Jump to content
Българският форум за музиканти

Китари Behringer


Recommended Posts

Здравейте. Имам желание да свиря на ел.китара и искам да попитам какво е мнението ви за марката Behringer и подходяща ли е за начинаеща като мен? Потърсих във форума и в google нещо по този въпрос, но нищо не открих. Знам, че за начинаещ марката няма кой знае какво значение, но все пак ако някой има мнение по въпроса ще се радвам да го сподели.

Благодаря много. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствения им плюс е,че са по-евтини от другите.Ако ще взимаш нова,по-добре вземи Squier втора употреба за същите пари.За да се научиш да свириш са подходящи,но звука им е незадоволителен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Squier е дъщерната фирма на Fender и произвежда китари в по-ниския клас на ниски цени, предназначени именно за начинаещи китаристи, които тепърва се захващат с подобен инструмент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще взимаш нова,по-добре вземи Squier втора употреба за същите пари...

 

Не съм сигуирен, че е осезаемо по-добро решение, особено ако не е употребявана добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм опит с два беринджъра и няколко скуайъра и последните звучаха по-добре,освен това бяха и по-удобни /поне на мен/.Не казвам,че това е закон,но аз с такова впечетление съм останал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм опит с два беринджъра и няколко скуайъра и последните звучаха по-добре,освен това бяха и по-удобни /поне на мен/.Не казвам,че това е закон,но аз с такова впечетление съм останал.

 

Aко питаш мен, в този ценови клас всички китари са тояги :rulez:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая тема е като Deja vu... Купувайте 1 Скуайърче и тва е ..колкото и да го мислите,от тоя ценови клас хубава китара няма...дали ще е малко по хубава или малко по лоша няма значение..ако напреднете ще си вземете друга а ако не какво ви бърка дали звучи добре като събира прах някъде ;):)

Наздраве :rulez:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм Behringer и 2 Squier-a. Според мен Behringer са по-лошия вариант(дори за начинаещ Squier-a e по-удобен). SQuier си земи :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си кажа направо... от един Бехрингер (или както му е транслитерацията на български) останах просто изумен колко неща бяха недонаправени. Да ти кажа честно, моята Кремона е по-добра от тях (като изработка, не бих се изненадал и ако и на звук). Просто толкова недонаправена китара не съм виждал... Тремолото беше просто отврат, недоизпилени прагчета, засядащи струни, разстройване, леко усукан гриф... Просто ад беше, в сравнение Squier ако не друго, поне малко по-добре е сглобена, но това не значи, че и при тях не можеш да попаднеш на бройка със зверски усукан гриф. Както каза Евтим, в този клас всичко е горе-долу едно и също нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, а и отделно темата стана сяуиер vs. Behringer. Има поне едно 10-ин марки в тоя ценови клас.

Най-добре поогледай. Имаше примерно едни Washburn-чета с хумбукери за около 240 по едно време.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова пък китарно усилвателче от Behringer може да си вземеш спокойно и на сметка и да звучи прилично. Поне за моите възможности на трайно начинаещ са добре. Аз ползвам едно Behringer GX108, за GM108 съм чувал доста добри отзиви, ако се улучи бройка. А и гледам новите модели http://www.behringer.com/EN/Products/VT15CD.aspx, ако някой има впечатления нека сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше примерно едни Washburn-чета с хумбукери за около 240 по едно време.

 

Вчера си взех един такъв секънд хенд, доста запазен, всъщност без забележки. Красота!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.