Jump to content
Българският форум за музиканти

За процесорите


black_waltz

Recommended Posts

щом си начинаещ ако нямаш достатъчно кинти единия вариант е да минеш и без кубе, само трябва да си вземеш някакъв китарен процесор с прилични симулации симулации(в-амп примерно) и го ръгаш в уредбата или квото там имаш и си джангъриш яко, аз доста години свирих така и си бях доволен

друг приличен вариант е да се поогледаш за някакво не много скъпо кубе с вграден драйф....

а за китара - мисля че за тези пари Ibanez е един от най-добрите варианти, тази която си показал изглежда страхотно, но имай едно на ум, че вида не е всичко - трябва да се пробва...особено флойда.

 

П.С. Китарен процесор е една джаджа с много ефекти в нея(дистър, хорус, ехота....). Виждам, че тъкмо се зарибяваш та да го дефинирам за всеки случай...

 

Поздрави и успех в покупката :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За абсолютно начинаещ китарист е идеална комбинацията:

 

китара -> процесор -> аудио-уредба

 

защото в процесорите имаш достъп до много симулации на усилватели, ефекти и кабинети и можеш да създаваш различни звукови пресети. После като понапреднеш можеш да се поогледаш и за комбо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ама повечето ввтини процесори са пълно дърво, особено амп симулациите им.

Когато си абсолютно начинаещ, как ще разбереш, че апм-сипулациите са скапани? Освен това процесорът е начин да опознаеш ефектите защото имаш неочаквано добра комбинация - всички в едно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не трябва да се изпуска и тази възможност за съвсем-безпари : Китара > Компотър (PC) ... Има доста китарни ефекти като софтуер . Може да не звучат кой-знае колко добре , ама за безпари - толкоз .

 

Отначало и аз така почнах - с компютъра . И не съжелявам .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с тези два месеца свирене най-много да дадеш 1000 лева на вятъра. Аз (лично) бих дал 100 и после ще ми е по-лесно да си избера на базата на натрупан опит и знания, при все, че надали ще ходиш да записваш, че да ти трябват инструменти от класа. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.