Jump to content
Българският форум за музиканти

NI Hypersonic


starfish

Recommended Posts

Много бих бил благодарен! Досега ползвах HS 2, само че нещо не мога да го инсталирам вече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Имам много неприятен проблем с програмата. Когато записвам песен и си избера примерно дисторжън китара от Hypersonic и стигна до края на песента, настройката си е добре, но пусна ли записаното отначало, автоматично се променя Patch-a на MIDI-то на китарата с някоя друга. Много неприятен проблем. Идеи как да го оправя ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , проблема вероятно се крие в менюто: Project - Browser , там забележете ,че имате назначени контролери , програм ченчове етц. преди да започнат да се свирят нотите (note).Това го има във всеки един от миди каналите. Това което трябва да направите е:

1. Изтрийте програм чейнча

2. излезте от менюто

3. влезте в хиперсоник и си назначете блендата + корекциите които искате за определения миди канал

4. въенете се в главното меню и превъртете секвенсъра преди началото на определения миди канал

5. натиснете (*) или record . с което на този миди канал ще се запише нов "програм чейдч" със звука ,който сте си избрали.

6. Успех :godbless:

 

 

....сега видях ,че вече е отговорено. и по гореспоменатия начин става.

Редактирано от Rumenman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оправих си проблема, просто в началото на миди файла се създава някакъв парметър (3 черти), които правят тази настройка, след като ги изтрих и се оправи, благодаря за отговорите все пак ! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , проблема вероятно се крие в менюто: Project - Browser , там забележете ,че имате назначени контролери , програм ченчове етц. преди да започнат да се свирят нотите (note).Това го има във всеки един от миди каналите. Това което трябва да направите е:

1. Изтрийте програм чейнча

2. излезте от менюто

3. влезте в хиперсоник и си назначете блендата + корекциите които искате за определения миди канал

4. въенете се в главното меню и превъртете секвенсъра преди началото на определения миди канал

5. натиснете (*) или record . с което на този миди канал ще се запише нов "програм чейдч" със звука ,който сте си избрали.

6. Успех :)

 

 

....сега видях ,че вече е отговорено. и по гореспоменатия начин става.

 

Може ли да прикачите снимка, че не мога дасе ориентирам ! :)

 

Проблема излезна отново ! :((

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Поради подмяна на Windows XP-то се наложи да инсталирам отново Хиперсоник 2 с който работя от доста време, но инсталацията не ще да тръгне. Може ли някой да ми помогне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, проверете 1-во дали имате синхрософт виртуален драйвер ( или оригинална флашка с лицензиозен ключ :cheers2: ), 2 след инсталация на хиперсоника ползвайте "крака та и ръцете" , 3 прехвърлете банките от инсталационния диск (виртуалния драйв ) в съответната папка. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://sites.google.com/site/rumenman/ В раздел песни съм сложил едно файлче , казва се миди проблем (rar) . има 3 снимки с последователноста на решението.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради подмяна на Windows XP-то се наложи да инсталирам отново Хиперсоник 2 с който работя от доста време, но инсталацията не ще да тръгне. Може ли някой да ми помогне?

приятно ми е...казвам се Румен и аз

Ще изпълня това което ми казвате, но предишната инсталация на Hypersonic 2 беше направена от мой приятел-музикант, който е доста напред с материала, но си спомням че много трудно го инсталира а и след това асоциирането с Cubase SX 3 се осъществи много трудно, имам предвид като саунд-модул с който програмата има съвместимост...нещо не е наред, но не мога да разбера какво. Версията на Хиперсоник 2 която имам на инсталационен файл е открадната явно и трябва много опитен хакер да го инсталира отново...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Минах на Уин 7 64 бита и го закъсах с Хиперсоник 2 . Не става и не става . Инсталирах последния лиценз контрол , за който пише , че е за 64 битови щайги . Проблема е като инсталирам Н2О -то стига до едно положение , дава грешка и така . Сега роя по нета , чета разни форуми . Дайте идей ако някой ползва Хиперсоник 2 на 64 битови системи как и аз да я подкарам , че това е единствения синт , който ме кефи .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минах на Уин 7 64 бита и го закъсах с Хиперсоник 2 . Не става и не става . Инсталирах последния лиценз контрол , за който пише , че е за 64 битови щайги . Проблема е като инсталирам Н2О -то стига до едно положение , дава грешка и така . Сега роя по нета , чета разни форуми . Дайте идей ако някой ползва Хиперсоник 2 на 64 битови системи как и аз да я подкарам , че това е единствения синт , който ме кефи .

 

Намерих спасението . Казва се релийз на Air . :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И сега ако кажеш, че работи и с Cubase 5.xx ......

Както казала Манговица - "ха дано, ма надалиииии..." :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...бтв Хиперсоникът не е на Нейтив Инс, а Щайнбергско творение.

И да не ви тръгне- няма за какво толкоз да се съжалява.

..С К5 определено няма надежда да проработи :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И сега ако кажеш, че работи и с Cubase 5.xx ......

Както казала Манговица - "ха дано, ма надалиииии..." :punk_guitar:

 

Аз съм с Тракшън 3 и работи на него, за Cubase нямам идея . Измъчих се с тези 64 бита , хахах . Сега с други програми за бас имам ядове ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.