Jump to content
Българският форум за музиканти

Аз, Гео и Никсъна :)


Recommended Posts

така....значи това парче е идея на моя приятел клавирист Никсъна. аранжимента и осъществяването му - от моя милост, с любезното съдействие на Гео, който записа бас партиите :)

композиция, орган - Никсъна

барабани - идеята е на никсъна, с малко моя помощ и работа на ФЛ студио :P

ел. китари - моя милост.

басс - Гео - за което съм безкрайно благодарен :P

 

благодарности също на Gee Tee Age ;)

 

парчето не е кой знае колко професионално направено или изсвирено, но толкова са ми възможностите засега :) поздрав :P ще се радвам на всякакви критики!!!

 

 

http://434343.hit.bg/stone.mp3

 

или Гмаил - лейбъла ми ;)

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшно е станало,ако имаше вокал щеше да кърти.Много динамично звучи и микса е добър.На китарата middle е в повече според мене,всичко друго е добро.Браво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хобаво е станало.Баса и барабаните обаче са малко на зад, можело още малко вътък да им дадете,Особенно на солото направо се губят.

приятни мелодийки като цяло :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се струва, че дръмса и баса могат да са малко по-напред. Инак много готино. Особено органа е супер добре звучащ - софтуерно нещо ли е или синт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ви :beer:

 

значи от цялата работа само барабаните са софтуерни. със семпли от истински барабани са. точно заради това не съм ги увеличил много, защото нямат живинката на изсвирени от човешка ръка барабани B)

 

органа е от един клавир Ямаха :) на 'ръка' е свирен :D

 

@KingdomX - Никсъна е мой съгражанин клавирист - от поморие и с него от време на време посвирваме. писал е преди във форума, но малко хора го знаят :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Добре звучи, но може и повече живот да му се вдъхне. Между другото забелязвам, че доста често постваш неща, и искрено се надявам да не си се самовлюбил, а просто често ти идват идеи. Защото още много хляб имаш да ядеш за да ти се позволи да се самовлюбваш . Поработи върху солото, в този си вид то представлява едно променящо посоката си движение по скалата, и увисва на места, все едно си се чудил там с какво да запълниш. Трябва да фразираш по - ясно, което не е трудно, като се има предвид че разпозагаш с време да го измислиш. В началото имаш една прогресия

F#, E, A, B -- F#, E, B, C#, мелодията е

C, B, A, F#, -- C, B, и се повтаря 4 пъти. Последния път, когато е върху акордите B5, C#5 не звучи много добре, можеш да пробваш в мелодията вместо четвъртите C, B да сложиш C#, E ,а в края на блока, прeди паузата дори E, F#.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
@KingdomX - Никсъна е мой съгражанин клавирист - от поморие и с него от време на време посвирваме. писал е преди във форума, но малко хора го знаят :)

10х питах защото симислех че е един приятел от Пловдив много добър барабанист,а не само барабанист.Доколкото знам свири на китара бас клавири...абе всестранно развита личност(и като казвам всестранна нямам предвид че просто си дръка,а наистина свири) :):)

 

 

 

 

 

 

хаде със здраве :D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да добро е

ритъм китарата е изнесена в микса напред и ще е хубаво ако я поттиснеш малко

някъде към 2,30 минута - обаче нивото се изравнява

така че - оправи нивата

и сложи вокалите и да я чуем пак

мисля че част от клавира може да се презапише и с други бленди

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.