Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да вдигна височината на струните


Recommended Posts

Здравейте съфорумници!

Имам една китарка http://www.svezakucu.rs/www/pics/items/portal/big/4736.jpg .

Проблема е , че височината на струните е много малка , което създава бръждене и гаден тон .

Може въпросът ми да е тъп , но ще си го задам .

Искам да вдигна височината на струните , без да използвам онзи метален шиш.

Възможно ли е това .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз правя това доста често с разни ак. и кл. китари. Махни струните и пластмасовото долно мостче и подложи нещо с подходяща дебелина. Експериментирай. А

е показано как, след 7-ма минута, но изгледай цялото.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Свалих струните , но не мога да сваля мостчето , защото е залепено с някакво гадно лепило . Сега на къде!

Редактирано от balombi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би да се мъчиш да махаш цялото дървено мостче ? Само бялата пластмаса махни на която се опират струните . Ако е залепена би могла да се разлепи , но се иска доста внимателно пипане за да не опропастиш китарата .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалих струните , но не мога да сваля мостчето , защото е залепено с някакво гадно лепило . Сега на къде!

Чудна работа! Досега не ми се е случвало да попадна на такова залепване. Предполагам, че лак е попаднал в каналчето и заради това е залепнало. Капни с капкомер внимателно около пластмасовото мостче коресилин, но преди това го обвий с парцалче за да не попадне опасна капка другаде. Тази идея е хрумване и не съм я експериментирал, внимавай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами случва се да се попада на такива модели - например Мартин използват това което е известно като каноконлит в някои re-issue модели.

Toва е един вариант за премахване:

http://www.13thfret.com/saddleswap.shtml

Това е втори:

http://www.frets.com/FRETSPages/Luthier/Te...thrusaddle.html

 

И двата са достатъчно сложни и бих препоръчал лютиер, между другото. От друга страна зависи от китарата. От трета ако ти е единствена.....

 

Koресилин ми звучи опасно за инструмента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, не ми се вярва чак толкова силно да е залепено. Може да пробваш с длето или нещо подобно да го повдигнеш като с лост в края.

Ето и алтернативи за да спре бъжденето: Сложи по-дебели струни, разхлаби оста с 1 оборот.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.