Jump to content
Българският форум за музиканти

Stage Pianos


salt

Recommended Posts

Не го правя за да се мерим, а за да разбера защо винаги даваш мнения, които не са подкрепени с факти.

та то никой и не иска да се мери с мен:beer:или с теб:)това са детинщини :cheers:

 

както казах,може да го минем като мнение:)относто звука-бих оточнил,че няма по-хубаво нещо от акустичния звук,дори и той да е на дърто руско пиано.в крайна сметка пианото е доста труден инструмент за семплиране,пък и семплите са направени от истинки инструмент.това имах в предвид:)

не е нужно постоянно да се дават факти.за мен нямо по-голям факт от това,че един музикант-инструменталист може да свири.от там на сетне всичко друго е рутина и знания,които аз мисля,че имам.не казвам,че знам всичко,не мога и да го знам.не ми се водят малоумни спорове...пък и не споря:)

Редактирано от Topsun
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е. Peace! Както казва оня черния в демото :headbang: Важното е как се свири, а не на какво се свири. Може да свириш на Стейнуей за 80 000 и пак да си дърво, а може да свириш и на най-голямата пръчка и като си добър, хората ще ти се кефят. Мисля и аз да приключим тоя малоумен спор, извинявам се на хората, че ги занимаваме с глупости, извинявам се и на теб, Топсън, имах напрегнат ден в работата, не съм искал да се обиждаме и караме. Peace! :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Благодаря ви за инфото.Много ми беше от полза .

И още един въпрос за стеидж пианата и за другите(акустичните)

Може ли да има някаква разлика между размерите на клавипите на акуустично и на стеидж пиано, защото би трябвало да има някави остановени размври за всеки клавиш?

Имама впредвид дали може клавишите на електрическото да се окажат по шитоки дълги или по-различни от тези на акустичното и дали се спазва някакъв стандарт,защото при китарите има такива с по-тесни и по-широки грифове, а аз не искам да взема нещо което не е със размерите на класическо пиано?(за клавиатурата става дума)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yamaha%20P%20250.jpg

 

Това е много добра машинка. Бях наскоро в склада на Динакорд и я пробвах. Няма грешка, но е големичко :D Парите също са му прилични - ако имаш и ти трябва стейдж пиано вземи го. Аз лично предпочитам компактното P90. Не съм чак толкова претенциозен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В клавиатурата на цялата серия P няма разлика!!! :) Каквата е клавиатурата на П-90, такава е и на П-250! Просто П-250 има повече функции...и затова е доста по-скъпо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.