Jump to content
Българският форум за музиканти

Бас китара-Коя да избера?


nukeone

Recommended Posts

Здравейте,имам нужда от съвет.Харесах си две китари от Online магазина на Динакорд (мисля,че са 2-те най-евтини)

Едната е Cort

http://www.musicworld.bg/bg/c_399/i_20664/..._Action_TB.html

Другата е Stagg

http://www.musicworld.bg/bg/c_397/i_16706/Stagg_P300_BK.html

 

Аз мисля,че Cort-а е по-добрия избор,защото съм чувал,че са добра марка.

Цъщо така искам да чуя мнението ви за Джаз Бас Китарата на Фактор,ето я и нея

http://factornewline.com/front/index.php# - Първата китара.

 

Благодаря Ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още едно мнение за Cort. Според мен, в ниския ценови клас няма по-добри басове от Cort. Kато качество на изработка, звук и удобство за свирене, предлагат страшно много за парите си.

Aз бих ти препоръчал да събереш още малко пари и да скочиш на Cort GB34. Струва към 350 лв. Басът е с активна електроника и има наистина убийствен звук за парите си. Качеството на изработката също е на ниво. Грифът е тип Jazz Bass-бърз и удобен.

 

Басът на фактор го пипнах съвсем за малко като минавах през магазина последния път. Не мога да дам категорично мнение, но по спомен, беше доста по скъп от китарите, които си постнал.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tрябва също да се знае, че Cort (Cor Tek), заедно със Samick са едни от най-крупните производители на китари в света. От доста време е публична тайна, че Ibanez, Squier, ESP, а вероятно и др. си правят ниския до среден клас модели в заводите на Корт в Индонезия. По-скъпите неща се правят в Корея.

Също така, Cort имат и модели от по-висок клас, които за съжаление нашите "вносители" не предлагат, вероятно защото не им се завръзват пари. Преди доста време имах удоволствието да посвиря на GB94-разкошен инструмент, но и цената му беше колкото на MIM Fender JB.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върховата серия на Корт е "Artisan". GB са "традиционни", с леко осъвременен звук. Затова повечето модели там приличат на Фендер. Но и двете серии не са от най- евтините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И 3те китари са зле, все пак за 300 лева не може да се очакват чудеса. Избирам корт, не заради друго, ами защото има 2 адаптера.

 

И още нещо. Като ще си купуваш китара, най-добре иди на място, чуй и си харесай според звука. Ако не можеш да се справиш помоли някой дето е наясно.

 

И последно, един съвет от мен. Виж този бас:

http://www.musicworld.bg/bg/m_2120000/i_23...ort_B4_OPM.html

Събери още колкото за 2 баса и вземи него. Вижда ми се приличен според характеристиките. Не знам какво му е качеството на изработката и звукът, но по интернет само толкова мога да кажа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cort B4 (китарата посочена от Nikifena) също предлага много за парите си в съответния ценови клас, но там вече и конкуренцията от Ibanez, Yamaha, ESP, Squier... e по-голяма. Разбира се, Nikifena е прав за цените, както и за това, че трябва да се пипне и чуе на място.

В по-ниския ценови клас, убедено бих препоръчал GB34 пред, да речем Squier Affinity, но за 600-700 лв, вече не съм така сигурен, дали бих избрал В4 пред Vintage Modified или Classic Vibe. Предполагам и другите марки предлагат не лоши китари за тези пари, но не съм тествал достатъчно за да дам мнение.

 

Предложих GB34 като един вид междинен вариант, т.е. малко над Action, но не двойно повече. Kaто базов хардуер (гриф, бридж, ключове) е добра. Звукът и, като за тези пари също е много добър, а и в бъдеще може да се постигне още, с една смяна на електрониката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз бих ти препоръчал да събереш още малко пари и да скочиш на Cort GB34. Струва към 350 лв. Басът е с активна електроника и има наистина убийствен звук за парите си. Качеството на изработката също е на ниво. Грифът е тип Jazz Bass-бърз и удобен.

 

Този модел ми скри шапката. Не можах да повярвам, но е факт. Удобен, качествен, страхотен звук, модерен, леко ръмжащ. От типа на Warwick... е, има какво още да се желае, но все пак 350 лева :)

Единствено ме притеснява дизайна, но ако имах парите и аз бих си взел един такъв.

 

Най-добре се разходи до Динакорд в Дружба и пробвай на воля. Там има доста избор в този ценови клас :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.