Jump to content
Българският форум за музиканти

Кубе


didomido

Recommended Posts

Взех си Ibanez GRG170DX. Можете ли да масочите какво кубе да търся (за домашни условия, рок/метъл) ?

Зависи за какви пари говорим. Аз съм със същата китара и минах през същото чудене преди година. Общо взето ако търсиш кубе на цена около 200 лева, според мен имаш 2 избора - Peavey Viper 15 или Roland Cube 15X. Аз избрах 2-рия вариант, но според мнозина тук съм сбъркал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех си Fender FM15 DSP от съфорумец и не мога да му са наситя още.

Вградените емулации и ефекти са добри, излизат евтино, но са трудни за управление.

Търси кубе с поне 8 инча говорител.

 

В камиончетата има скрити разходи - батерии, кабели, загуби при покупко-продажби. Възможностите за комбиниране са по-големи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж също Crate Flex15R, но имаи в предвид, че е транзисторно, а не лампово.

Съответно и звукът е по-различен

http://www.musicworld.bg/bg/c_425/i_22400/Crate_FLEX15R.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също се чудя за практис амп. Уж съм се спрял на Peavey Vypyr 15, само ме притеснява малкия говорител. Прочетох доста позитивни отзиви за този модел (също и за цена/качество) и мисля да го чуя в някой магазин. Някакви други предложения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същата китара + Roland x15.Съветвам те обаче да не го взимаш - най-металския ефект (metal stack) звучи тоста "тенекиено" и това го осъзнах след като си купих V-amp2 от съфорумник.Може примерно да си вземеш процесорче някакво и да го включваш в уредба докато си вземеш кубе.Ако пък имаш пари за харчене двете неща са най-добрият избор :greenangel:

 

Сега чакам да ми кажат дали ще могат да ми донесат процесор от USA. До седмица ще кажа ако си заинтересован от гореспоменатия v-amp :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същата китара и скро си взех кубе Orange 35 ватово и съм много доволен от него прави доста добър звук, но зависи и колко ти са парите с които разполагаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от няколко седмици съм с Peavey Vypyr 15 и съм абсолютно изумен от него ! Има всички нужни ефекти за начинаещи китаристи или такива,които свирят в домашни условоя ! Относно говорителя не се плашете, кубето е много по силно от колкото предполагате ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо се прескача така Line 6 Spider IV 15 ? Напълно убеден съм, че ще смаже Cube 15X, за Пийви не съм сигурен, но трябва да се пробва със сигурност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се притеснявате от малкия говорител на Peavey Vypyr 15,защо не се ориентирате към 30-ватовия вариант,естествено ако бюджета не е проблем.

Редактирано от Fashion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо се прескача така Line 6 Spider IV 15 ? Напълно убеден съм, че ще смаже Cube 15X, за Пийви не съм сигурен, но трябва да се пробва със сигурност.

 

+1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех си Ibanez GRG170DX. Можете ли да масочите какво кубе да търся (за домашни условия, рок/метъл) ?

Зависи за какви пари говорим. Аз съм със същата китара и минах през същото чудене преди година. Общо взето ако търсиш кубе на цена около 200 лева, според мен имаш 2 избора - Peavey Viper 15 или Roland Cube 15X. Аз избрах 2-рия вариант, но според мнозина тук съм сбъркал.

 

Разполагам с 200лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искаш да използваш ефектите от кубето или просто ще го използваш като китарен усилвател?

 

Най-ме интересува да има хубав дисторшън; би било добре да има и други ефекти като reverb и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се спреш на Пиви, според мен си заслужава да събереш още стотина лева, но да вземеш Vypyr 30 вместо 15. Говорителят на Vypyr 30 е 12', има лууп функция, миди ин, футсуич и допълнителни ефекти, както и повече възможности за едновременно комбиниране на ефектите. След време ще си вземеш и една педалиера и направо умираш на място от кеф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.