Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръчайте метроном


urgent

Recommended Posts

Свиря близо година и нещо и горе долу се спрявям с китарата обаче като, че ли ми се искам да си взема метроном защото вече и сам започвам да се убеждавам, че без него не става работата или поне неможе да претърпиш кои знае какво развитие... аз се спрях като, че ли на Korg MA-30. Като изискване само имам да не струва повече от 50лв. Ако някой може да каже мнение или да препоръча нещо друго?

 

 

- клипче към метронома на Korg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се опитвам да свиря с метроном , но не с жив а виртуален.

Има ги в интернет всякакви.

Излиза много по- евтино , разбира се, друго си е на живо да цъка де ..

Но като се има в предвид , че метроном се ползва само за репетиции ( при мен е така ) може спокойно да си цъкаш с виртуални .

Ето нещо от мен:

http://www.metronomeonline.com/

Редактирано от balombi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но като се има в предвид , че метроном се ползва само за репетиции

Нямам идея как си стигнал до това заключение, но поне не заблуждавай питащия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Balombi аз опитах с този метроном от линка ти ама не ми е удобен. Имам лампово кубе което свири малко силничко като за вкъщи а разположението на стаята ми е такова, че ако искам да съм до компа да регулирам метронома трябва да съм срещу говорителя а и така не чувам добре като отмерва тактовете през стерео уредбата... гледах и още един в нета в който може да си слагаш барабани чинели и т.н. обаче ми е малко сложен. А пък и аз се опитвам да се уча сам от нет-а и от книги и малко по бавно се справям с усвояването на някой неща като няма кой да ти ги обясни в частност и с метронома... а хардуерните метрономи като, че ли са малко по достъпни може да набляга на определени удари а и тоя специално на Korg може да свири четвъртинки, осминки, шестнаисетинки ноти което пак е плюс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти открехна една тайна: ти вече имаш метроном и той ти е в джоба! Нарича се мобилен телефон, няма нужда да се ръсиш 50 нито дори 5 лева.

 

Отиваш на www.getjar.com, въвеждаш модела на телефона си и с местната търсачка на сайта питаш за metronome - ще ти излязат поне 10 програмки, повечето безплатни. Някои имат и камертон (тунер) за настройване на китарата; други могат освен 'цъкане' и писукане да мерят и тактуват с (почти) истински барабанни звуци. А най-добрата програмка Music Mate има и цяля ритъм-машина с готови барабани в различни стилове (плюс китарни акорди и други полезни неща).

 

С телефона можеш да репетираш на слушалки или с подходящ кабел/преходник - през усилвателя. Никога не бих носил отделен уред при наличието на този - без друго всички и навсякъде си носим телефоните.

 

Като имам време ще напиша отделна тема за телефона като полезно устройство за музиканта - дори по-скромни и стари модели могат толкова много неща...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като имам време ще напиша отделна тема за телефона като полезно устройство за музиканта - дори по-скромни и стари модели могат толкова много неща...

Дано да е по-скоро , защото би било интересно за бедняци като мен с по-скромно стари модели .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята за метроном в телефона ми хареса, но и моят модел е несъвместим май май...

 

Бих препоръчал като по-функционално устройство метроном с тунер. Виждал съм на Корг за около 50 лв.

 

За мен метрономът е най-добрия приятел на музиканта...

 

Успех!

 

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Fzone FMT60- тунер с метроном. Добре е - метронома има темпо 40-200, можеш да настройваш бийта има и различни ритми. Тунера също става. Има го в Динакорд и е 24 или 26 лв.

Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За телефона съм съгласен, но до сега просто никъде не можах да открия безплатна или хакната програма за телефона :) ще видя как е с нея и дали ще карам с него или ще си взема отделно устройство. Все пак ако има и други предложения ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен на телефона не става, защото той си гаси дисплея автоматично (SE) и метронома работи 15 секунди. софтуерните не ми харесват, защото се бъзикат със звука на китарата (ще ми се да мога да свиря с дисторжън докато слушам метронома, имам си причини). Моля препоръчайте ми откъде мога да намеря истински метроном с махало.

Редактирано от noflip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лично за мен най удобния онлайн метроном е този http://webmetronome.com/

Големи бутони, визуализиране чрез цифри на тактовете, възможност за акцентиране на който си поискаш такт ... готин е

 

Ако разбираш от електротехника можеш да си направиш сам метроном. Има предостатъчно елементарни схеми в интернет, не се изискват особени познания.

 

Друг вариант е да си купиш ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е метрономът да не е на компа. Просто повече свобода.

Във Фактор има евтини метроном+тунер за доста под 50 лева. Вече не помня за колко бяха. Ако не те устройва, имаш ибей. Там има всичко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре, а никъде ли не се продават метрономи с махало? знам, че сигурно струват малко повечко, но мисля, че си струва. виждал съм такива около пианисти, но никога в магазините (в смисъл музикалните)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Механичните метрономи с времето се амортизират, пружината им отслабва и започват да стават не толкова ритмични. Не ти препоръчвам такъв. Аз имам и механичен, но от как имам електронен - ползвам само него! Има и електронни метрономи с махало, но за мен оптималният вариант е електронен тунер с метроном, независимо за колко пари и каква марка - всички вършат една и съща работа.

 

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.