Jump to content
Българският форум за музиканти

Снижаване на струни


victor4y

Recommended Posts

Искам да снижа струните с около 3-4мм защото са доста високо и към 10-прагче и нагоре особено на 12 прагче ... струните са много далече и неможе да свириш без да заглушаваш .. искам да виде мнения как да ги снижа аз мисля да намаля височината на магаренцето (с шкурка или пила ) или продават ли по-ниски ? мисля че няма по ниски

 

 

Някой беше казал че преди си правили самички разни адаптери като на ел.акустичните китари с някакви магнити и навивки ли нещо такова ако някой се сеща и може да ми обясни ? как става фокуса

Редактирано от victor4y
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да ги снижиш с 3-4 мм, което значи, че те са поне на 5-6, ебах му майката! :)

 

нещо такова :) ама то магаренцето е много високо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си посочил модела на китарата - с лепен струнник и магаренце ли е или с отделни подвижни.

Свалянето на струните се прави с изпиляване на магаренцето. Отгоре или отдолу - зависи от модела.

Добре е да си сигурен, че прагчетата ти са на една линия и че грифът е идеално прав.

Каквото и да правиш действай на малки стъпки, защото може струните да забраждят в някое прагче.

Като цяло работата е трудна за съвсем начинаещ. Ако не си уверен потърси лютериер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е Кремона, най-лесния вариант е да развиеш винтовете на грифа и да подложиш нещо между него и тялото(примерно картонче от страницата на кибритена кутиика или по-добре дървена пластинка няква с подобни размери). Идеята е да промениш ъгъла между грифа и тялото, като в резултат струните са по-близо до грифа. Подложката требе да се сложи под края на грифа за да се постигне тоя ефект де. Най-лесно щеше да е с картинка, но се надявам, че и така се разбира горе-долу. Отнема 5 минути(ако нацелиш нужната височина на подложката) и евентуално част от състейна на китарата поради не до там добрия контакт между грифа и тялото(което в случая с Кремона не е фатално).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе грифа се оказа че не е крив магаренцето е подвижно а доло струните се закачат на една метална работа (начинаещ съм) пробвах да кача снимка да видите китарата ама .... не се получава ще пробвам пак след малко да кача снимка но мисля че е от магаренцето само се чудя ако ще го правя по малко с какво да го изпиля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грифа и на мен ми изглежда добре, значи остава да изпилиш само магарето. Поставяш върху маса и по възможност неподвижно(може и залепена върху дъска) лист шкурка Р-60 или Р-80, държиш здраво с ръце или по друг начин магарето и триеш долната му част върху шкурката. Преди това, трябва да начертаеш линия за ориентир отстрани на магарето. Ако пък отидеш при дърводелец(ама няма смисъл), той ще измисли нещо по-бързо и по-точно и без да е лютиер.

Успех! :)

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоята случка е най-лесната. Преди да изпилиш магарето можеш да пробваш как ще стоят ниските струни.

Махни магарето и под струните на негово място сложи един молив. Между молива и тялото на китарата подпъхвай нещо, докато се вдигнат струнит ен анеобходимата височина. Раздрънкай ги да видиш къде и как опират.

Методът не става за свирене, но помага да се ориентираш какво ще получиш.

 

Много хора са почнали от такава китара. Не очаквай чудеса към 12-то прагче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно можеш да си изпилиш магаренцето. Аз имах същата. Не знам от какво дърво е направена, но грифовете на тези модели не се кривят (или съм останал с такова впечатление) :tomato:.

Редактирано от zwero
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

грифовете на тези модели не се кривят (или съм останал с такова впечатление) ^_^.

И моят не е мръднал, а е на повече от 25 години :tomato:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грифът е осезаемо крив, бе, хора. Има формата на въжен мост! :tomato:

 

Не съм сигурен, че изпиляване на магарето ще помогне особено, защото след това има вероятност пък да почне да бръжди прекалено много.

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С изпилваме на магарето ще пооправиш нещата, но трябва да измислиш начин да смъкнеш и това, което държи струните, за да може те все пак да упражняват някакъв натиск върху магарето.

Иначе, стъпките, които предлагам да направиш са следните(и това е съвсем сериозно):

1.Хващаш китарата и я хвърляш от много високо под музикалния съпровод на съответната песен на ФСБ(внимаваш, да не удариш някой).

2.Купуваш си нова китара. Дори подбран без дефекти Фактор за 99лв. ще свири осезаемо по-добре.

 

Не, че не можеш да я направиш поносима като удобство, но точно този тип кремони никак не са от най-добре звучащите.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1во грифа не е крив 2ро ако имах пари за нова китара нямаше да пиша тук 3то като изпиля магаренцето ще Ви пиша за резултата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.