Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблемче...


The SoUnD

Recommended Posts

1. Aко пищи когато си хванал(заглушил) струните, тогава или е микрофония от адаптерите, или е осцилация от ефекта.

2. Ако пищи само като пуснеш струните да звучат, това е нормално, даже в много случаи желателно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ей ТУК например въпросния ефект се ползва умишлено :D

(Гледай най-вече след 3:55, но го има прз почти цялото време)

 

 

Парчето е джаззз, не е за всеки :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти адаптери, или кофти амп. Мойте адаптери са Emg активни и в нас на 500 ватовия амп,не се случва като си намаля китарата, даже и когато не я намалявам няма такова нещо. Значи кофти апаратура!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо ще ме убете с някой теми :greenball: и все пак , погледни на всички лайф клипове на твоите любими китаристи или групи как всеки когато спре да свири си намаля китарата от първия потенциометър , научи се и ти (; и това няма нищо общо с ампа и китарата с която свириш единствено ако имаш Noise Gate тогава може да се спре това нещо (; и все пак просто като не свириш си намаляй китарата (;

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти адаптери, или кофти амп. Мойте адаптери са Emg активни и в нас на 500 ватовия амп,не се случва като си намаля китарата, даже и когато не я намалявам няма такова нещо. Значи кофти апаратура!

И 1000 вата да ти е ампа, гейна като е на 1 няма как да се случи... Много бързо си извади изводи, че апаратурата съкс :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Селешчан GK12-100 4x12. А гейна не ми е на 1 ,аз рок не свиря на този канал. На и 15 е. Имах един случай при който свирих на едно кубе Ibanez. Е намалявам китарата пищи , увеличавам я пак пищи. И все пак си мисля че си е до апаратура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро до правилната настройка на апаратурата, търсения звук, големинат ана помещението и т.н. Много неща могат да оказват влияние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало, ако автора пусне запис, това ще е добър ориентир.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.