Jump to content
Българският форум за музиканти

Да си ,, отворя " гласа за високите тонове.


sisito7b

Recommended Posts

Между другото м,оже ли някои да ми каже дали Роси Овчарова от "Star Akademy" е добра преподавателка, защото мисля да ходя при нея, но все пак да попитам. :metalist: Който е ходил при нея нека да сподели :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ооо, не само! Тя и софтуер за запис си свали, и се записа, и КОГА се научи да си записва файловете в мп3 формат, та и да ги качва за споделяне просто не знам!

Браво на теб!

:metalist:

Ноооо пеенето е доста неточно... :singer:

Я аз да питам още нещо: със слушалки ли си на тоя запис??? Освен фалшивките тонове, реагираш и с лек закъснителен ефект, сякаш нещо ти пречи да се ориентираш. Да не би да ползваш нещо такова:018742957.jpg

Ползвай САМО микрофона, за да се чуваш.

 

И още едно въпросче: думчките защо не са уверени, а?

Това са два допълнителни фактора на стрес (освен че всичко ти е ново и сигурно не спиш нощем от емоции...)

 

Почини, премахни тия две пречки (ако са тия) и... пак опитай, ама спокойно.

И учене ще трябва, то е ясно, стига да има подходящ преподавател някъде наблизо. :metalist:

Те ти и инструменталче на тая песничка, ако искаш да опиташ и с него. :thumbup:

 

Офф, чакай, че забравих линка:

http://mp3bear.com/the-bangles-eternal-flame-instrumental

Редактирано от Angelina
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо, не само! Тя и софтуер за запис си свали, и се записа, и КОГА се научи да си записва файловете в мп3 формат, та и да ги качва за споделяне просто не знам! - Aaa всичко направи бате :metalist:

Браво на теб!

Ноооо пеенето е доста неточно - Дам :metalist:

Я аз да питам още нещо: със слушалки ли си на тоя запис??? - Не. Освен фалшивките тонове, реагираш и с лек закъснителен ефект, сякаш нещо ти пречи да се ориентираш. - Ми не знам и аз защо така се получи, може би се притеснявам мнооооггооооо.

Ползвай САМО микрофона, за да се чуваш. - :thumbup:

 

И още едно въпросче: думчките защо не са уверени, а? - Оппааа !!!

Това са два допълнителни фактора на стрес (освен че всичко ти е ново и сигурно не спиш нощем от емоции... - Ахам :singer: )

 

Почини, премахни тия две пречки (ако са тия) и... пак опитай, ама спокойно. - ОК ! :singer:

И учене ще трябва, то е ясно, стига да има подходящ преподавател някъде наблизо. - Ми да аз мисля да ходя при Роси Овчарова, но чакам още отзиви за нея. :wacko:

Те ти и инструменталче на тая песничка, ако искаш да опиташ и с него. - :singer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мяу, мяу, мяу, мяу, мяу. :D Тия двамцата разбиха belting-a.

Чух записа ти. Да си била със запушен нос, настинала малко вероятно? Че така ми се счува, сякаш ти е трудно да дишаш през носа.

И кой подсвирква така досадно на заден план? :D

 

По принцип е грешка да пееш, докато самата песен звучи. Така в огромния процент от случаите пеещите слушат оригиналния на записа вокал и не могат да обърнат внимание на собственото си пеене - често срещано е, особено сред кандидат певците, които не свирят на инструмент, който оабче да не е духов, по очевидни причини. :)

Затова с инструментали на песни е добра идеята да се учиш или поне някакви караоке версии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мяу, мяу, мяу, мяу, мяу. :D Тия двамцата разбиха belting-a.

Чух записа ти. Да си била със запушен нос, настинала малко вероятно? - Еми запушен ми е. Но тва не е толкоз голям проблем. Че така ми се счува, сякаш ти е трудно да дишаш през носа.

И кой подсвирква така досадно на заден план? :D - От един сайт - Imo.im при получавене на съобщение, то тва е нещо като скайпа.

По принцип е грешка да пееш, докато самата песен звучи. Така в огромния процент от случаите пеещите слушат оригиналния на записа вокал и не могат да обърнат внимание на собственото си пеене - често срещано е, особено сред кандидат певците, които не свирят на инструмент, който оабче да не е духов, по очевидни причини. :)

Затова с инструментали на песни е добра идеята да се учиш или поне някакви караоке версии. - ОК ! :D

Редактирано от sisito7b
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Доста неуверено записче.Според мен имаш доста голям потенциал, само ти трябва малко "шлайфане" от педагог :)

Леко носово се чуваше.Сигурно си била напрегната и гърлото ти се е стегнало, но като цяло ми хареса :)

Edit:Опитай се да дишаш с корема си(просто си сваляш диафрагмата надолу за да има повече място) и може би ще пееш по добре на големи височини.

Редактирано от ViciouS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работа, работа и пак работа трябва, найстина браво за смелостта да си постнеш твой запис, една препоръка...не се притеснявай докато записваш знам, че има и такъв фактор понякога, но все пак запомни не се притеснявай от нищо.

Друг съвет намери от някъде готови семпли със разпявания, които да са ти удобни и ще имаш резултат от това, но найстина най-добрия вариант е да отидеш на вокален педагог.

И да запомни това най важното в пеенето е диафрагмата, свикнеш ли с нея нататък ще стане малко по-лесно, но не толкова колкото си мислиш :godbless: фразирания, НЕпадания от тон, дикция, мекота и още куп други.

Браво на Анджелина, че се е обадила тук можеш да научиш доста от нея, лично на мен беше ми помогнала доста със съвети. :)

Keep singing, never give up !! :)

 

ПС: Може да не съм прав в някои неща, но все пак нямам грам музикално образование и не съм наясно с нещата, моля да бъда извенен в аванс. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПС: Може да не съм прав в някои неща, но все пак нямам грам музикално образование и не съм наясно с нещата, моля да бъда извенен в аванс. :thumbs_up:

 

И аз така ;)

 

Обобщение:

1.Не се предавай!

2.Отиди при вокален педагог.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие сериозно ли?!?!

 

Не съм някакъв гадняр ама...фалшиво 85% (по-скоро 95%), неритмично, неуверено...

 

Ще се радвам ако не съм прав ама не си струва да си хвърляш парите на вятъра.

 

ОПРОВЕРГАЙ МЕ (ще се радвам).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие сериозно ли?!?!

 

Не съм някакъв гадняр ама...фалшиво 85% (по-скоро 95%), неритмично, неуверено...

 

Ще се радвам ако не съм прав ама не си струва да си хвърляш парите на вятъра.

 

ОПРОВЕРГАЙ МЕ (ще се радвам).

Бива ли такъв негативизим ? Хубаво ли ще ти е ако примерно имаш огромно желание да направиш нещо, но си нямаш грам представа от него и някой те секва по този начин ? Аз лично мисля, че хората трябва да се насърчават, а не да се секват по този начин.

Интересно, ако ходи на уроци 1 година какъв ли ще е резултата ?

Имаш ли желание и време всичко се постига.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие сериозно ли?!?!

 

Не съм някакъв гадняр ама...фалшиво 85% (по-скоро 95%), неритмично, неуверено...

 

Ще се радвам ако не съм прав ама не си струва да си хвърляш парите на вятъра.

 

ОПРОВЕРГАЙ МЕ (ще се радвам).

 

Не се засягам толкова много от твоите думи, защото все пак съм неопитна и все едно съм паднала от Марс - нямам и грам понятие как да пея правилно...

А виж са е друго ако отида при някой професионалист, който да ме обучава (аз вече мисля, че ще се насоча към Роси Овчарова от ,,Star Academy,,).

Пък и аз си мисля, за да ми се отдава пеенето трябва да имам 1 процент талант, а всичко друго да идва от сърцето и душата.

Тоест не е толкова важно да пея толкова добре, а да почувствам песента и да я изживея.Но да не се правя и аз ;) трябва и талант, и тренировки :) .Благодаря ти ( донякъде ), че ме критикува, защото така се мотивирах още повече :D .

Щом искаш ще се пробвам с този запис да те опровергая :P ( въпреки че не е много обедително :) ) :

http://www46.zippyshare.com/v/85676774/file.html

Хора спокойно си ме критикувайте! Ще издържа на натиска :D Искам да знам какви са ми грешките :)

П.П Пробвах с караоке версии и ми е още трудно :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Тоест не е толкова важно да пея толкова добре, а да почувствам песента и да я изживея.

 

Ако пееш за себе си,да.Ако пееш за публиката,трябва да си изпееш песента добре без да фалшивееш,пък хората сами ще почувстват там каквото трябва.Изобщо тия приказки "Правя нещо от сърце и душа и само това е важно" не ми се нравят много.

Имаше тука (във форума) едни кавъри,дето бяха "почувствани" и "от сърце",ама нещо публиката не ги оцени подобаващо (виж к'ви сме гадни).Ако не вярваш,питай Ангелина.

 

Чух и последния запис,но все пак не мисля,че успя да опровергаеш (поне засега) KalinPetkov.Нищо де,ти си пей,упражнявай се,иди при педагог и нека той/тя прецени дали има смисъл да се занимаваш за в бъдеще (професионално).Аз съм си аматьорче (свирач) така,че от мен конкретен съвет няма да получиш.

Редактирано от arebegai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Второто записче продължава да е фалшиво, но е малко по-жизненко, по-малко се колебаеш за текст и си ритмически "по-окопитена".

Пък и аз си мисля, за да ми се отдава пеенето трябва да имам 1 процент талант, а всичко друго да идва от сърцето и душата.

Сиси, Сия, Стилиянке..., не мъ провокирай да ти приложа 'натиск', на който няма да устоиш. :hysterical:

1 процент талант и 99 процента труд.

 

Ти си малка, освен това си неопитна. Емоционална си и това те увлича, но не изглеждаш самовлюбена.

Затова се държа спокойно с теб.

 

Първият голям труд (който може и да ти е последен) ти предстои при срещата с професионалист. Ако срещнеш човек, на който да гласуваш доверие, директно му задай въпроса ИМА ЛИ СМИСЪЛ да се занимаваш. И поискай след известен брой занятия, като те прослуша и опознае, той да ти даде отговор. И се ангажирай да приемеш този отговор, дори да е обезсърчителен.

 

13 години е възраст, на която определено трябва да е ясно дали човек е музикален или не.

Освен ако средата (семейство, училище, приятели) ПО НИКАКЪВ НАЧИН не го е предразполагала да изяви себе си. Това ми се струва прекалено изключение...

Дет се вика - не си ли си пяла песнички с приятелки? Песни за бъзик? На игра? Песни от любим филм?

И как те възприемат другите момичета?

А имаш ли приятелки, които пеят по-добре от теб - и винаги вярно?

Я викни една такава у вас, тя да пее (същата песен) по-бавно и ти - с нея. И да те връща, и да те поправя на грешните тонове. И като пооправите песента, се запишете двете.

Едно е да препускаш с темпото на записа (който е мъртъв) и друго е да пееш, като знаеш, че някой друг те наблюдава и пееш - със стремеж да не сгрешиш!

 

Имах една такава приятелка, когато бяхме на 14... Тогава даваха един английски сериен филм по телевизията. Не помня заглавието, но имаше музичка с едни двугласи и едни канони. Много ни харесваше и на двете. Обаче моята приятелка... все я запяваше фалшиво (като теб, все едно не се чува). И така, решихме, че ще се научим да пеем музиката. Събирахме се следобедите през летните ваканции и отивахме на едно наше любимо място край реката. И там пеехме - тон по тон - двугласите и влизанията на каноните. Железни станахме.

Но... тя пееше без грешка, само ако и аз пеех с нея. Много хубаво пееше наистина, и освободено, и с настроение - ама да сме двете! (А съм виждала и обратния случай - певец, който пее перфектно сам, и с акомпанимент също. На двуглас трябва да държи ЕДИН ТОН... и го изпуска.)

 

Така че добре е известно време някой да те води и да те наблюдава с постоянство. Да пеете прости неща. Да пееш мелодия с инструмент... И поведението ти може и да се стабилизира.

Но трябва да е бавно, да се стараеш и да се вслушваш.

А ако решиш да се обърнеш към професионален педагог, избери си такъв, който ще ти обърне нужното внимание, но няма да ти спестява истината.

За теб е по-добре. Аз съм убедена, че ти си умно момиче и сигурно си силна и в други области!

:D:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Проблема е, че нямам приятелка, която може да пее -_-

Иначе можеше и да стане.

Вече съм решила, че ще ходя при Роси Овчарова от ,,Star Academy''. Надявам се тя да помогне. По скайпа говорих с нея и тя каза, че преподава и във Варна, и ще се върне в София на 8 юни.Предполагам, че оттогава ще посещавам уроците и. :)

;):thx::thx:

Стискайте палци и се надявайте, че ще имам прогрес. ;)

Редактирано от sisito7b
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.