеш) да бъдеш завършен музикант (да мислиш в музика...), или просто да придобиеш техника като изпълнител. За себе си знам, че не съм твърде музикален и затова вероятно ще успея да постигна само второто, но ми е интересно и първото.

 

От финансова страна нещата предполагам са ти ясни -- свиренето на електрическа китара е далеч по-скъпото от двете удоволствия

Редактирано от Dark Skywalker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в смисъл ,че искам ел. китара ,а не акустическа

е като искаш ел - купувай си ел :blink: какъв е смисълът на темата щом вече знаеш какво искаш :blink:

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично според мен по добре ще е да започнеш с акустична защото при неправилен натиск на струна тя не изважда правилен звук(следователно разбираш за грешката си) докато при електрическата както и да я натиснеш тя издава звук и когато се учиш има голяма вероятност да го научиш погрешно :blink: аз лично също имах огромното желание да започна с електрическа но за щастие ме разубедиха и сега след време разбрах че е било за добро да изчакам с електрическата :blink: Това е лично мое мнение!!!Успех :bravo:

Редактирано от Tears In The Rain
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.