Jump to content
Българският форум за музиканти

Парче от снощи.


Recommended Posts

Снощи бях поканен от едни приятели да се присъединя към тях във вторият сет на участието им в местния джаз клуб. Нещо като джем - свирене без репетиции и подготовка. Не бяхме свирили заедно от 2 години. Беше забавно.

Ето едно от парчетата.

 

Turning Off

Редактирано от Tozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готино соло - и цялата свирня много я бива. Без репетиции, ама тоя барабанист май те познава :( Или ти него (това небеше ли едно и също?)..

 

И тебе да не те пуснат на сцена - като отпочнеш, не мо'е да те спрат B)

 

Майтапа настрана - дългата и разнообразна разходка много кефи, интеракцията с барабаниста - също (и той е голЕм дзвер).

 

:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И отново - нищо не може да ти убегне. Свирили сме доста с него и се знаем много добре, а това парче е негово и го свирехме преди 5 години. С него като се съберем и винаги - "оттърваме конете" и става хеви метъл. А бързата копаница (11/8) е благодатна за такива енергийни каламбури.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи супер, много готино и разчупено. И записа много го бива,

 

Но, това е което е важното за мен, свиренето с супер :greenangel:

 

А само да питам, случайно да съм бил съученик със саксофониста?

 

П.С. Само един негатив чух, публиката ви е невъзпитана и не слуша музиката на моменти, а си говори, да и се карате

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:greenangel: Страхотно! Винаги съм се възхищавал на музиканти като вас, най-вече за интеракцията! И за това как успявате да не се изгубите в разнообразието от акценти, с каква лекота импровизирате и изобщо. Ако има записани още парчета от същата вечер пусни да се кефим! :) Такава музика е много по-хубаво да се слуша на живо, защото човек става участник в нея, / не ми казвай, че публиката не влияе на свиренето/ но при липса на възможност ще се задоволим и със записи. ;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Коле мерси. Интересното е ,че съвсем не очаквах да стане приличен запис защото рекордера(Zoom H4) беше отстрани на сцената. Понеже нямаше китарен усилвател се включих стерео директно в пулта през PODxt и имах един монитор до мен само с китарата да можем да чуваме на сцената - общо взето полеви условия - сет за бързо отреагирване.

Саксофониста е румънец. Съученик от консервата. Покрай нас се запали яко на БГ фолк и резултата се чува.

 

Публиката тук по клубовете е такава - някой път дори усиленото централно не може да я надвика. Задължително трябва да обсъдят нещо докато "слушат". Мълчат само по класически концерти.

 

Yotzzo мерси. Всичко това е плод на дългогодишен труд. Общо взето когато почнахме да експериментираме заедно с барабаниста преди години с неравноделни по-важното беше не да не се загубим , а колкото може по бързо да се намерим. Но всички сме почнали от идеи като твоята. Наистина тази музика (както и повечето джаз) е най-добре да се види наживо тъй като тогава слушателят става активен участник в това което се случва. За мен лично няма значение дали свиря пред един човек или пред 10 000. При всички случаи гледам да се концентрирам максимално върху музиката и да дам най-доброто от себе си.

 

Ето част от още едно парче от същата вечер. Пак 11/8 само че този път изсвирени като красива балада.

 

Diferences

Редактирано от Tozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя саксофонист конекрадеца ли е? :nono:

 

Многу яку! Браву! :bravo:

 

п.п. Тия 11/8 на първото парче се броят много яко с всичките 5 пръста, със задържане на средния... ;)

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се казва свирня на световно ниво, жалкото е, че да се постигне това ниво на свирене се влагат много години на непрестанен труд и желание, а материалната му еквиваленция е повече от плачебна и трябва наистина да обичаш тази музика за да продължаваш напред въпреки това. Така, че ЕВАЛА ;):nono::bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това второто просто... :bravo: Като настроение и състояние сте постигнали нещо страхотно! Докато го слушах изобщо не си зададох въпроса какво свирите всъщност/ритмика, хармония/. Просто се размазах от кеф. :nono: Искаме още!

:happy::bravo::happy:

 

 

 

Във ръзка с:

по-важното беше не да не се загубим , а колкото може по бързо да се намерим.

Винаги съм смятал, че това е подходът, радвам се че се потвърждава именно от твоята практика.

 

@Ивелин, значи и ти използваш десетопръстната система при броенето. ;) Лошо е като свършат пръстите. ;)

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@emo_tion1 - то е като в любовта - или си 100% или няма смисъл. Като се жениш не си мислиш - абе ся аз хубаво ще се оженя ама тя жената като одъртей и стане грозна и сбръчкана за ко ша мий само ша ми трови нервите пък и на мене тогава няма да ми става .... хубаво на душата, я по добре да ползвам платени услуги тъкмо ша излезе по евтино и няма да се ангажирам - да така е по на далавера.

Вземаш 100% пълният пакет (позитиви - негативи) или нищо.

 

@Ивка - позна. Положението е много мамалига ку брънза ши чорба де перешуаре. Руманеще забиват яко!

 

@yotzzo по принцип всеки един музикант който се впуска в такива приключения би трябвало да е много добре запознат с това как работи ритъма. Освен това е много важно доверието между музикантите - да знаеш че музиканта до теб е много добре подготвен и да му се довериш че няма да се изгуби и ще ти помогне да се намериш ако ти се изгубиш.

 

Относно броенето - колкото по-бързо става темпото - толкова по-малко пръсти ти трябват. Единадесет може да се брои като раааз два триии - половина нота, четвъртина с точка и половина нота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ToziЙ, благодаря за съдействието да "заобиколя" 4shared и да мога да чуя И това:

...Пак 11/8 само че този път изсвирени като красива балада.

Diferences

Ефектът му е:

Format C:\

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АнгелинкеЙ много ти данке много ти шойн!

Баладите са ми слабост (е ге не то май почва да се обажда).

Така аз си представям бъдещите форми на съвременната българска фолклорна музика. Работим по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.